Alíkoviny

VIDEO: Bella a Sebastian, velké přátelství a ještě větší dobrodružství

vydáno  v 0:00
Příběh chlapce a psa, Sebastiana a divoké fenky Belly se odehrává uprostřed savojských Alp. Zde si k sobě nejprve musí najít cestu, aby vzápětí mohli společně zažít velká dobrodružství. Film Bella a Sebastian uvidíte v českých kinech od 20.2.2014.
z filmu Bella a Sebastian

Autor fotky: Bontonfilm

Sebastián žije v divokých horách u svého adoptivního dědy. Jednoho dne se tajně spřátelí s divokou fenkou Bellou, velkým horským psem. Uprostřed polodivoké přírody na alpských svazích spolu zažívají nejedno dobrodružství. Brzy přijde čas na to největší z nich. To, které jim přinese svět dospělých v období 2. světové války.

InsertSingleVideo

Období děje filmu si režisér filmu, Nicolas Vanier, vybral záměrně: "Nechtěl jsem ukazovat hory tak, jak vypadají dnes. Chtěl jsem ukázat nedotčenou krajinu s horskými chatami." Právě divoká krajina je důležitou součástí filmu. Celý příběh byl natočen chronologicky během tří ročních období, od léta do zimy.

Fotogalerie

Velkou péči také věnoval výběru představitele hlavní dětské role, jímž se stal Félix Bossuet. O roli se ucházelo na 2400 chlapců. Z nich byly podle fotografií vybrány dvě stovky. Po kamerových zkouškách se předvýběr zúžil na dvanáct adeptů. S těmi režisér Vanier odjel do horské chaty, kde chová tažné psy. Několik dní pozoroval, jak jednotliví chlapci se zvířaty vycházejí. "Nezáleželo mi na tom, jestli mají nějaké zkušenosti s natáčením. U Félixe mě oslovila především jeho osobnost. Je to inteligentní, odvážný kluk, ale rychle se uzavře, když si nedokážete získat jeho důvěru."

Félixovou hlavní parťačkou při natáčení byla fenka Garfield, vybraná ze stovky psů. V jednotlivých scénách za ni zaskakovaly ještě dvě náhradnice.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (2)

Příspěvek z 20. února 2014 v 19:14.
Zetr v něm napsal:

Kino

Super ode dneška to je v kinech. Podívám se naveb a zkusím rezervovat lístky.25

Příspěvek z 11. února 2014 v 21:33.
Kábéčko v něm napsal:

Bella a Sebastian

Knížku mám doma, musím se do ní zase po letech podívat... Třeba se dostanu i na film.