Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vládce ohně

  vydáno  •  Pohádky

  Když se po dlouhé době vrátí zlý vládce ohně, elfí říše je v nebezpečí. Podaří se dvěma kamarádkám, elfkám Die a Rie, zachránit svůj domov včas?

  Elfky, © MadlenkaVal

  Byla nebyla jednou jedna říše. Ale nebyla to obyčejná říše, kde bydlí lidé a kde jsou hrady a zámky. Bydleli tu elfové, v domcích postavených na stromech tak vysokých, že by tam nikdo nevylezl. Žili tu šťastně, ale ne vždy tomu tak bylo.

  Za hradbami jejich říše se nacházela temná země, plná jedů, smrti a všech nejhrůznějších věcí světa. A ten, kdo jí vládl, byl ještě horší než shnilá půda, po které chodil. Jeho pravé jméno nikdo neznal, každý mu však neřekl jinak než vládce ohně. Byl to temný člověk, posedlý duchy, který toužil po moci. Věnoval se černé magii, které se všichni báli. Za dob, kdy ještě žili významní elfští válečníci, se vládce ohně pokusil napadnout elfí říši. Neuspěl však a přišel o zdroj své moci – o prsten s drahokamem z podsvětí. Oslabený vládce ohně utekl zpět do své chýše a nikdo o něm dlouhá léta neslyšel. Všichni si mysleli, že snad zlý král zemřel. Jaká smůla, že zlo nikdy nezmizí úplně...

  Po pěti letech od údajné smrti vládce ohně se králi a královně narodila dcera. Pojmenovali ji Diana, ale všichni jí říkali Dia. Diana vyrůstala v elfí říši, odříznutá od okolního světa. Když byla malá, nevadilo jí to, když však vyrostla, toužila se podívat za hranice jejich říše. Rodiče ji nikam nechtěli pustit, neboť se báli, že by se jejich dceři něco stalo.

  „Všechno nejlepší k jedenáctým narozeninám,“ zvolala královna, když se Diana probudila. Dia neochotně vstala z postele a šla za královnou. Nijak zvlášť se netěšila, vždyť bude mít jen o rok víc. Kdyby si mohla něco přát, určitě by to bylo, aby ji pustili ven. To ale nepřicházelo v úvahu. Dia k narozeninám dostala nový luk. Šla si ho vyzkoušet ven. Po cestě potkala svoji nejlepší kamarádku Riu (Riana). Jak šly, Ria něco navrhla: „Když tak chceš ven, proč prostě neutečeš?“ Die zajiskřilo v očích. „Dobrý nápad,“ pronesla, „půjdu si zabalit věci.“ A s těmito slovy Dia odešla. Ria si šla taky něco sbalit na cestu. Domluvily se, že vyrazí zítra za úsvitu.

  Mezitím v říši ohně…
  Vládce ohně ztratil svou moc, ne však svou sílu. Tolik let čekal, až se naskytne vhodná příležitost vyrazit. „Musím do podsvětí pro nový krystal,“ pomyslel si a bylo rozhodnuto. Vyrazil hned, na nic nečekal. Slavní bojovníci jsou mrtví, elfí říše je slabá. Musí získat krystal, aby si vytvořil svou temnou armádu. Podsvětí stejně nebylo daleko, jeho tempem se vrátí za týden i s krystalem. Třetího dne dorazil ke vchodu do podsvětí. Vešel dovnitř hledat krystal.

  Za tři dny cesty elfky ušly mnoho mil a poznaly mnohá dobrodružství. Fascinoval je tento svět. Tedy do té doby, než poprvé vstoupily na shnilou půdu země ohně. „Fuj, tady to smrdí,” postěžovala si Ria. „Vidíš tamtu jeskyni?“ zeptala se Dia, „tam se utáboříme přes noc, vypadá to tam líp než tady.“ Elfky přešly do jeskyně. Dia už chtěla spát, ale Ria ji vzbudila. „Dívej, vidíš to,“ zeptala se a ukázala na zadní část jeskyně. Dia tam přišla a podivila se, že vidí malé jezírko s průzračně čistou vodou. „Co to je?“ podivily se obě elfky současně. Leknutím uskočily, když se v jezírku objevila tvář nějaké paní. „Kdo jste?“ zeptaly se s nejistotou v hlase. Paní po chvíli promluvila: „Já jsem lesní paní. Patřívala mi tato země. Zlý člověk mě však temnou magií uvěznil v tomto jezírku, když jsem spala. Potřebuji vaši pomoc. Když mi seženete moji hůl a přijdete sem, osvobodíte mne tím. Mnoho času nemáme, vládce ohně se vydal do podsvětí pro nový temný krystal. Musíte se vrátit do čtyř dnů.“ „Ale kde tu hůl seženeme?“ zeptala se Ria. „Je na hoře tak vysoké, že na ní není vidět slunce. Ta hora stojí v této zemi. Vytáhnout ji může jenom ten, kdo hoden toho je,“ prohlásila lesní paní a její odraz z jezírka zmizel. Elfky neváhaly a ještě téhož večera se vypravily k hoře.

