Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  VIDEO: The Amazing Spider-Man 2. Jak se dělá hrdina a padouch.

  vydáno  •  Filmy · Mediální partner
  V českých kinech od 24.4.2014. Být Spider-Manem je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy a být skutečným hrdinou. Být Spider-Manem představuje ale také zodpovědnost: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují.

  The Amazing Spider-Man 2, plakát k filmu , © Falcon

  Tentokrát se ve filmu objevuje Electro (Jamie Foxx) a Peter musí čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. Navíc se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan). Peter tak konečně pochopí co, všechny jeho nepřátele spojuje: společnost OsCorp.

  O filmu The Amazing Spider-Man 2

  Alíkova soutěž

  Do 4.5.2014 hrajeme v nové Alíkově soutěži o ceny s motivy filmu The Amazing Spider-Man 2.

  Ceny v soutěži k filmu The Amazing Spider-Man 2

  Ceny v soutěži k filmu The Amazing Spider-Man 2

  Ceny v soutěži k filmu The Amazing Spider-Man 2, brašna přes rameno

  The Amazing Spider-Man 2, brašna přes rameno

  Ceny v soutěži k filmu The Amazing Spider-Man 2, toaletní taška

  The Amazing Spider-Man 2, toaletní taška

  The Amazing Spider-Man 2, deštník

  The Amazing Spider-Man 2, deštník

  Ceny v soutěži k filmu The Amazing Spider-Man 2, sluchátka

  The Amazing Spider-Man 2, sluchátka

  The Amazing Spider-Man 2, blok

  The Amazing Spider-Man 2, blok

  The Amazing Spider-Man 2, sáček na přezůvky

  The Amazing Spider-Man 2, sáček na přezůvky

  DVD The Amazing Spider-Man

  DVD The Amazing Spider-Man

  "Být Peterem Parkerem je těžké, ale je skvělé být Spider-Manem," říká Andrew Garfield, který je novým představitele Spider-Mana. "Coby Peter Parker řeší naprosto stejné problémy, jaké řešíme i my ostatní – problémy s dívkami, s penězi. Ale když si oblékne kostým, je to pro něj obrovská úleva. Je schopen se nadechnout. Spider-Man vždy ví, co je v danou chvíli správné – je ztělesněním nadšení a hrdinství a touhy zachraňovat druhé. Užívá si to a baví ho to."

  "Chtěli jsme, aby tenhle film byl hravější, zábavnější," říká režisér Marc Webb. Zachytit přirozený důvtip Petera Parkera bylo jedním z klíčových cílů filmu. "Stačí se podívat na comicsy a hned to vidíte – jeho průpovídky, jeho zábavnost či veselou náladu. To patří mezi důvody, proč mají lidé Spider-Mana tak rádi – a rozhodně to patří mezi důvody, proč ho mám tak rád já sám."

  Jak se dělá kostým hrdiny

  "V každém z filmů se Spider-Manův kostým od toho předchozího odlišoval," říká kostymérka Deborah L. Scott, držitelka Oscara, která pro film The Amazing Spider-Man 2 navrhla svůj první kostým Spider-Mana.

  V prvním filmu k jeho kostýmu přistupovali tvůrci velice realisticky – jako by přemýšleli o tom, jak by si asi takový chlapec svůj kostým vyrobil. Používali materiály a návrhy, ke kterým by měl přístup mladík z Queensu. Například oční čočky – byly doslova vyrobené ze slunečních brýlí, protože by je měl po ruce. Tentokrát se chtěli více přiblížit tomu, co známe z comicsu. 

  Oči jsou toho nezanedbatelnou součástí – tentokrát jsou velké a přátelské. Když lidé se Spider-manem v kostýmu hovoří, cítí jisté bezpečí a jistotu, v mnoha ohledech vychází právě z jeho očí.

  "Drželi jsme se věrně předlohy, tedy původních comicsů," pokračuje Scott. "A poté jsme to vše vzali a pokusili se to aplikovat na techniky a věci, které máme k dispozici v současnosti, a vytvořili stylovější, působivější verzi celého kostýmu."

  "Zejména oční díly byly pro tvůrce klíčovým prvkem," říká Scott. Nyní jsou bílé a větší, než byly v předchozím filmu, a jsou vyrobeny z velice moderního plastu se skutečnými čočkami, kterými je skrz ně vidět.

  "Další věcí, která byla velice důležitá, bylo přesné vystižení specifických odstínů modré a červené barvy," popisuje Scott. Spider-Manův nový kostým obsahuje tmavší modrou než v předchozím filmu, vpředu i vzadu je vyzdoben vzorem.

  "Vytvořili jsme množství vrstev tiskových efektů, které jsme nejprve navrhli v počítači, poté zvýraznili vzor, vše v několika vrstvách vytiskli, a snažili jsme se, abychom vše dodrželi s maximální možnou přesností," vysvětluje Scott.

