Alíkovina

VikiKlářiny pohádky pro vaše nejmenší: Žabka v džungli

vydáno  •  Pohádky

Moc ráda píšu pohádky a vím, že je někdy těžké rozveselit nebo na chvíli zklidnit vaše malé. A taky když se nudíte vy nebo nemáte co dělat, zkuste tuhle pohádku. Přeji příjemné čtení.

Příběh:žabka v džungli- omlouvám se, nejsem žádná malířka. Obrázek jsem ale sama nakreslila a vybarvila. , © VikiKlára

Ahoj děti! Já jsem VikiKlára (Klára), ale můžete mi klidně říkat Viki. Máte rádi pohádky? Doufám, že ano, protože teď vám jednu povím.

O ŽABCE V DŽUNGLI
Jednou žili byli jeden žabí tatínek a jedna žabí maminka. Měli malou žabku, která se jmenovala Quara. Zní to jako: kvák! Že?
Byla to trošku zlobivá, ale milá žabka – přece jednou zazlobil každý, ne?

Byl sychravý den. Žabí rodinka byla u rybníčku. Maminka se Quary zeptala: „Máte nějaké úkoly ze školy?“ Quara otráveně odpověděla: „Ne.“
Pak se maminka zeptala: „A co jste dneska ve škole dělali?“ Quara s obličejem, jako by ji někdo naštval, odpověděla: „Už ani nevím.“
A maminka se zeptala: „Quaro, co znamenají ti smajlíci ve tvé žákovské knížce?“ A Quara opravdu rozzuřeně řekla: „A už toho mám dost! Pořáááád se mě jen na něco vyptáváš. Nejsem vševěd, abych všechno věděla.“
Maminka nasadila také rozzuřený obličej, stejně jako tatínek. A začali se hádat: „Proč mě nikdy neposlechneš?“ „Proč, mami, nemůžeš být jako ostatní mámy?“ „Quaro! Proč nás pořád jen zlobíš?“ A to už to maminka nevydržela a dala Quaře facku. Quara zařvala: „Au!“ A pak: „Vy jste špatní rodiče!“ A utekla pryč. Tatínek s maminkou si říkali: „Však ona se uklidní a zase přijde.“ To se ale mýlili.

Mezitím Quara hopsala a hopsala a najednou se ocitla na pro ni neznámém místě. Ale nebála se a hopsala dál. Pak měla žízeň, a tak se napila vody, o které si myslela, že je z rybníku. A protože bydlela v zemi, kde byl přístup k moři, tak... Lokla si a řekla: „Fuj! Ta voda je slaná!“ Podivila se, protože neznala moře. A tak s žízní hopsala dál.

Rodiče doma měli obavy. Vždyť doma není už den.. Zavolali žabí policii. Ale ani ta Quaru nenašla.

Quara hopsala a hopsala.. Najednou uviděla palmy a slyšela řev nějakého velkého zvířete: „Uaaaaaa!!!!“ A tak si žabka uvědomila, že je v DŽUNGLI! Začala se moc bát. Pak spatřila papouška. Zeptala se ho: „Nevíte, kam mám jít, abych se dostala z džungle?“ „Ne, ne, ne, nevím. Zeptej se lva.“ „Lva!???“ lekla se Quara. „Ale to je hodný lev, neboj,“ řekl papoušek. „No, dobře,“ odpověděla Quara a hopsala za lvem. „Pane lve?“ řekla drkavým hlasem. „UAAAA! Ano?“ „Nenenevíte, kudy se jde ven z džungle?“ „Ano, vím,“ řekl lev. „Zavedu tě ven z džungle. Ale pod jednou podmínkou: Natrháš mi brusinky,“ řekl lev. „Dobře,“ řekla Quara a šla najít brusinky. „Tady je máte.“ „Děkuji! UAAA! Tak. Nasedni a pořádně se drž.“

A tak jeli a jeli. Pak Quara uviděla ten rybník, u kterého bydlí. „Děkuji, pane lve!“ Lev se vrátil zpátky do džungle.
„Mami, tati!“ „Quaro! Kde jsi byla? Toto nám už nikdy nedělej!“ „Omlouvám se vám. Už to nikdy neudělám.“ A tak se usmířili a žili šťastně až do smrti.
Doufám, že se vám pohádka líbila.
Chcete další? Pište!

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (21)

Příspěvek z 1. září 2019 v 9:15.
číča800 v něm napsala:

I žabičky mají pubertu :DD

Příspěvek z 28. srpna 2019 v 10:39.
VikiKlára v něm napsala:

Kika44:Mohu se zeptat, jak jsi to myslela? Buď prosím konkrétnější. 8-o(Reaguji až teď, jelikož jsem si tohoto tvého příspěvku předtím nevšimla.)

Příspěvek z 20. května 2019 v 17:08.
Kika44 v něm napsala:

Nelíbí
máš v tom velký zmatek, je to komplikovanéRv