Alíkoviny

Video: Pixar prostě umí. Co objevil V hlavě, je k nevíře

vydáno  v 18:23
Společnost Pixar se zase jednou vytáhla. Ač se zdálo, že pod křídly společnosti Disney bude jen přidávat další díly svých starých hitů, snímek V hlavě, který k nám přijde 23. července, navazuje na pionýrské doby originální animované značky. Je chytrý, vtipný a ničemu se nepodobá.
Vztek z filmu V hlavě

Autor fotky: Falcon

Alíkova soutěž k filmu

Do 30.7.2015 hrajeme v Alíkově soutěži o ceny k filmu V hlavě, který v kinech můžete vidět od 23. července 2015.

Ceny k soutěži s filmem V hlavě

Je také dojemný, výchovný, někdy až příliš přitakává rodinným hodnotám a občas také přehání akční složku pro potěchu dětí. Ale jako celek vypráví až nečekaně dospěle a brány fantazie otevírá velmi zeširoka.

Děj se odehrává opravdu v hlavě: v mysli školačky, která těžce nese stěhování z rodného kraje do velkoměsta. Její pocity řídí postavičky Radost, Smutek či Vztek ve velínu, kde se vzpomínky třídí a posílají do paměti, či zapomnění. Vznikla tak nekonečná říše plná barev a nápadů, počínaje vlakem s myšlenkami, který ve spánku zastavuje, a konče filmovými ateliéry, kde se na základě čerstvých zážitků dívky natáčejí její sny. Se vším všudy, s herci, maskérkami, kamerami a scénářem na poslední chvíli.

InsertSingleVideo

Hravost V hlavě připomíná procházku nitrem pohádkového počítače, jíž „vnější“ historka pouze slouží. Skoro se zdá, že tvůrci v čele s Petem Docterem svůj gejzír obrazotvornosti museli přiškrtit, protože jinak by snímek přerostl v seriál.

Co všechno podle Pixaru nosíme v hlavě, je k nevíře. Prozrazovat se nemá, takže jen dva příklady: okamžik, kdy hrdinové v mozku zabloudí do sekce abstrakce, která je rozloží v duchu abstraktní malby, a závěrečné titulky, kde film nahlédne do řídícího střediska mysli zvířat.

Fotogalerie

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (5)

Příspěvek z 1. září 2015 v 11:11.
Paldža v něm napsala:

kde? opověd

na internetu cely film zatím nenajdeš teprve je v kinech19

Příspěvek z 25. srpna 2015 v 19:22.
lenny v něm napsala:

kde ?

nevíte jestli je to na internetu někde česky cely film jestli jo ta mi sem hodte odkas pls
16

Příspěvek z 11. srpna 2015 v 18:54.
Houslička v něm napsala:

fajn

určitě to bude dobrý film.