  A takhle vzniká padouch

  Při práci na vzhledu Electra se tvůrci vydali odlišným směrem, než jakým je tato postava zobrazena v comicsu. Jeho masku vytvořila společnost KNB EFX Group, zabývající se výrobou speciálních efektů, a společnost Sony Pictures Imageworks poté doplnila vizuální efekty, které Electrovi vdechly život. Práce na návrhu vedl Greg Nicotero z KNB EFX Group a oscarový maskér speciálních efektů Howard Berger poté vše ještě před natáčením finalizoval a následně se na filmu podílel jako maskér Jamieho Foxxe i jeho dvojníka pro natáčení kaskadérských scén.

  The Amazing Spider-Man 2, plakát k filmu plakát

  The Amazing Spider-Man 2, plakát k filmu plakát

  Aby bylo možné celou masku vytvořit, byla výrobena série odlitků jednotlivých částí těla. Ty byly zároveň oskenovány a na jejich základě vytvořeny modely pro tvorbu trojrozměrných soch. Nejprve s jejich pomoci výtvarníci zkoušeli několik variant, jak k efektům postavy přistupovat.

  Nakonec vyrobili celkem 21 jednotlivých silikonových prvků, které na Jamieho a jeho dvojníka Claye Fontenota každý den museli nalepit. Bylo to velmi náročné, ale tvůrci chtěli, aby jeho filmová pokožka působila tím správným dojmem.

  Electro má na světélkující modré pokožce viditelné žíly, které působí dojmem, že jimi nekoluje krev, ale spíše elektřina, zatímco oči mu bíle světélkují.

  Fotogalerie

  Úkolem maskérů bylo, aby maska neomezovala herecké výkony Jamieho Foxxe. Chtěli, aby mohl Jamie dělat vše, co se od něj vyžadovalo. Všechno vytvořili natolik tenké, že pokud se například Jamie zamračil, bylo skutečně viditelné nakrabacení kůže na čele. Ačkoliv se jedná o modrého člověka s bizarními kontaktními čočkami, podíváte se na něj a poznáte, že je to Jamie.

  Na základě instrukcí také Berger úzce spolupracoval s vedoucím vizuálních efektů společnosti Sony Pictures Imageworks Jerome Chenem. Na něm spočívalo obohacení výsledné Electrovy podoby o elektrické efekty. Tvůrci studovali tvorbu bouřkové oblačnosti a vznik blesků, které se v ní objevují. Výsledkem jsou efekty, které působí magicky a étericky.

  "Marc od samého začátku zdůrazňoval, že Electro musí doslova zářit," říká Chen. "Na základě těchto instrukci jsme začali studovat fotografie a videa bouřkových mraků. Skoro náhodou jsme narazili na obrázek lebky, ke které byla připevněna svítilna – takže zářila v podstatě zevnitř. A tím jsme se začali zabývat – elektřina není pouze na povrchu jeho pokožky, ale skutečně ho prostupuje – stala se pro něj krví. Je to elektrická bytost, obalená svaly. Elektřina se nachází pod jeho pokožkou a její záře skrz ni prostupuje navenek."

  Inspiraci pro takové efekty hledal tým vizuálních efektů na obloze. "Jak nám Marc navrhl, studovali jsme noční záběry bouřek," říká vedoucí digitálních efektů David Alexander Smith. "Během takových bouřek nad sebou vidíte převážně mraky, ale občas se rozzáří celá obloha, nebo se mezi mraky někde objeví blesk. A tím jsme se inspirovali. Zkombinovali jsme tuto podobu s lidskou nervovou sítí – ta se stala naší interní sítí osvětlení, která přenáší elektrické výboje. Takže začíná na Electrově čele – tam probíhá elektrická bouře – a poté se vše šíří po jeho těle. Je to skutečně pozoruhodný vzhled. Pokud ho zkombinujete s hereckým výkonem Jamieho Foxxe, je výsledkem opravdu výjimečná filmová postava."

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 11. května 2014 v 19:46.
  LucyBloom v něm napsala:

  Reakce na anytka123:

  Aspoň jsi se mohla vyjádřit, proč je to "fuj". Jinak je to jen haterství.

  Příspěvek z 2. května 2014 v 9:13.
  Amoris v něm napsala:

  Je toho příliš

  Vážně nikomu nedochází, že už je toho moc? Ráda se podívám na první díl Spider-mana. Tam to ale mělo skončit. Nanejvýš tak ještě druhý díl, ale pak už dost. Už mě to vůbec nevábí, zkazili to spoustou pokračování, stejně jako X-mena. Vždyť už ani neví, co by tam ještě dali... tak prostě pošlou do příběhu všechny nepřátele z předchozích dílů. Ubohost.

  Příspěvek z 26. dubna 2014 v 10:00.
  anytka123 v něm napsala:

  no fuj spider man!

  fuj fuj a zase fuj!23232323