Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  VIDEO: Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

  vydáno  •  Filmy · Mediální partner
  Do českých kin se 6.3.2014 chystá velmi výjimečný bígl. Je stejně geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti jako Mario Batali. Seznamte se s panem Peabodym, psem, hlavním hrdinou nového animáku pro celou rodinu.

  z filmu Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana, © Cinemart

  Alíkova soutěž

  Do 16.3.2013 hrajeme v sekci Soutěže o sadu cen k filmu Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana.

  Hrnečky Peabody a Sherman

  Pan Peabody je nejdokonalejší pes na světě. Jeho lidský syn se jmenuje Sherman a společně používají stroj času nazývaný ČASOMAT. Zažijí tak společně neskutečná dobrodružství, která si člověk nebo pes dokáže sotva představit.

  Když ale Sherman vezme svou kamarádku Penny, na kterou chce udělat dojem, na divokou projížďku ČASOMATEM, nechtěně způsobí trhlinku ve vesmíru a v nejdůležitějších událostech světových dějin napáchá spoušť.

  Fotogalerie

  Pan Peabody jim musí přispěchat na pomoc a zachránit je, než navždycky změní minulost, přítomnost a budoucnost, a nakonec sám čelí skličujícímu úkolu: musí přijít na to, jak se stát rodičem. Společně se toto trio zapíše do dějin.

  3D animovanou dobrodružnou komedií, která nabízí sci-fi, cestování v čase, výstřední postavy a chytrý dialog, to vše společně svázané nečekaným vztahem dvou ústředních postav - psa a jeho lidského synka.

  Pokud jde o rodičovství, i prvotřídní génius jako pan Peabody, se má co učit. Pan Peabody musí uznat, že ne vždy svému synovi rozumí. Zjišťuje, že vzdát se dozoru nad dětmi, je největší výzvou, které musí rodiče čelit.

  Během putování napříč historií se musí dodržovat celá řada pravidel: např. nikdy se nesetkat sám se sebou nebo minimálně ovlivňovat minulost, jak to jen půjde.

  Pan Peabody a Sherman mají přístup do nekonečných zákrut historie díky úžasnému vynálezu jménem ČASOMAT. Tento jedinečný výtvor pochází z dílny největšího světového vynálezce a bystrého pejska, pana Peabodyho, který přístroj sestavil, aby Shermanovi umožnil osobně a zblízka prožívat dějiny.

  ČASOMAT je mnohem víc než jen dopravní prostředek; je to po zásluze postava jako všechny ostatní a stává se nedílným aktérem v dobrodružstvích pana Peabodyho a Shermana.

  Jaký otec, takový syn

  Pan Peabody není typický bígl: je také obchodní titán, vynálezce, vědec, nositel Nobelovy ceny, gurmán, olympijský vítěz a génius – a zároveň i pes.

  Peabody je stejně geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti jako Mario Batali. Jedna věc mu ale dělá těžkou hlavu - udržet krok se svým adoptivním synem Shermanem. Peabody je Shermanovi oddaný a díky němu také pochopí, že i génius jako on musí rozřešit záhadu jménem "rodičovství".

  Sherman je otevřený, nadšený a hodně zvědavý. Vyrůstal se svým adoptivním otcem, panem Peabodym, super géniem přes cestování v časoprostoru, který Shermanovi nabízí mnoho dobrodružných zážitků. Jako většina dětí, i Sherman si libuje v nesnázích a někdy, aniž by věděl jak, je v nich až po uši. Ale vždy se ujistí, že vše napraví, včetně největších problémů, které způsobil.

  Každý rodič ví, že tyto druhy "zářezů" mohou vést k poškození věcí a v Shermanově případě, porušení pravidel o cestování v čase, má mimořádné následky.

  Vedle pana Peabodyho je Shermanovi nejbližší jeho spolužačka Penny Petersonová. Penny ztělesňuje dvojitou hrozbu – je roztomilá a chytrá. Vládne na své základní škole, dokud se neobjeví Sherman, který je ještě větší "koumák" než ona. Ale její přirozené charisma a odvážná povaha, stejně jako její starostlivá péče a oddanost, ji vtáhnou do přátelství se Shermanem, které nakonec obstojí i ve zkoušce času.

  Zpočátku je Penny se Shermanem ve sporu. Brzy ale zjistíme, že je mnohem zajímavější. A jakmile překoná svou počáteční žárlivost vůči Shermanovi, začne si všímat, že je docela zajímavý kluk.

  Penny, Sherman a pan Peabody se společně vydají na některé vysokorychlostní a osudové cesty v čase. Ale první expedice ČASOMATU, která se ve filmu objeví, je výletem otce a syna. Tentokrát zavítají do časů Velké francouzské revoluce. Dostanou se až ke královskému dvoru, kde okouzlí samotnou Marii Antoinettu, která po setkání s nimi ztratí hlavu – a to doslova. Sherman a Peabody se také ocitnou v centru rolnického povstání, které navždy změní Francii a Peabody skončí s holým krkem na gilotině. Naštěstí, a na rozdíl od nešťastné královny, Peabody unikne ostré čepeli ve stylu dobrodruha a to díky několika skvělým strategickým tahům a svým odborným znalostem.

