Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Víme, kdo postoupil do finále Zlatého Ámose 2009!

  vydáno  •  Škola a poznání
  V úterý 10. března se v zrcadlových sálech MŠMT ČR rozhodovalo o finalistech ankety Zlatý Ámos 2009. Z 16 pedagogů jich mělo do finále postoupit šest, nakonec porota do finále poslala sedm. Jsou to:

  Semifinále ankety Zlatý Ámos, březen 2009., © Radkaa

  Lucie Andělová ze ZŠ Komenského v Karviné, Milan Brožek z Obchodní akademie Vinohradská, Praha 2, Markéta Dembková ze ZŠ Komenského ve Frýdlantu nad Ostravicí, Petr Křížek z Gymnázia Tachov, Zuzana Navrátilová ze ZŠ Hrádek u Sušice, Michael Radimerský ze ZŠ Krátká, Klášterec nad Ohří a Viera Žemličková z Gymnázia U Balvanu v Jablonci nad Nisou.

  Zatímco v regionálních kolech ankety Zlatý Ámos záleželo především na žácích, kteří si museli připravit originální obhajobu své paní učitelky nebo svého pana učitele, v semifinále byli kantoři sami, bez svých žáků. „Ze zkušenosti víme, že toho se učitelky a učitelé obávají nejvíc. Jde jim totiž o hodně, o to nezklamat své žáky,“ říká ředitel ankety Slávek Hrzal.

  Potvrdil to i jeden z postupujících, Michael Radimerský, když řekl: „Teď už je to jedno, ve finále můžeme klidně prohrát, hlavní je, že jsme postoupili, že jsem ten svůj tým, který mne nominoval, nezklamal.“ Jak je semifinále pro pedagogy náročné vyjádřila stručně a jasně Lucie Andělová: „Já jsem byla v šoku,“ řekla po té, co se ozvalo její jméno mezi postupujícími.

  „Za ty dva roky, co se potkávám s finalisty ankety Zlatý Ámos, tak jsem si uvědomil, že mají jedno společné,“ prozradil po předání pamětních listů ministr školství Ondřej Liška. „Mají v sobě jakousi jiskru. Přesto, že učí a pracují v náročných podmínkách, přesto si tu jiskru uchovali,“ pokračoval Liška.

  V semifinále kantoři vyplňovali test psychické odolnosti, který připravil předseda poroty MUDr. Jan Cimický, ppředstavili svou cestu k nominaci do Zlatého Ámose a čekal je i pohovor s porotci.

  Zlatý ÁmosVeřejné finále ankety Zlatý se koná v pátek 27. března od 14 hodin v kongresovém centru Olšanka v Praze. Hosty budou Josef Náhlovský, Jana Paulová a dívčí skupina 5angels. Slavnostní korunovace pak proběhne o den později, v sobotu 28. března na Kantorském bále v hotelu Belvedere.

  Další informace na www.zlatyamos.cz.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 15. dubna 2009 ve 12:58.
  Katy62 v něm napsala:

  suprrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!

  nase ucitelka vyhrala amos simpatie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§ sice ne zlaty amos ale mela nejvic hlasu!!!!!!!!!!!!!!!!!! (je to Markéta Dempková ze ZŠ Komenského Frýdlant nad Ostravicí)1616444477777101010101010101010

  Příspěvek z 11. března 2009 v 8:15.
  hug v něm napsal:

  xyvcxvd

  tehlebuude mnohem leopsi1010101010101010