Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vítězové soutěže o hledání pravého dětského hrdinství

  vydáno  •  Soutěže · Mediální partner · Dětský čin roku
  V srpnu 2014 jste nám psali své příběhy o pravém hrdinství ve svém okolí. Alík.cz ve spolupráci s Dětským činem roku vyhlašuje vítěze a zároveň vám představuje jejich příběhy.

  z vyhlášení vítězů Dětského činu roku, vítěz kategorie Dobrý nápad, Patryk Szymczak s patronem , © Dětský čin roku

  Představujeme vám příběhy výherců letní soutěže s Dětským činem roku. Vaším úkolem v soutěži bylo napsat příběh o mimořádném činu dětí nebo jejich rodičů. Ze zaslaných příběhů redakce Alík.cz a Dětský čin roku vybrali následující vítěze:

  1.místo: Dominika Vondráčková získává čtečku

  V loňském roce jsem se dostala do nemocnice a nebylo to moc jednoduché. Kvůli chřipkové epidemii v nemocnici zakázali návštěvy a tak mne nemohli navštěvovat moji nejbližší. Stal se však zázrak.

  Na pokoj mne přiřadili k holce, která byla o čtyři roky starší, avšak nepoznala jsem nikdy nikoho, s kým bych měla tolik společného. Právě tato osůbka mě plně podporovala, vyzařovala z ní tak velká pozitivní energie, že se tomu až nedalo věřit, když vezmeme v potaz, že ona byla v nemocnici každý rok.

  Nejen, že pomohla mně, ale pomáhá všem, kteří to potřebují, byla to právě ona, kdo ušil se svojí kamarádkou panenku pro Unicef, která vyhrála MISS Internet 2013 a pomohla i jiným nadacím. Tento článek píšu proto, že si myslím, že je pěkné pomáhat lidem, když jste zdraví. Je ale ještě obdivuhodnější pomáhat lidem, když máte vy sami problémy.

  Většina tu píše o jednom dobrém skutku, ale tato dívka jich vykonala tolik, že jeden se prostě vybrat nedá, a tak považujme za dobrý skutek to, že vyčaruje úsměv na tvá ústa.

  2.místo: Markéta Hrdá MP3 přehrávač

  Už je to déle, co šel čtrnáctiletý kamarád kolem obchodu s hračkami. Stalo se to v prosinci. U obchodu stál kočárek s dítětem a nikde nikdo. Kamarád vidí, jak do kočárku spadla ze střechy lavina sněhu.

  Přiběhl, vyndal dítě a vběhl do obchodu. Tam sháněl matku. Když ji našel a vylíčil, co se stalo, byla hodně zaskočená. Zároveň byla ale velice šťastná, že je její půlroční dítě v pořádku.  

  Kamarád poté dostal i odměnu na radnici. On ale říká: „Kdo by to neudělal, to je samozřejmost“. Myslím ale, že v téhle době by to každý rozhodně neudělal. Proto jsem pyšná, že takového kamaráda mám!

  3.místo: Karolína Rajníková získává MP3 přehrávač

  Ahoj, jmenuji se Kája. Moje babička je už trošičku starší, její zdravotní stav není vynikající, ale není zase úplně na nic. Často jí bolí nohy a záda. Teď jsou prázdniny a já za ní každý den ráno zajdu, pomůžu jí navařit oběd. Pak se s ní najím, umyji nádobí a vše uklidím do skříněk.

  Babička mi mezitím napíše lístek, co by potřebovala koupit v obchodě. Vezmu si tašku, peníze a vyrazím do obchodu. Nakoupím vše potřebné, někdy mi babička řekne, ať si koupím něco pro sebe.

  Když je teplo koupím si ledňáček a babičce vezmu taky jeden. Pak přijdu domů, uklidím babičce nákup a jdu na chvíli ven s kamarády. Když se zase vrátím, trošku babičce poklidím, třeba zametu podlahu nebo uklidím boty.

  Když chodím do školy, tak se u ní vždy stavím po škole a zase jí pomáhám. Dělám to moc ráda. Babičku mám strašně moc ráda. A jsem šťastná, že tu je. Společně si tak zpříjemňujeme den tím, že jsem pořád spolu.

  Máte lepší příběh?

  Své příběhy do Dětského činu roku 2014 můžete posílat až do 30.9.2014 na www.detskycinroku.cz  

  Dětský čin roku

  Dětský čin roku je projekt, který se snaží podporovat děti v konání dobrých skutků a každoročně oceňuje ty nejlepší hrdinské činy. Děti mohou soutěžit v 7 kategoriích, z nichž každá má svého patrona z řad VIP osobností jako je například Jan Révai, Petra Černocká, Jiří Ježek, Aleš Háma atd.

  S nimi se budou mít děti příležitost osobně setkat na slavnostním vyhlášení vítězů. To letos proběhne 4. prosince 2014 na Staroměstské radnici v Praze.

  Své příběhy o dobrých skutcích mohou děti posílat až do 30. září 2014. Odborná porota poté pak vyhodnotí pět nejlepších semifinálových příběhů v každé z kategorií. O konečném vítězi rozhodnou samy děti on-line hlasováním na webových stránkách od 11. do 31. října 2014.

  Fotogalerie

  Autor: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!