Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vláda schválila zavedení „náhodného dne pracovního volna“

  vydáno  •  apríl · volný čas

  Vláda ve středu potvrdila zavedení „náhodného dne pracovního volna“. Radost pro zaměstnance, ale hrozba pro ekonomiku? Nový zákon vzbuzuje obavy mezi zaměstnavateli a odborníky. Přináší náhodné volno více pozitiv, nebo negativ?

  Vláda, © Vláda ČR

  Podle mluvčího vlády ČR se na příštím zasedání vlády schválí nový zákon o pracovních volnách, kterým se zavede takzvaný „náhodný den pracovního volna“.

  Podle zákona bude každý měsíc vybrán jeden náhodný den, který se stane pracovním dnem volna pro celou zemi. Zaměstnavatelé budou muset tento den respektovat a zaměstnanci se budou moci těšit z nečekaného volna. Vláda tvrdí, že tímto způsobem bude podporovat překvapení a radost v životech lidí a zároveň to pomůže zlepšit produktivitu práce. Na otázku, jak budou vybírány tyto náhodné dny, odpověděl mluvčí vlády Václav Smolka: „To je právě ten kouzelný moment náhody, který vytváří příjemné napětí a očekávání u všech občanů naší země.“

  Zaměstnavatelé se již nyní obávají, jak bude tento nový zákon implementován a jak budou moci plánovat své pracovní procesy. Někteří dokonce hovoří o hrozbě hospodářské nestability a dopadu na ekonomiku, protože náhodně zvolený pracovní den volna může ovlivnit výrobu a dodání zboží. Někteří odborníci také poukazují na možné příjemné dopady, jako je třeba fakt, že zaměstnanci budou mít více času, který mohou strávit s rodinou nebo kamarády.

  Zatím není jasné, jak bude nový zákon implementován a jaký bude jeho přesný vliv na ekonomiku a společnost jako celek. Je pravděpodobné, že budou vznikat další diskuse a debaty o tom, zda je náhodné volno dobrým nápadem, nebo zda by měl být tento zákon zrušen či upraven.

  Někteří lidé vítají nový zákon s nadšením a vidí v něm příležitost k odpočinku a odlehčení od stresu pracovního života. Podle nich by náhodné volno mohlo pomoci zlepšit pracovní morálku a motivaci pracovníků, což by mohlo mít pozitivní vliv na celkovou produktivitu a konkurenceschopnost země.

  Nicméně, jiní se obávají, že by náhodné volno mohlo vést k hospodářské nestabilitě a negativně ovlivnit náklady a zisk podniků. Zaměstnavatelé by se museli přizpůsobit a přeskládat své plány každý měsíc, což by mohlo vést k většímu zatížení a zbytečným nákladům.

  „Toto opatření je zcela zásadní pro zlepšení pracovního života obyčejných lidí. Nikdy nevíte, kdy se vám zrovna zadaří a vyhrajete právě ten den, který vám vláda poskytne jako pracovní volno. Věříme, že náhodný den pracovního volna se brzy stane neodmyslitelnou součástí pracovního kalendáře všech zemí,“ řekl mluvčí vlády. Vláda také doufá, že tato iniciativa povede ke snížení stresu a zvýšení produktivity a motivace v práci.

  Možná by se mohl náhodný den určovat hodem kostky, © Jonathan Petersson

  Loterijní společnost Sazka se rozhodla využít příležitosti a nabízí nyní možnost vsadit si, který den v měsíci bude zvolen jako volný den. Tento měsíc se mezi výherní odpovědi údajně rozdělí 26 milionů korun, uvedla tisková mluvčí Sazky Pavla Hobíková.

  Včera v reportáži pro CNN Prima News mluvčí vlády řekl, že tento den volna platí pouze pro ty, kteří do neděle 23. dubna navštíví nejbližší městský úřad a vyplní formulář. Každý den obdrží automatický hovor, přibližně v 2:30 ráno, který sdělí, jestli je nebo není den volna. Na otázku, proč je ten hovor tak brzo ráno, mluvčí odpověděl „Ať mají občané dost času rozmyslet si, jak se svým volným dnem naložit.“

  Tak co? Těšíte se na váš den volna?

  Autor: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 25. června v 9:56.
  panglaq v něm napsal:

  Já si myslel, že je to pravda, což svědčí o tom, že je to skvěle napsané!:-D:-D:-D 5 tlapek.

  Příspěvek z 1. dubna ve 20:54.
  MonikaJanka v něm napsala:

  Jéj, také niečo by som chcela aj na Slovensku!:-D:-D:-D Len nech to dajú vedieť večer pred voľnom:-D

  Příspěvek z 1. dubna v 18:23.
  Magdafox v něm napsala:

  Jako apríl dobrý. :->