Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Veverčí Vánoce

  vydáno  •  Vánoce · pohádky

  Tohle je pokračování článku Veverka Čiperka a ořechy. Zajímalo by vás, co Čiperka se svou kamarádkou Verunkou budou dělat na Vánoce? Tak to si přečtěte tento článek. Snad se vám bude líbit! :-)

  Veverka, © Pedig Eshop

  Byl večer 23. prosince. Veverka Čiperka šla brzy spát, protože už se nemohla dočkat dalšího dne. Strašně moc se těšila. Kdo by se taky netěšil, vždyť budou Vánoce! Čiperka vylezla na svůj strom a chystala se spát. Byla už unavená, ale nemohla usnout. Tak strašně se těšila! Nakonec, asi po hodině, konečně usnula. Zdál se jí sen o tom, že už jsou Vánoce. Byl to krásný sen.

  Druhý den se veverka vzbudila už brzy ráno. Nejprve byla naštvaná, že už neusne, ale za chvíli si uvědomila, co je za den. Vánoceeeee! Jooooo, křičela veverka. Seskočila ze stromu, snědla si snídani, samozřejmě oříšek, a běžela za svojí nejlepší kamarádkou veverkou Verunkou. Verunka ještě spala, ale Čiperka řekla: Vstávej, jsou Vánoce!

  Verunka se vzbudila, posnídala oříšek a s Čiperkou běžely do lesa a křičely: Vánoce, Vánoce! Juchůůů! Jupí! Jooo! Za chvíli šly k Čiperce. Bylo teprve 8 hodin ráno, ale veverky už se nemohly dočkat večera. Přemýšlely, co budou dělat. Pak si Verunka uvědomila, že nemají žádný stromeček, takže kam dají dárky? Tak se rozhodly ozdobit strom, na kterém bydlí Čiperka. Takže šly k Čiperce. Vytáhly krabici vánočních ozdob a celé dopoledne zdobily stromeček.

  Když dozdobily stromeček, podívaly se, kolik je hodin. Bylo 12 hodin a veverky už měly hlad, protože od snídaně nic nejedly. Tak si šly dát samozřejmě oříšky. Po jídle se Verunka zeptala Čiperky, kolik je hodin. Bylo teprve 12:30. Tak veverky šly na procházku. Vrátily se v 17 hodin. Šly k Čiperčinu stromu a rozhodly se, že už tam donesou dárky. Každá donesla 2 dárky. Položily je tam a šly chystat večeři. Měly ořechy. Co jiného, vždyť jsou přece veverky!

  Snědly si večeři a zjistily, že je 18 hodin. Šly ke stromečku. Rozbalily si dárky.a popřály si veselé Vánoce. Dárky se jim moc líbily a byly rády, že si spolu krásně užily Vánoce.

  Veselé Vánoce! $>

  Autorka: (11 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (19)

  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  :-)

  Příspěvek ze 17. prosince 2018 v 18:40.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  :-):-3

  lékařský v něm napsal:

  :-D
  Ano. Žádná zápletka tam není ale mě to příjde roztomilé :).