Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  VIDEO: Nový animák Velká šestka

  vydáno  •  filmy · pohádky · mediální partner
  Už tě někdy napadlo sestrojit si vlastního robota? Nový animák od Disney Velká šestka ti možná prozradí jak na to. Roboti a vynálezci v něm mají hlavní roli. Seznam s geniálními bratry Hirem a Tadashim.

  z filmu Velká šestka, © Falcon

  Hiro je čtrnáctiletý génius, který dokončil školu ve 13 letech, ale své nadání nevyužívá zrovna pro dobro světa. Dny a noci tráví robotickými souboji. A tak jej jeho starší bratr Tadashi vezme na vysokou technickou školu v San Fransokyu.

  Hiro je ohromený co se v ní děje. Setká se s profesorem, který vynalezl servomotory s magnetickými ložisky, jež Hiro používá ve svých bojových robotech. Když Hiro z exkurze odchází, má ve všem jasno. Touží jít na vysokou. 

  Hiro musí v rámci přijímacího řízení předložit nějaký svůj vynález. Takže vymyslí telepaticky ovládané malé roboty, zvané mikroboti, kteří jsou schopni vytvářet nejrůznější tvary i nástroje – dokáží cokoliv, na co pomyslíš.

  Starší bratr Hira Tadashi je taky nadaný. Sestrojil špičkového robota Baymaxe, který je konstruován tak, aby se dokázal o lidi postarat. Na základě svého programu má jen jednu hlavní starost – pomáhat.

  Když město San Fransokyo, ve kterém oba bratři žijí, postihne ničivá událost a Hiro se ocitá v nebezpečí, obrátí se s žádostí o pomoc na Baymaxe a své geniální kamarády: na GoGo Tomago, závislačku na adrenalinových sportech, pořádkumilovného Wasabiho, bláznivou chemičku Honey Lemon a fanouška Freda. Rozhodnutý přijít celé záhadě na kloub Hiro své přátele promění ve skupinku dokonalých hrdinů s názvem Velká šestka.

  Nauč se kreslit robota Baymaxe. Použij k tomu jednoduchý návod.
  Zvládneš pak hravě nakreslit i Hira. Návod ke kreslení Hira.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 5. října 2015 v 16:56.
  Jedno-jméno v něm napsala:

  HAHAHA

  Ha ha ha 111716

  Příspěvek z 27. srpna 2015 ve 21:30.
  Kamilka2005IVb v něm napsala:

  kamilka2005ivb

  2222222

  Příspěvek z 11. srpna 2015 ve 12:17.
  5ppppp v něm napsal:

  Reakce na a9z9:

  jak?