Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vlastní zvíře

  vydáno  •  Mazlíčci
  Spousta dětí si přeje vlastní zvíře, ale za nějakou dobu se tato zvířata nachází v útulcích, na ulici, či jsou zanedbaná. Proč?

  Členky jezdeckého oddílu projíždějí na neosedlaných jezdeckých koních řekou Ohře, aby koním ulevily od horka. Nebanice, 6.7.2015, © MAFRA

  Odpověď je jednoduchá. Dítě si přeje zvíře, ale neví, jak se o něj starat. Na začátku prázdnin jsem byla na letním táboře zaměřeném na koně, kde jsem potkala jednu holku, Karin se jmenovala, která se všude chlubila, že bude mít vlastního koně. Od vedoucí jsme měli rozsáhlou přednášku o chovu, plamenech a znacích koní. 

  Den nato jsme z toho psali test a Karin, na některé otázky odpověděla: 1. JAK ČASTO KOVEME KONĚ 1x za půl roku (správná odpověď- 1x za 2 měsíce) 2. ROZDÍL MEZI SENEM A SLÁMOU, POUŽÍVÁNÍ -neodpověděla- (správná odpověď-seno je ze suché trávy, používáme k náhradě pastvy v zimě; sláma je ze stébel obilí, používá se k podestýlání).  Když jsme se jí s kamarádkou ptaly, kdo se jí bude o koně starat, tak řekla, že rodiče, že ona ho bude mít jen na ježdění. V Karininých rukách se kůň očividně cítit dobře nebude. 

  Prosím vás, když si budete pořizovat zvíře, zjistěte si, jak se o něj starat a rozmyslete si, jestli mu u vás bude dobře. Když se tohoto budeme všichni společně držet, docílíme toho, že se alespoň zčásti sníží počet zvířat v útulcích, na ulicích a na jatkách.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 17. srpna 2015 v 10:43.
  ES v něm napsala:

  smůla

  My jsme měli morčátko, ale teď už zvíře mít nemůžeme, protože nemáme nikoho, kdo by se nám o něj, když jsme pryč (na dovolené) staral 13

  Příspěvek z 16. srpna 2015 ve 13:59.
  kikionka1 v něm napsala:

  Koníček

  Taky si chci pořídit koně, ale až budu umět dobře jezdit a hlavně nebudu pořád ve škole4

  Příspěvek z 16. srpna 2015 v 8:28.
  konemy v něm napsala:

  Ne.

  Myslím,že to není tolik způsobené tím,že nevědí jak se o ně starat. Rozmazlené děcko si vybrečí zvíře a bere ho jako hračku. A každá hračka jednou omrzí... I když je fakt, že spousta lidí neví, jak se o zvíře starat, a přitom si zakládají blogy a stránky o péči o ně. Takže se chybné informace rozšíří mezi další lidi. Já měla vždy tendenci opravot chyby na blogech o zvířatech, takže si asi všichni dokážete představit, jak jsem z toho neoblíbená mezi všemi amatérskými zvířecími blogery:-D. Ale spousta dětí ví, jak se o ně starat, a nedělají to, protože je to nebaví. Bohužel děti i dospělí někdy zvířata týrají. Prodavačka ve zverimexu nám říkala, že nějaké čtyřleté holce rodiče koupili králíčka a ona ho utahala k smrti. Rodiče si prostě šli pro nového králíka. Prodavačka jim ho naštěstí neprodala. Proto bych řekla, že zvíře opravdu nemůže mít každý-jenom ten, kdo se o ně opravdu stará.