Alíkovina

Vizitka, víza, wízule

vydáno  •  Škola a poznání
To jsem to tedy schytal. Smršť dotazů a připomínek, které se na mou hlavu snesly od chvíle, kdy jsem musel kvůli některým nezvedeným uživatelům zablokovat používání slova „style“, je obrovská. Píšete, že „už to není, co bývalo“. Ne, není. Alík za těch téměř osm let dávno není web kam chodí stovky dětí, ale tisíce (pokud někoho zajímá, kdy jsem se přesně narodil, stačí, když se podívá na mou vizitku, tedy Alík). Denně na mé stránky zavítá okolo 15 000 kamarádů!

Bez style to nejde?

Mezi množstvím dopisů, ve kterých máte pocit, že pokud nemůžete použít slůvko style, jako by už ani nešlo vizitky upravovat, mne potěšil jeden, který tvrdil něco opačného. Měl nadpis Omluva pro Alíka:

„Ahoj Alíku. Chci se omluvit že jsem tak vyváděla kvůli tomu html. Teď jsem alespoň zjistila že hezká vizitka a super firma se dá udělat třeba jen z anket, obrázků vedle jména a rámečků nebo písma. Dá se udělat i bez obrázků, pozadí a dalších všemožných b l b ostí. Dík.“

Zajímavá, originální, bezpečná

A tak jsem dostal nápad. Vyhlásím soutěž, jejíž součástí bude i vaše vizitka na Alíkovi! Nejde mi však o to, aby na ní vše blikalo a skákalo. Za důležité budu považovat i takové „drobnosti“, zda ctíte pravidla bezpečného internetu. Tedy že na vizitce neprozrazujete víc, než je nezbytně nutné. Více v článku (Ne)bezpečný internet.

  • Myslete na bezpečí své i svých blízkých: neuvádějte své pravé jméno; zásadně vystupujte pod přezdívkou!
  • Nezveřejňujte své další kontakty (číslo mobilního telefonu, instant messagingu, tedy ICQ, MSN Messenger; skype či snad dokonce poštovní adresu).
  • Originální vizitka se určitě nehemží obrázky, které jste si „vypůjčili“ bez ohledu na autorská práva, kde vás zrovna napadlo. Bohužel, i dospělí se často domnívají, že vše, co najdou na internetu je jakési celosvětové společné vlastnictví. Není. Neoprávnění cizího autorského díla (obrázek, fotografie, text) je krádež jako každá jiná.
  • Vizitka je dnes něčím, čím bývaly v dávné minulosti erby. Už z dálky jste z erbu toho či onoho rytíře poznali, čím se proslavil. A podobně by to mělo být i s vizitkou. Každý, kdo ji navštíví, by se měl rychle dozvědět, zda třeba právě s vámi nemá chuť kamarádit. Zda máte zájem o podobné knihy, sporty nebo hudbu. A nebo naopak, co vás vůbec nebaví. Prostě vizitka by měla být zajímavá.
Autor: (7 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (19)

Příspěvek z 29. října 2008 v 16:23.
Denda22 v něm napsal:

jak se zmani obrázek??????????????

prosim reknete mi to ja nechci mit tenhle1414141414

Příspěvek z 7. září 2008 ve 20:49.
nelinka2 v něm napsal:

kde je vizitka

Příspěvek z 21. července 2008 ve 20:50.
ashley3 v něm napsal:

Ahoj

Prosim kde mohu upravit vizitku děkuji