  Vládce ohně vkročil do podsvětí. Šel rovnou chodbou dál už snad hodiny. Neměla konce. „Kdy už to skončí?“ zaklel do noci. Nic se nestalo. A tak si sedl, protože už ho nebavilo chodit po nekonečné cestě. Když pak konečně došel na konec, seděl tam na trůnu z černého kamene vládce podsvětí. „Vítej, vládce ohně,“ řekl vládce podsvětí, „vím proč jsi přišel.“ „Ale co mi dáš tentokrát?“ „Řekni, co chceš,“ odpověděl mu vládce ohně. „Dobrá dobrá,“ řekl vládce podsvětí, „chci, abys mi tu navěky sloužil v podsvětí, pokud nevyhraješ válku s elfy.“ „Přijímáš?“ „Přijímám,“ řekl vládce ohně, neb si byl jistý svým vítězstvím, a tak dostal svůj krystal. Poté šel zpátky k východu. Nasadil si krystal do prstenu a zvolal: „Těšte se, elfové, toto je váš konec.“ Nato se zasmál do vycházejícího slunce.

  Třetího dne cesty Ria a Dia dorazily k hoře. Byla doopravdy tak vysoká, že nebyla špička hory vidět. „Takže, ty chceš za jeden den vylézt na tu horu a vrátit se zpátky?“ ptala se Ria. „Musíme to zkusit,“ odpověděla Dia. Tak elfky začaly lézt na horu. Naštěstí to šlo, protože po celé hoře byly ostny. To ale představovalo menší problém, protože ty ostny byly otrávené. Pokud by se někomu zabodly do kůže, tak by zemřel. Než obě elfky vylezly nahoru, slunce už se pomalu schovávalo za obzor. Když tam byly, kupodivu nic nenašly. Prohledávaly celý povrch hory, ale marně. Nic se tu nenacházelo. Slunce zmizelo a vystřídal jej měsíc. Když se dostal přesně nad horu, začaly se tam tvořit schody. „Podívej,“ řekla Dia a ukázala na ně. Za chvíli už po schodech šla nahoru. Ria šla hned za ní. Schody byly docela krátké. Vedly do nějaké kaple. A uprostřed ní se nacházela hůl lesní paní. A přesně, jak řekla, byla začarovaná do kamene. „Jak ji vytáhneme?“ poznamenala Ria. Dia nad tím přemýšlela a pak řekla: „Nějak to zkusíme.“ Dia šla k holi, chytla ji oběma rukama a zatáhla. Hůl šla hladce vytáhnout. Na chvíli se elfkám na tváři objevil úsměv. Moc dlouho to však netrvalo. „Jak se teď dostaneme k lesní paní?“ pověděla Ria. „To nevím,“ odpověděla Dia, která stále držela hůl v ruce, „ale přála bych si, abychom tam už byly.“ Jak to dořekla, kouzelná moc hole je přenesla do jeskyně. Tak se jim podařilo osvobodit lesní paní. „Děkuji vám, a teď jdeme zničit vládce ohně,“ řekla lesní paní, „už vládne dlouho.“

  Vládce ohně mezitím shromáždil armádu. Elfové byli také v pohotovosti. Týden pohřešovali princeznu a teď se chystali na boj s vládcem ohně. Jejich armáda byla oproti armádě vládce ohně malá. „Připravte se do boje,“ zakřičel král elfů, aby povzbudil své vojsko. „Nemáte šanci,“ zasmál se vládce ohně, „a teď zaplatíte za své činy.“ Obě armády, elfská i temných stvůr, byly připravené k boji. Vyrušil je však hlas lesní paní, která už se i s Diou a Riou dostavila na místo. Promluvila svým hlasem k vládci ohně: „Vládce ohně, já jsem lesní paní, bývalá vládkyně této země. Vládl jsi příliš dlouho a příliš špatně. Tvá vláda je tímto dnem u konce!“ Jak to dořekla, vystřelila na vládce ohně velký fialový paprsek. Rozpadl se na malé kousíčky a vzal si jej vládce podsvětí. Jeho armáda zmizela a země, kterou ovládal, se dala do pořádku. Začaly tam znovu růst stromy a pohybovat se zvířata. Byla to opět lesní země. V řadě elfské armády zavládla radost a smích. Vyhráli válku.

  Dia i Ria se shledaly se svými rodiči. Chystaly se velké oslavy na jejich počest. Než se však na ně vypravily, zašly se do lesní země. Lesní paní je totiž požádala, aby k ní přišly. Čekala je na velkém kopci. „Co jste potřebovala, lesní paní?“ zeptala se Dia. „Chtěla jsem vám poděkovat, to vy jste napomohly smrti vládce ohně,“ řekla lesní paní. Pak pokračovala: „A proto jsem se rozhodla, že z vás udělám ochránkyně elfí říše.“ Mávla holí a elfkám narostla křídla. Také získaly spousty dalších schopností. A od té doby má elfí říše ochránce a už ji nikdo nenapadá.

  Konec!

  Doufám, že se vám článek líbil.$>

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 17. června ve 20:25.
  MadlenkaVal v něm napsala:

  Všem děkuji za hezké recenze$>

  Příspěvek z 17. června v 10:07.
  market_love v něm napsala:

  Krásné. okokokokok

  Příspěvek z 17. června v 7:34.
  králíčatko1 v něm napsala:

  Super článek 5 tlapek