Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vítejte na nové podobě stránek Alík.cz!

  vydáno  •  Alíkovy narozeniny · co nového u mě! · internet · rodičům
  Ahoj, zdravím všechny věrné kamarády a zároveň vítám ty, kteří zabrouzdali na mé stránky docela poprvé. Začátkem letošního června jsem oslavil své osmé narozeniny. Možná ten pocit znáte: najednou vám jsou všechny šaty a boty malé. Tak nějak jsem si také připadal. Proto jsem přivítal nabídku na důkladnou proměnu. Snad to nezní hloupě, ale sám sobě se v nových šatech moc líbím. Doufám, že se budu líbit i vám a že se mnou budete dál kamarádit.

  Alík u počítače, © Alík

  Proč ty změny?

  Osm let na internetu je dlouhá doba. Velmi dlouhá doba. Když jsem vznikl, nedovedl si nikdo představit, že si na mých stránkách bude denně povídat, hrát a číst přes deset tisíc kluků a děvčat. A taky si nikdo nedovedl představit, jak moc budou někteří z vás zlobit a obtěžovat ostatní.

  Kdo na Alíka nepatří?

  Na mé stránky určitě nepatří ti, kteří se nedovedou chovat. Doporučuji každému, aby si čas od času pročetl Pravidla chování na Alíkovi.

  Vzhledem k velmi častým krádežím vizitek jsem nejprve znemožnil změnu přezvídek. Protože ani to některým „expertům“ v jejich nevhodném chování nezabránilo, musel jsem zpřísnit registraci nových uživatelů.

  Čtverečky nestěhuji!

  Přezdívky všech, kteří se mnou kamarádili dosud, byly převedeny ze „starého“ na „nového“ Alíka. Tedy skoro všechny. Bohužel, pár z vás nebylo přes opakovaná upozornění ochotno opustit své „nádherné“ přezdívky plné čtverečků, hvězdiček a jiných znaků. Jenže právě takové znaky některým programům působí potíže. S ohledem na množství návštěvníků tohoto webu bylo třeba zpřísnit používání znaků. Je možné používat háčky, čárky i podtržítka ( _ ), ale ne čtverečky, trojúhelníčky nebo třeba srdíčka.

  PUK jako pojistka

  Zavedl jsem opatření, které umožní lépe prokázat komu ta která přezdívka patří. Noví uživatelé získají při registraci tzv. PUK. Toto číslo nikdy nikomu nedávejte, ale velmi dobře si ho schovejte. K přihlašování na stránky slouží heslo. PUK je pojistkou pro případ krádeže, k ničemu jinému ho nebudete potřebovat. Pokud ho máte jedině vy, můžete prokázat, že vám byla přezdívka ukradena.

  Zkontroluj a doplň registrační údaje!

  Stávajícím uživatelům, kteří tak ještě neučinili, doporučuji vyplnit v registraci kontaktní e-mail nebo číslo mobilního telefonu. E-mailová adresa ani mobilní telefon nebudou zveřejněny, nebudou na ně zasílána žádná reklamní sdělení. Slouží pouze pro ověření registrace a zasílání zapomenutého hesla.

  Méně je více

  Mnozí z vás s oblibou zakládali další a další přezdívky. Pak z nich mnohdy prováděli menší či větší podvody a lumpárny. Proto jsem omezil možnost zakládání nekonečného množství registrací. Věřím, že ti slušní z vás to pochopí a ti neslušní na Alíka stejně nepatří.

  BODÍKY – šance na dárek

  Internet má na rozdíl od tištěných časopisů malou nevýhodu. Sice se k němu můžete připojit téměř kdykoli a kdekoli, ale těžko mohu ke své stránce přibalit nějaký dárek. I když…

  Nakonec jsem to vyřešil. Tedy, abych se moc nevytahoval, řešení našli mí dobří kamarádi, kteří se vyznají v programování.

  Za návštěvu mých stránek budete získávat BODÍKY a ty pak můžete vyměnit za dárek, který si vyberete v KATALOGU DÁRKŮ. Věřím, že se vám tento systém, který je mnohem spravedlivější, než bylo vyhodnocování Brouzdala měsíce, bude líbit.

  Novinky: pohádky, hry a hodnosti

  Zbrusu nové jsem pro vás přichystal pohádky. Najdete je v DOMEČKU Pohádky pro Alíka převyprávěla a ilustracemi doprovodila Kamila Skopová. Najdete tu pohádky O zlaté rybce, Sůl nad zlato a Šípková Růženka.

  Mezi hrami se objevilo pět novinek: Balóny, Šibenice, Sudoku, Solitaire a Virus.

  V pohlednicích je nově vidět, které posíláte nejčastěji: Nejčastěji posílané pohlednice

  Získávat budete moci nejen BODÍKY, ale také HODNOSTI. Více podrobností se dočtete v článku Co jsou to bodíky a hodnosti. Jsou pro vás připraveny hodnosti Voříšek, Junior, Šampion, Super šampion a Veterán.

  Doufám, že se vám bude na mých nově upravených stránkách líbit a že je bude navštěvovat stále více těch nejlepších kamarádů. Tedy těch, kteří nedělají v klubovně „psí kusy“.

  Váš všech kamarád

  Alík

  Autor: (8 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ tisíc)

  Příspěvek z 2. listopadu 2018 v 15:17.
  ANDÍLEK2009 v něm napsal:

  Pěkné!:->

  Příspěvek z 25. února 2009 v 15:43.
  cuteGirL v něm napsal:

  Je to taky dobrý.. ;)

  Tak já osobně jsem na alíka ještě pár týdnů před změnou přestala chodit takže ani nevím jestly tu je moje stará přezdívka, ale nejspíš ne páč se mi nešlo přihlásit.. Založila jsem si teda novou a s Alíkem jsem teď dcl spokojená :) Ale chtělo by to vkládání obrázků do profilu do kolonek třeba o mě, mám ráda, nemám ráda. I tak mam alíka ráda a budu sem chodit pořád! x)xD

  Příspěvek z 10. února 2009 v 1:07.
  -Anthrax- v něm napsal:

  Šampano

  neni moc dobry priklad pro male deti  videt alika pit šampano!!