Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  VIDEO: Dům kouzel

  vydáno  •  Alík · Filmy · Pohádky · Mediální partner
  Od 9.10.2014 se v českých kinech můžete těšit na novou animovanou pohádku Dům kouzel. Příběh inspiroval 12 minutový 4D film Strašidelný dům, což byla filmová atrakce, při které si diváci mohli naplno užít kino ve formátu 4D.

  z filmu Dům kouzel, © Mirius

  Alíkova soutěž

  Do 21.10.2014 hrajeme v Alíkově soutěži o ceny k filmu Dům kouzel.

  z filmu Dům kouzel

  Po Sammyho dobrodružstvích a Sammyho dobrodružstvích 2 hledali tvůrci námět na další celovečerní animovanou pohádku. Tehdy je zaujal 4D snímek Strašidelný dům. Šlo o krátký film, ze kterého bylo potřeba vytvořit skutečný příběh. Prvních deset minut Domu kouzel proto připomíná některé pasáže z původního 4D filmu.

  Fotogalerie

  „Zpočátku jsme zvažovali název Strašidelný dům, ale slovo „kouzelný“ se k filmu hodilo mnohem víc, protože dům patří kouzelníkovi a postavičky ožívají díky kouzlům. Proto jsme se nakonec rozhodli pro Dům kouzel. Bát se nemusíte, film není vůbec strašidelný. Právě naopak. Dokonce i scéna, kdy potenciální zájemce o vilu vyběhne vylekaný ze dveří křičíc: ‘V tom domě straší!’, je zábavná. Dětský divák totiž ví, že všechno nastražil kocourek Bouřka a jeho přátelé,“ říká režisér a producent  filmu Ben Stassen.

  O čem je Dům kouzel?

  Opuštěný kocourek Bouřka si najde úkryt před vichřicí v tajuplné vile starého kouzelníka Lawrence, alias Magického Lorence. Jeho dům připomíná pohádkový svět. Žijí tam spolu zvířátka a hračky. Lawrence se vřele ujme osamělého kocourka, ale ne všichni jsou z jeho příchodu nadšení.

  Králík Jack a myška Maggie začnou vymýšlet plán, jak nezvaného hosta co nejrychleji vyštvat. Když Lawrence nešťastnou náhodou skončí v nemocnici, jeho chamtivý synovec se snaží co nejrychleji vilu prodat.

  Její obyvatelé si ale jen tak nenechají vzít svůj nádherný domov. Společnými silami vymyslí, jak potenciální kupce zaručeně odradit.

  Koho ve filmu potkáte?

  • Bouřka (Mikuláš Převrátil)
   Bouřka je roztomilý kocourek, kterého jednoho dne vyhodí na ulici. Hledá úkryt před bouřkou, když najednou natrefí na Dům kouzel. I přes námitky nevrlého králíka a stěžující si myšky, se malý hrdina zanedlouho stane miláčkem kouzelníka, který v domě bydlí. Později, když ho ostatní obyvatelé příjmou mezi sebe, získá odvahu a sebedůvěru. Společně zažijí nevídaná dobrodružství při záchraně milovaného Domu kouzel.
     
  • Lawrence (Dalimil Klapka)
   Hbitě zamává hůlkou a kouzlo je na světě. Představuje se vám  Lawrence alias Magický Lorence. Jako by tenhle svérázný kouzelník s dobrosrdečným úsměvem ani nepocházel z naší planety. V magickém světě tohoto veselého iluzionisty se vždy najde místo pro nováčka, zejména když jde o kocourka, který ani na chvíli nezaváhá vystrčit drápky na obranu svého nového pána.
     
  • Maggie (Nikola Votočková)
   Drobná Maggie má vždy co říct. Nikdy si neodpustí nějakou tu stížnost, mrzutost nebo vyvolání sporu. Maggie je nejlepší kamarádka králíka Jacka a společně tvoří opravdu dokonalou dvojici. Teprve časem zjistí, že Bouřka je odvážný a připravený čelit jakékoliv výzvě, jen aby všechny v Domu kouzel ochránil.
     
  • Jack (Martin Zahálka)
   V Domě kouzel má Jack rozhodující slovo. Žije tam už mnoho let a nějaký malý kocour bez domova ho nevyvede z míry. Jacka respektují všichni obyvatelé domu. Ať se mu to líbí nebo ne, bude si muset zvyknout na to, že Bouřka je součástí jejich velké rodiny.
    
  • Kiki (Zbyšek Pantůček)
   Tahle malá čivava se projevuje neúnosně hlasitě vždy, když má strach. Od té doby, co je Kiki přesvědčen, že v Domě kouzel straší, má ještě větší nedůvěru k jeho obyvatelům. Ovšem kromě kocourka Bouřky, toho by byl totiž ochoten i bránit, kdyby přišlo k nejhoršímu.
    
  • Edison
   Edison je malé sluníčko, příjemný a přátelský chlapík, jakého jen tak někde nenajdete. Pokud se s vámi skamarádí, je to přátelství na celý život. Můžete se spolehnout, že vám posvítí i v té největší tmě a s odhodláním si to vyřídí s každým nezvaným hostem.
    
  • Šéfkuchař
   Šéfkuchař to umí s jídlem lépe než kdokoliv jiný. Je jedničkou ve výrobě palačinek všeho druhu a králem kuchyně Domu kouzel.

  Příjemnou zábavu!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 19. října 2014 v 11:40.
  Septima v něm napsala:

  docela hezký

  Já jsem na ňom byla a je to docela hezký.