  Aby se pan Peabody mohl stát mistrem v šermu, museli tvůrci oslovit odborníky na boj s mečem a klání s dřevci. Animátoři se od nich naučili, jak správně držet zbraň, jak s ní útočit a jak si udržet centrum rovnováhy.

  Ale i přes nebezpečí, divokou akci, dobrodružství a rychlý úprk kanalizačním systémem tehdejší Paříže, největší dobrodružství v cestování časem na naše duo (a Penny) teprve čeká. Tajná projížďka ČASOMATEM totiž Penny a Shermana zanese do starověkého Egypta, kde je Penny zasnoubena s devítiletým Tutanchamonem.

  Brzy poté Peabody, Sherman a Penny navštíví starého přítele pana Peabodyho a skutečně renesančního muže, Leonarda Da Vinci, kterého velice vtipným způsobem namluvil, na Oscara nominovaný, Stanley Tucci. Naše trio najde slavného umělce/vědce/technika/vynálezce/vzdělance/ atd. během tvůrčí krize a s rozumem v koncích: nemůže přimět Monu Lisu (s hlasem Lake Bellové), aby se při svém portrétování usmála. Jakmile se Peabodymu podaří vyvolat na její tváři odzbrojující úsměv, zjistí, že Sherman a Penny jsou fuč - na další projížďce, tentokrát v Leonardově létajícím stroji, kterým mistr předběhl svou vlastní dobu.

  Později se ocitnou ve starověké Tróji. Obyvatelé Tróje moc dobře vědí, že se musí mít na pozoru před Řeky, ale i Shermanem, obzvláště v případě, pokud u sebe má dar v podobě obrovského dřevěného koně, ve kterém se ukrývá bojový šik otrlých bojovníků milujících zábavu. Sám Sherman se ocitne uvnitř legendárního Trojského koně, kde se rychle spřátelí s Agamemnonem, velitelem řeckého vojska v Trojské válce. 

  Na naše neohrožené cestovatele v čase také čeká setkání s jinými historickými velikány, včetně Van Gogha, Alberta Einsteina, Lincolna a Shakespearea. Během svých návštěv u významných osobností, Peabody, Sherman a Penny cestují ve velkém stylu a pohodlí, které jim skýtá ČASOMAT. Přístroj vypadá jako zářící červená koule, která se vznáší nad zemí. Uvnitř se nachází prostor ve tvaru technologicky špičkově vybaveného vejce z 21. století, se sportovními sedačkami, které proplouvají kolem zářícího ovládacího panelu a vznášejících se dotykových obrazovek. Dále se zde nachází holografický glóbus, který plní funkci GPS systému.

  Zatímco ČASOMAT je výsledkem špičkové technologie, cvakání, vrčení a hukot vycházející z jeho počítačového systému může vyvolat otázku, zdali nemá stroj svůj vlastní názor.

  Mezi technologicky špičkové komponenty stroje ČASOMAT patří celá řada ovládacích knoflíků; zatahovacích, a jako by kouzlem se vynořujících, křesel. ČASOMAT je tak pokročilým technologickým zázrakem, že si samotní tvůrci filmu nejsou vždy jistí, k čemu některé z ovládacích knoflíků slouží. Kupříkladu "synchronní fundibulátor", což je podle Minkoffa jakýsi druh zapalování. Pak je tu "hemidemisemiquavatron," jehož oficiální a poněkud tajemná funkce je: "Jak to zní, tak to i dělá."

  Zápornou postavou filmu je paní Grunionová. Osnuje tajný plán s mnohem katastrofálnějšími následky. Slečna Grunionová pracuje na Úřadu pro bezpečnost a ochranu dětí a je přesně tak zlá, jak vypadá. Zatímco Grunionová trvá na tom, že se stará pouze o blaho dětí, je to ve skutečnosti pravidly posedlá byrokratka. Věří, že většina rodičů, a obzvlášť pan Peabody, postrádá tolik potřebnou přísnost, aby své děti mohli vychovávat. Když se dozví, že pan Peabody - pes! - dostal povolení adoptovat Shermana, ještě více jí to rozohní a upevní její úzkoprsý pohled na svět.

  Film je založen na milovaných postavách, které se poprvé objevily na konci 50. let a začátku 60. let v animovaném televizním seriálu Rocky and His Friends a Bullwinkle Show. Postavy si zahrály v dílech Peabody's Improbable History. Dohromady tenkrát vzniklo 91 krátkých filmů, každý z nich trval asi čtyři a půl minuty.

  Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana přichází do kin 6. března, 2014.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 10. března 2014 ve 12:27.
  anytka123 v něm napsala:

  je to nej

  je to nej  nej na světě musím ale musím ale doopravdy musím

  Příspěvek z 8. března 2014 v 9:43.
  ponožkomil v něm napsala:

  Reakce na anytka123:

  Já udělám stejně416

  Příspěvek z 7. března 2014 v 8:12.
  anytka123 v něm napsala:

  VIDEO: Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

  tak na to misím jít