Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  VIDEO: Hurá na fotbal, do kina

  vydáno  •  Filmy · Soutěže · Mediální partner
  „..Solido nahrává, ale Skip se dostal k míči, běží na branku, výkop a GÓÓÓÓL!...“ Hurá na fotbal můžete vidět v českých kinech od 21. května 2015.

  z filmu Hurá na fotbal, © Intersonic

  Alíkova soutěž

  V Alíkově soutěži hrajeme o sady DVD s filmy pro děti.

  Ceny k soutěži

  O čem je film?

  Amadeo už od malička trénuje se svými kamarády fotbal. Myslíte, že běhá po trávníku? Omyl! Jeho spoluhráči jsou sedm palců veliké figurky a hřištěm fotbalový stůl. Mimo to pracuje v malém baru v zapadlé vesničce a je zamilovaný do Laury, své nejlepší kamarádky. Je však natolik stydlivý, že se jí bojí otevřít své srdce.

  Fotogalerie

  Jak čas plyne, vyroste z něj nejtalentovanější hráč ve stolním fotbálku všech dob. Jednoho dne se ale stane něco, co navždy změní jeho dosud poklidný život. Do vesnice se vrátí Ace, nejlepší světový fotbalista, a chce odvetu za jedinou porážku, kterou kdy utrpěl. Bez varování nechá zničit fotbalový stůl, zdemolovat bar a chystá se srovnat vesnici se zemí.

  Amadeo se zlomenou duší nad ruinami uroní slzu, která přivede k životu figurky z jeho milovaného fotbálkového stolu a tím odstartuje neobyčejné dobrodružství. Už v květnu přichází do kin velmi originální animovaný snímek pro celou rodinu. Není to jen film o stolním fotbale; není to ani film o skutečném fotbale. Je to především příběh o lásce, přátelství a překonávání problémů v životě.

  Můžete se těšit na vtípky, narážky a hlášku za hláškou geniálně zpracovaných cínových postaviček a naprosto famózní animaci od oscarových tvůrců.

  Kdo je kdo ve filmu?

  • Amadeo
   Je stydlivý, nejistý a má jedinečný dar: nikdo ho nikdy neporazil ve stolním fotbale. Je zamilovaný do Laury, ačkoliv ona o tom neví.
  • Laura
   Je společenská, moderní a odvážná. Je Amadeovou nejlepší přítelkyní. Jejím snem je přestěhovat se do velkého města a začít studovat umění na univerzitě.
  • Ace
   Je megastar světového fotbalu. Megaloman a namyšlený spratek. Nesnese porážku a je schopný všeho, aby dostal to, co chce.
  • Skip
   Je to přirozený vůdce pruhovaného týmu. Je velmi chytrý a má okouzlující charakter.
  • Beto
   Je talentovaný a egoistický hráč. Myslí si o sobě, že je fotbalová hvězda číslo jedna a je přesvědčen, že je uvězněn v týmu průměrných hráčů.
  • Loco
   Má velké srdce a filosofskou duši. Má vždy filosofické narážky, kterým nikdo ze spoluhráčů nerozumí.
  • Solido
   Je kapitánem druhého mužstva – granátových. Má silný charakter a hlas, který budí respekt. Je Skipovým hlavním soupeřem po více jak dvacet let.

  Co říkají tvůrci o filmu?

  „Našim záměrem bylo vytvořit jedinečný a originální svět. Podle mého skromného názoru si myslím, že jsme uspěli, protože jsem zatím neviděl žádný podobný film.“ Juan José Campanella

  Psaní scénáře a stvoření filmového světa zabralo více než 18 měsíců. Pak následovalo dalších 8 měsíců příprav. Tvůrci zformovali tým, s nímž hledali nové nápady a vyměňovali si názory. A přišel první den natáčení.

  Na filmu pracovalo téměř 400 umělců, producentů, programátorů a techniků, kteří na projektu nechali tělo i duši. Více než 15 odlišných národností se shromáždilo v „Babylónu“, jehož hlavním jazykem byl jazyk filmový.

  Film nabídl nejlepším profesionálům v oboru, kteří pracovali se společnostmi jako Pixar, Dreamworks a Weta, příležitost pracovat s jedním z nejznámějších režisérů s plnou uměleckou svobodou. Byli mezi nimi idealisti, dobrodruzi a dokonce „žoldáci“, každý z nich hledal stejný poklad na konci cesty: vytvořit velký film.

  Technologické požadavky, které si film vyžádal, si zaslouží samostatnou kapitolu. Projekt si vyžádal větší objem zpracování dat, než normálně používá banka s milióny zákazníky. Díky spolupráci velkých partnerů jako je HP, Intel a Telefónica tvůrci překážky překonali.

  Po více než tři roky byly problémy na denním pořádku. Ale v tomto momentě už to není důležité, nakonec šlo o to, aby vytvořili dobrý příběh.

  Juan José Campanella, scénárista a režisér

  Po absolvování NYU film School, odstartoval Juan Campanella svou kariéru v Americe. Pracoval na televizních show a filmech, mezi které paří např. House a Právo a pořádek a mnoho jiných. Je režisérem a scénáristou blockbusterů ve Španělsku a Latinské Americe jako např. The same love same Rain, Syn nevěsty, Měsíc z Avellanedy, Tajemství jejích očí a kritiky uznávaný španělský televizní seriál Vinetos de aqua.

  Juan získal dvakrát cenu Emmy za své dílo ve Státech. Byl dvakrát nominován na Oscara v kategorii nejlepší zahraniční film, kterého v roce 2010 získal za snímek Tajemství jejích očí. Byl oceněn i cenou Goya za nejlepší latinsko americký film.

  „Vždycky jsem miloval animaci, ale byla pro mě bohužel zakázanou zónou, protože dokud se kreslilo ručně, tak jsem neměl šanci. Na to nejsem dost šikovný. Vyrostl jsem ve světě počítačů jako editor a dnes, kdy počítačový svět zasáhl i animaci, můžeme si s animátorem sednout a mluvit společnou řečí, což je pro mě mnohem lepší, mnohem kreativnější a přispívá ke komunikaci.

  Metodou pokusu a omylu jsme kousek po kousku dosáhli filmové úrovně. Museli jsme stvořit nový svět, který je kompatibilní s 3D animací tak, aby bylo možné jej přenést do počítačového světa a stejně tak musí být film originální a jedinečný.

  Dali jsme do filmu hodně, hodně talentovaných lidí, spoustu techniků, nespočet kreativních lidí… a byl bych rád, aby to bylo vidět. V moderním animovaném světě, samozřejmě musíte být na stejné vlně s dětmi, ale je to film pro celou rodinu, a tak jsme do něj museli dát i něco pro dospělé.

  Jsou tam jisté gagy, které pochopí jen dospělí, ale to samozřejmě neodradí děti, aby si film užívaly.“

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!