Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vítězné příběhy soutěže s Dětským činem roku 2015: Zachránily život

  vydáno  •  Dětský čin roku
  Představujeme vám příběh, který se v Alíkově soutěži s Dětským činem roku 2015 umístil na 2. až 3. místě. Soutěžil v kategorii Záchrana lidského života.

  (Ilustrační snímek), © MAFRA

  Tento příběh, který se právě chystáte číst, se skutečně stal na jaře 2015. Je o mých třech spolužačkách a jejich statečném činu. Myslím si, že by se ho mělo dozvědět více lidí a proto, prosím, čtěte dál.

  Co je Dětský čin roku?

  Dětský čin roku je projekt, který se snaží podporovat děti v konání dobrých skutků a každoročně oceňuje ty nejlepší hrdinské činy. Děti mohou soutěžit v 7 kategoriích, z nichž každá má svého patrona z řad VIP osobností jako je například Jan Révai, Petra Černocká, Jiří Ježek, Aleš Háma atd.

  S nimi se budou mít děti příležitost osobně setkat na slavnostním vyhlášení vítězů. To letos proběhne 3. prosince 2015 na Staroměstské radnici v Praze. Odborná porota poté pak vyhodnotí pět nejlepších semifinálových příběhů v každé z kategorií. O konečném vítězi rozhodnou samy děti on-line hlasováním na webových stránkách od 20. října do 8. listopadu 2015.

  Byl obyčejný den, jako každý jiný. Konečně nám skončila škola a všichni se těšili domů. Mé tři spolužačky šly domů spolu. Když si tak kráčely po chodníku a povídaly si, uviděly pána ležícího na zemi a s krví na hlavě. Ihned k němu přiskočily a zavolaly mu záchranku. Díky tomu ho zachránily.

  Asi za týden přišel k nám do třídy syn toho pána a řekl, že už je prý jeho otec v pořádku a že moc děkuje za jeho záchranu.

  Mé spolužačky pak za svůj čin dostaly drobné dárečky od školy.

  Mnoho mých dalších spolužáků říkalo, že to není fér, vždyť to byla jen náhoda a že prý kdyby se to přihodilo jim, zachovali by se stejně. Ale myslím si, že jen žárlili. Vážně by mě zajímalo, kdo by se zachoval jako mé spolužačky a kdo naopak ne. Sama nevím, jak bych se zachovala já. Každopádně mají můj velký obdiv.

  Mockrát vám děkuju, že jste si přečetli tento článek. Mé tři spolužačky jsou Sára Polášková, Klára Pavelková a Adéla Šeděnková.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 11. listopadu 2015 v 7:21.
  Lodo11 v něm napsala:

  Reakce na adrianka8:

  Souhlasím

  adrianka8 v něm napsala:

  Zachránění

  ooo. To byl teda čin. A jsem ráda, že to ten muž přežil.4