Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  VIDEO: Jak vycvičit draka 2

  vydáno  •  kultura · filmy
  Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak si ale všemi podceňovaný Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Film Jak vycvičit draka se stal jedním z nejlepších a nejúspěšnějších studia DreamWorks.

  z filmu Jak vycvičit draka 2, © Bontonfilm

  Alíkova soutěž

  V nové Alíkově soutěži hrajeme do 30.6. o ceny k filmu Jak vycvičit draka 2.

  soutěž k filmu Jak vycvičit draka 2

  Teď ale k naší radosti příběh pokračuje. Poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky.

  Jedno z jejich dobrodružství je přivede do těžko přístupné ledové jeskyně, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka. Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna, která se přihnala díky Dragovi, mocichtivým a samozvaným „dračím bohem“, kterému slouží nafoukaný lovec draků Eret.

  Fotogalerie

  Tihle dva představují nebezpečí, se kterým sám Škyťák s Bezzubkou nic nezmůžou. Tak dají dohromady starou partu, do níž kromě Astrid patří i Tlamoun, Snoplivec, Rybinoha a dvojčata Ťafan a Rafana. Spolu s nimi se ale budou muset mocnému nepříteli postavit i Škyťákův otec, vikinský náčelník Kliďas Velikán a především jeho matka Valka. Naučit táhnout tenhle nesourodý spolek za jeden provaz bude nesmírně obtížné. Bez toho ale nebudou mít obyvatelé Blpu sebemenší šanci.

  Film Jak ochočit draka 2 uvidíte v českých kinech od 11. června 2014.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 22. října 2020 v 17:57.
  Dějepisec v něm napsala:

  Dvojka je nejlepší.

  Trojka mohla být vážnou WW2 alegorií, něco jako Farma Zvířat ale s lidmi, ale s tématy které z trojky udělali film o sexuální nadrženosti a Mamma Mia se veškerý potenciál rozplynul.

  Příspěvek z 5. srpna 2014 v 7:39.
  SVETLO v něm napsal:

  Reakce na petruskaMH:

  já taky25

  Příspěvek z 2. července 2014 v 15:47.
  petruskaMH v něm napsala:

  PetruskaMH

  Co? Co že? To už bude dvojka?
  Tak to musím vidět! :)


  Moc se těším až to bude v obchodech :)