Alíkovina

Vesnice - můj domov

vydáno  •  Česká republika
Když jsem byla ještě malá, vůbec jsem neuvažovala nad tím, jestli je lepší žít ve městě, nebo na vesnici. Teprve když jsem začala dojíždět do školy do města, začalo mi najednou vadit, že jsem to zrovna já, která se nemůže se svými kámoškami projet na kole nebo na kolečkových bruslích, protože bydlí moc daleko.

Vesnice Petrovice pod Biskupskou kupou, © Martin Janoška

Ale potom, co jsem uviděla rozzářený obličej kámošky, když k nám poprvé přijela na prázdniny, začala jsem být hrdá na to, že tady bydlím, máme krávy, prasata a taky velký rodinný dům poblíž lesa. Mě to ani tak nepřijde, prostě normální život, ale kdybych bydlela někde v centru města, byla bych šťastná, kdybych tu mohla strávit několik dní a nebo tu už zůstat napořád.

Přesto má i město svoje výhody, a právě proto jsem si dřív tak nějak myslela, že tady u nás je to hrozný a ve městě stokrát lepší. Mýlila jsem se. I když je ve městě plno obchodů či dětských i fotbalových hřišť, je tam o to méně klidu, jezdí tam plno aut a vůbec nezávidím lidem, kteří bydlí v malých bytech, kde není zrovna moc místa.

Někomu to možná vyhovuje a já mu nechci brát jeho názor, ale já bych nikde jinde bydlet nechtěla. Můj domov tady na vesnici mi nic nevynahradí. Alespoň myslím, protože doma je prostě doma.

Vizitka autorky článku na Alíkovi AhOjKi-xxx

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (19)

Příspěvek z 27. září 2008 ve 21:12.
dracice6 v něm napsal:

dracice

já bych brala vesnici prtože bych tam mohla mít koně109109109109

Příspěvek z 23. září 2008 ve 14:03.
Xénie1999 v něm napsal:

vesnice

ja jsem se narodila v male vesnicce.ted bydim asi 7km od vesice kde jsem se narodila.bydli tam babicka tak za ni kazdy tyden jezdim.vesnice je fakt lepsi nez mesto4

Příspěvek z 22. září 2008 ve 20:35.
KOCOUR1997 v něm napsal:

Reakce na sněnka1:

Víš,ono je to v městech trochu zajímavý15 Jsou tam přátelští lidé,ty tam jsou taky247ale jsou tam taky nepřátelští,jako kapsáři85