Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  VIDEO: Seznamte se, tohle jsou hasiči a záchranáři z Letadel 2

  vydáno  •  kultura · filmy · mediální partner
  V červenci 2014 se můžete těšit na pokračování příběhu o Práškovi z filmu Letadla. V novém filmu Letadla 2 Práškův příběh pokračuje v prostředí skutečných hrdinů, záchranářů a hasičů v národním parku.

  z filmu Letadla 2: Prášek Skočdopole, slavný závodník, musí zvolnit tempo a tak se rozhodne pro výcvik u Zásahové jednotky národního parku Písty jako Jednomotorový vzdušný tanker (JVT)., © Falcon

  O čem je nový příběh?

  Když se světově proslulý letecký závodník Prášek dozví, že má poškozený motor a už možná nikdy nebude moci závodit, je nucen zařadit jiný rychlostní stupeň. Vrhá se do světa vzdušného boje s požáry.

  Prášek spojí své síly se záchranářským a hasičským veteránem, vrtulníkem Strážcem Břitvou a s jeho odvážným týmem. Jeho členy jsou hasička Kapka, nákladní vrtulník Větrník, bývalý vojenský dopravní letoun Cabbie či veselá parta neohrožených terénních vozítek, která si říkají Kouřoví skokani.

  Společně se tento nebojácný tým pouští do boje s rozsáhlým lesním požárem a Prášek zjišťuje, co je třeba k tomu, aby se z vás stal skutečný hrdina.

  Představujeme hlavní postavy nového filmu Letadla 2

  Prášek

  Světoznámý letecký závodník Prášek Skočdopole se vrací po další úspěšné sezóně do rodného Vrtulákova. Bývalé práškovací letadélko se těší z úspěchů své nové kariéry do chvíle, kdy náročný trénink odhalí závadu, která pro něj znamená konec závodění. Prášek musí zvolnit tempo.

  Fotogalerie

  Rozhodne se pro výcvik u Zásahové jednotky národního parku Písty jako Jednomotorový vzdušný tanker (JVT). Práce hasiče a záchranáře je obdivuhodná. Pro bývalé práškovací letadlo po závodnické kariéře představuje nezvladatelnou výzvu.

  Strážce Břitva

  Veterán mezi hasiči a záchranáři, který šéfuje Zásahovce v národním parku Písty. Břitvu pronásledují stíny jeho minulosti. Je to tvrdý a náročný šéf s břitkým smyslem pro humor a z výcviku Práška nemá žádnou radost. Ale Břitva je profík a udělá všechno pro to, aby ze svého nového svěřence udělal prvotřídního hasiče a záchranáře.

  Kapka

  Veselá Kapka vyniká v nabírání vody z jezera (její nákladní prostor dokáže pojmout až 60 hektolitrů hasiva) a v hašení lesních požárů. Kapka je bývalé nákladní letadlo z Aljašky. Miluje letecké závody a ze všeho nejvíc šampióna Práška. Může se zbláznit radostí, když Prášek dorazí do národního parku Písky na výcvik.

  Větrník

  je silný vrtulník, který unese desítky stromů nebo velkou nádrž s hasivem. Větrník se řídí indiánskou moudrostí – rozumí chování požárů a díky dokonalému spojení s přírodou dokáže požáry vytušit a předpovídat. Je to bývalý dřevorubec, který se rozhodl přidat k zásahovce, aby mohl pomáhat druhým. Neexistuje mise, na kterou by byl Větrník krátký.

  Cabbie

  Vysloužilé vojenské transportní letadlo Cabbie kdysi vypouštělo zásahová vozidla za nepřátelskými liniemi v Koreji. Teď vypouští Kouřové skokany v národním parku Písty – je to podobná práce, jen po něm nikdo nestřílí. A protože jeho náklad může mít až 5 tun a jeho maximální vzletová hmotnost je 37 tun, dokáže Cabbie odnést Kouřové skokany přes 3000 kilometrů daleko.

  Kouřoví skokani

  jsou nebojácná parta hasičů, vedená silnou a prostořekou Dynamitou, která si tak říká proto, aby si každý dvakrát rozmyslel, než ji dopálí. Šiška, která pochází z jihu USA, je vybavena hrabacím zařízením pro odklízení větví a kamení. Lavina si vysloužil přezdívku poté, co způsobil velký sesuv sněhu. Je to buldozer, jež podle všeho nemá svědomí a svou přítomnost na zasněženém svahu zapírá. Drsný a snaživý Poprask kdysi omylem přeřízl elektrické vedení, čímž způsobil v Aerosrubu dlouhodobý výpadek elektrického proudu a sobě krátkodobé výpadky paměti – alespoň tak si to pamatuje. Dřík je kamarádský týpek, ze kterého crčí olej a který svým drapákem odklízí stromy a keře.

  Ministr vnitra

  Ač je jeho pracovní náplň velmi široká, mezi jeho nejdůležitější povinnosti patří dozor nad národními parky. Je to rozený výletník, který miluje přírodu. Většinu svého času tráví mimo svou washingtonskou kancelář a navštěvuje národní lesy a parky, kde se zasazuje o ochranu přírody.

  Harvey & Winnie

  se seznámili před mnoha lety, kdy byl Harvey vedoucím v prodejně pneumatik pro karavany a Winnie stála za výlohou jeho prodejny modelem. Zamilovaný pár cestuje do národního parku Písty, aby oslavil padesáté výročí svých líbánek.

  Nick "Loping" Lopez

  Od roku 1978, byl Nick "Loping" Lopez nejoblíbenějším policejním vrtulníkem Ameriky a hlavní hvězdou televizního seriálu Letecká kriminálka Kalifornie. Nick, průšvihář a pořádný chlapák, získal přezdívku "Loping" podle svého typického manévru, který žádný jiný vrtulník nedokázal nikdy napodobit.

  Letadla 2 uvidíte v českých kinech od 17. července 2014.  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!