Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Veverka Čiperka a ořechy

  vydáno  •  Pohádky

  Veverka Čiperka nemůže najít žádné oříšky, aby si mohla udělat zásoby jídla na zimu. Potom s veverkou Verunkou nějaké ořechy najde, schová si je, ale pak je zase ztratí. Kdo je asi ukradl? Nebo co se vlastně stalo?

  Srdíčko s veverkami, © ZIPNON

  Byl podzim a veverka Čiperka se rozhodla, že by bylo dobré udělat si nějaké zásoby jídla na zimu. Tak šla hledat oříšky. Hledala, hledala, ale stále nic. Tak šla za svou kamarádkou veverkou Verunkou a řekla: Ahoj Verunko. Hledám ořechy, abych si mohla udělat zásoby na zimu, ale nikde nic. Nevíš, jak to?

  Verunka si vzpomněla, že minulý týden, když veverka Čiperka nechodila ven, protože byla nemocná, tady byli lidi a posbírali všechny ořechy. Tak to Čiperce řekla. A Čiperka řekla: Víš co, tak půjdeme do města a koukneme se, jestli v nějakém obchodě nejsou ořechy. Tak šly. Šly asi hodinu a pořád ve městě nebyly. Tak si řekly, že to je daleko, že se radši vrátí. Pak si ale Verunka všimla, že vidí tramvaj. Tak se veverky rozhodly, že pojedou tramvají. Nastoupily do tramvaje a jely 10 zastávek. Vystoupily na zastávce U Obchodu.

  Verunku napadlo, že půjdou zadním vchodem, aby je nikdo neviděl. Čiperka ale řekla, že to není dobrý nápad, protože když se v obchodě otevře zadní vchod, spustí se poplach. Tak se rozhodly, že pojedou domů. Nastoupily do tramvaje. Jely 10 zastávek, vystoupily a rozhlédly se kolem sebe. Ale jak vystoupily, uvědomily si, že jely špatnou tramvají, takže jsou někde úplně jinde, než chtěly být. Verunka řekla: Co budeme dělat? Čiperka odpověděla: Neboj, vidím les, koukneme se tam. Třeba je to náš les, jen z jiné strany!

  Tak teda šly do lesa. Najednou ale zjistily, že jsou v jiném lese, a začaly se bát. Pak se ale podívaly kolem sebe a zjistily, že je tu plno ořechů! Tak si nasbíraly tolik ořechů, kolik mohly. Protože už byl večer, rozhodly se, že tu tu na noc zůstanou. Když se ráno vzbudily, tak se vydaly hledat jejich les. Za chvilku tam byly. Tak si Čiperka i Verunka schovaly oříšky.

  Brzy nastala zima a veverky měly hlad. Verunka ráno přišla za Čiperkou. Čiperka měla hlad a chtěla si dát oříšek. Šla na místo, kde si schovala ořechy, ale tam nic. Tak začala hledat více, ale pořád nic. Zavolala si detektiva, aby jí je našel, ale bohužel, ani detektiv Čiperčiny ořechy nenašel. Tak veverky napadlo, že to určitě byl zloděj. Verunka byla hodná a dala Čiperce pár ořechů. Čiperka poděkovala a šla spát.

  Druhý den ráno šly veverky spolu na procházku. Šly i na hřiště. A najednou se Verunce zdálo, že pod klouzačkou vidí ořech. Tak to řekla Čiperce a Čiperka odpověděla: Počkat, možná jsem ty ořechy přece jenom dávala tady! Tak šla pod klouzačku a tam uviděla pod sněhem zahrabanou hromádku ořechů! Tak si je vzala a šly domů a Čiperka poděkovala Verunce, že našla její ořechy. :-)

  Autorka: (11 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Díky moc

  andyell v něm napsala:

  moc krásný příběh. 5 tlapek R^
  :-)

  Příspěvek z 12. února 2019 v 17:24.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  @)->-