Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  VIDEO: gorily dostaly sněhuláka. Připravily ho o oči a knoflíky

  vydáno  •  Zvířata · ZOO Praha · Zima · ZOO
  Gorilí tlupa z pražské zoo dostala od svých ošetřovatelů tradiční zimní dárek. Ve výběhu lidoopům vyrostl sněhulák. A ne jen tak ledajaký. Místo očí měl mandle, místo pusy kus papriky, místo knoflíků švestky a v ruce šťavnaté jablko. Největší radost udělal gorilímu samci Richardovi. Stihl ho obrat o všechny dobroty.

  Richardovi se sněhulák líbil., © iDNES.cz

  "Gorily jsou lidoopi a potřebují pro svůj život hru a zábavu. A to i ve volné přírodě. Pokud nespí, pořád se něčím zaobírají. Každá novinka ve výběhu je tak pro jejich život vítaná," vysvětluje zimní kratochvíli mluvčí pražské zoo Vít Kahle.

  Jako první sněhuláka přivítal samec Richard. Přiběhl k němu a pečlivě z něj sloupal všechny dobroty. Ostatní členové gorilí tlupy si po Richardově návštěvě sněhuláka mohli už leda hrát se sněhem.

  "Šlo o to, připravit zvířatům rozptýlení a zábavu. Že nejdřív přijde Richard a všechny pamlsky si jako vůdce tlupy uzurpuje pro sebe, a pak teprve přivolá ostatní gorily, aby si hrály a lízaly sníh, asi nikoho nepřekvapí," komentoval Richardův hladový nájezd na zimního návštěvníka ředitel pražské zoo Miroslav Bobek.

  Sněhuláka gorily nejdřív připravily o hlavu, pak o ruce z větviček, až nakonec skončil jako hromada bílého sněhu na podlaze výběhu. Na dalšího si budou muset zvířata počkat napřesrok.

  Převzato ze serveru iDNES.cz

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 17. ledna 2010 v 18:42.
  dzina5111 v něm napsal:

  Gorilky.

  Tento rok sa chystám do zoo v Prahe ešte sme neboli boli sme v Bratislave, a v Bojniciach veľmi pekný článok super.10

  Příspěvek z 16. ledna 2010 v 18:01.
  compaq v něm napsal:

  xxx

  Je bezva članek a to video taky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Příspěvek z 16. ledna 2010 v 9:32.
  Hannah1 v něm napsal:

  !!!!!!!!!!!!!!

  Je to moc super článek a hlavně to video je to sranda