Alíkovina

VIDEO: Se Sněhovou královnou zavládne v kinech zima

vydáno  •  Filmy
Pokud se ti už stýská po sněhu a ledových kouzlech, zajdi si od 18.12.2014 do kina. Tam totiž přichází zima, které vládne krutá Sněhová královna na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena.

z filmu Sněhová královna, © Mirius FD

Alíkova soutěž

Do 21.12.2014 hrajeme v Alíkově soutěži o trička s motivy filmu Sněhová královna.

z filmu Sněhová královna

O čem je příběh?

V začarované zemi, kterou ovládla mocná Sněhová královna, polární vítr zmrazil lidská srdce a všechno pokryl nehostinný sníh a led. Na základě proroctví kouzelného zrcadla, pochází poslední hrozba Sněhové královny z domu mistra sklenáře Vengarda, jehož zrcadla odrážejí nejen vzhled člověka, ale i jeho duši.

Jednoho dne polární vítr odnese Vegarda i jeho ženu Unu. Neví se kam. Podaří se jim však v poslední chvíli ukrýt jejich syna Kaye a dceru Gerdu.

InsertSingleVideo

Uplyne hodně času a skřítek Orm, služebník Sněhové královny, Kaye najde a přivede ho do ledového paláce. Odvážná Gerda se bez váhání vydá na dlouhou a strastiplnou cestu plnou nebezpečných překážek a nástrah, aby bratříčka zachránila. Po cestě potká nové přátele, kteří jí pomůžou vysvobodit Kaye, porazit zlou královnu a znovu přinést teplo do lidských srdcí.

Fotogalerie

S kým se ve filmu potkáte?

 • Gerda
  se jmenuje půvabná a milá hlavní hrdinka. Je upřímná a plná energie. Někdy se nepohodne se staršími, ale jen pokud si je jistá, že se oni mýlí. Má moc ráda své přátele. Vyrůstala v sirotčinci, takže se naučila nevzdávat se. Nebojí se bojovat za své kamarády.
 • Kay
  Chlapec, který žije a pracuje v sirotčinci. Krásně maluje, je moc talentovaný. Potom správce sirotčince spálí jeho kresbu a Kay se rozhodne utéct. Potká skřítka, který mu nabídne, že ho zavede na nevšední místo pro umělce jako je on.
 • Trol Orm/ Černá lasička
  Služebník Sněhové královny. Poslouchá ji na slovo a má z ní strach. Narodil se jako padouch, ale v hloubi jeho srdce je láska a vlídnost. Dostane příkaz přivést Gerdu do paláce. Musí spolu přejít dlouhou cestu, na začátku které jí nemá moc rád. Postupně se ale stanou dobrými přáteli, protože Gerda je k němu milá a laskavá.
 • Sněhová královna
  Od samého začátku vidíme, že je velmi krutou a mocnou postavou. Chce celý svět zahalit do věčného sněhu a ledu.
 • Luta
  Bílá lasička, Gerdina nejlepší kamarádka.

Zajímavosti o filmu

 • Mezinárodní tým tvůrců pochází z Ruska, ze zemí bývalého Sovětského svazu, Evropy a USA.
 • Rozpočet dosáhl výše 7 miliónů dolarů.
 • Hudbu k filmu zkomponoval Mark Willott, skladatel nominovaný na cenu Emmy.
Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (4)

Příspěvek z 3. ledna 2015 ve 12:19.
1836 v něm napsala:

blbost

blbost je královna sněhová135681111121314151718202312

Příspěvek z 20. prosince 2014 v 10:43.
kiksy v něm napsala:

Sněhová královna

a neříká vám něco příběh Hanse Christiana Andersena, Sněhová královna?!

Příspěvek z 19. prosince 2014 v 18:02.
orchidei10 v něm napsala:

zima

no je to divný jen se opičí o ledovém království nepřipadá vám to stejně66 áááááááááá už vím to je snad pokračování ledového království212225