Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  VIDEO: Herci z Muzikálu po střední po deseti letech

  vydáno  •  kultura · filmy
  Je tomu přesně 10 let, kdy se na televizní obrazovce objevil jeden z nejúspěšnějších filmů původní tvorby Disney Channel, High School Musical - Muzikál ze střední. U této příležitosti se sešli představitelé hlavních rolí Vanessa Hudgens, Ashley Tisdale, Lucas Grabeel, Corbin Bleu a Monique Coleman, aby oslavili toto kulaté výročí.

  Herci z Muzikálu ze střední po deseti letech, © Disney Channel

  Z tohoto setkání vzniklo krátké video mapující nostalgické vzpomínky herců. Z hlavních protagonistů chyběl Zac Efron, „připojí“ se však ke svým kolegům osobním vzkazem, který bude odvysílán dnes při speciálním vysílání filmu k 10. výročí v USA.

  Gary Marsh, prezident Disney Channels Worldwide k tomu řekl: „Vidět hlavní tváře Muzikálu ze střední opět pohromadě jen potvrzuje, proč byl film tak výjimečný před deseti lety. Je to optimismus, oddanost a mimořádný talent celé skupiny, která pomohla vytvořit tento jedinečný film a kulturní fenomén. I po deseti letech film baví diváky po celém světě, nejen díky památné písni a tanečním číslům, ale i díky univerzálnímu tématu, který stále rezonuje mezi fanoušky – neboj se vyjádřit, věř v sebe sama a vždy následuj své sny.“

  Film měl premiéru 20. ledna 2006 ve Spojených státech, kde ho vidělo 7,7 milionů diváků. Celosvětově shlédlo film přes 100 milionů diváků. Muzikál ze střední obdržel mnoho cen, včetně dvou Emmy, ceny Americké asociace televizních kritiků či Billboard Music Award za nejlepší soundtrack roku. Kromě dvou dalších pokračování se film dočkal i ledové show a vyprodaného koncertního turné napříč Severní a Latinskou Amerikou.

  V České republice měl film premiéru 22. září 2007 na kanálu Jetix, který byl nahrazen v září 2009 kanálem Disney Channel.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!