Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vím toho hodně o vesmíru. Pro spolužáky jsem divná

  vydáno  •  Škola a poznání · Vesmír · Šikana · Kamarádství
  Nedávno jsme se při zeměpisu začali probírat vznik vesmíru, galaxie, mlhoviny. Já a moje kamarádka Terka se o vesmír zajímáme už asi rok a půl a tak jsme toho hodně věděly. Myslím, že jsme znaly odpověď na každou otázku.

  Hubbleův teleskop: mlhovina Kočičí oko, © NASA

  Nikdo jiný ve třídě samozřejmě netušil, jak vznikla mlhovina, jaká je definice černých děr, jaký je životní cyklus hvězd nebo co to je Oortův oblak.

  Učitel pokládal spoustu otázek a my s Terkou odpovídaly. Většinou jsme nenechaly ostatní ani přemýšlet. Možná si o mně budete myslet něco strašného, ale připadali mi všichni tak podprůměrní. Jako kdyby se zajímali jenom o to, jak někoho sbalit. Ke konci hodiny (vážně mě to bavilo) se k nám otočili jedni hloupí kluci a řekli: "To je fakt úchylný, jak všechno víte."

  Vesmírný kvíz

  Své vesmírné znalosti si můžete otestovat ve vesmírném  kvízu, který najdete v Alíkovinách.

  Ranilo mě to. Snažila jsem se to nedat najevo a něco sprostého jsem mu odsekla. Já jsem totiž ráda, že se zajímám o spoustu věcí. Pravěk, starověk, středověk, vývoj člověka a Země, paleontologie, meteorologie, mineralogie, geologie, ráda čtu, píšu příběhy a básničky a myslím, že by se našlo ještě něco. Vám to možná bude připadat divné, ale hodně se zajímám také o atomy a záření a o jaderné zbraně.

  Myslím si, že když si připadáte kvůli něčemu divní, nemusí to znamenat, že tak připadáte dospělým lidem kolem sebe. Učitelé nás mají rádi, rozumím si i s paní knihovnicí a moje máma je na mě pyšná, že nejsem jako mnozí puberťáci, kteří jenom kouří, pijí a dělají průšvihy. Mrzí mne, že takový není taky brácha. Jsme přece dvojčata, proč on musí být tak jiný? Ale možná si to samé on říká o mně.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (75)

  Příspěvek z 24. března 2011 v 17:29.
  lenule v něm napsala:

  to je fakt pěkný!

  je to hezký článek,nevěděla jsem že máš bráchu!162625217418

  Příspěvek z 24. března 2011 v 17:28.
  lenule v něm napsala:

  wow!

  Příspěvek z 19. března 2011 ve 14:23.
  __auto__ v něm napsal:

  hezký

  16