Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vlasy VS pleš

  vydáno  •  povídky
  Mnoho lidí na světě má vlasy, ale zároveň existuje i řada lidí, kteří mají pleš. V tomto slohovém útvaru si vlasy i pleš definujeme a řekneme si i jejich výhody, ale i záporné stránky.

  Pleš je sexy, © MF DNES

  Mnoho lidí na světě má vlasy, ale zároveň existuje i řada lidí, kteří mají pleš. V tomto slohovém útvaru si vlasy i pleš definujeme a řekneme si i jejich výhody, ale i záporné stránky. Začneme vlasy. 

  Vlasy má ten člověk, který nemá „absolutní“ pleš. I plešatý člověk může mít vlasy, pokud není plešatý úplně. Bujnou kštici má obecně více lidí než pleš, protože průměr navyšují ženy. Jaké jsou výhody vlasů? Nesporná výhoda vlasů je taková, že nám není v zimě zima. Také jsou estetické a můžeme mít vlasy v různých barvách na rozdíl od pleše. To jsou výhody vlasů. 

  Dále se budeme bavit o nedostatcích vlasů. Vlasy vyžadují péči, a to jak česání, tak i stříhání. Musíme je také mýt a můžeme mít vši, což u plešatých neplatí. Další nevýhoda vlasů je taková, že nám můžou překážet ve vidění (dlouhá ofina) nebo nám můžou překážet jinak. Také nám za ně může někdo tahat, což se může stát u malých dětí, když zlobí nebo i dospělým lidem při rvačce. 

  Jaké výhody má pleš? O pleš se nemusí starat, takže nám odpadají všelijaké náklady na hřeben, šampóny, nůžky nebo holiče. Také nám nepřekáží ve vidění a pro některé ženy může být i magnetem. Pleš často nosí mladíci, protože působí stylově. Lidi bez vlasů také nemůže nikdo tahat za vlasy, protože žádné nemají, což je nesporná výhoda při soubojích. Také tím odpadá trest ve formě tahání za vlasy. Pokud se dítě ostříhá do hola, rodiče je nemůžou tahat za vlasy. Mezi další výhody pleše je ta, že můžeme nosit paruky, což je v případě husté kštice nemožné, protože vlasy by nám překáželi. Můžeme nosit různé paruky různých tvarů. Pleš také dává dojem, že jsme starší, a tudíž nás lidé budou mít více v úctě. Někteří lidé si zase budou myslet, že jsme mladí, protože lidé s pleší vypadají mlaději než lidé se šedými vlasy. Pokud se rozhodneme být mnichem, máme s pleší výhodu, protože se nemusíme neustále holit, což nám zaručí úsporu času. Jaké jsou nevýhody pleše? Pleš moc nevýhod nemá kromě stránky estetické a tepelné, protože plešatým lidem je zima na hlavu, takže musí nosit čepice či klobouky. 

  Jsou tedy lepší vlasy nebo pleš? Já se myslím, že rozhodně pleš, protože má mnoho kladných bodů, které převažují nad nedostatky, a proto by plešatí měli být všichni muži.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (22)

  Příspěvek z 29. září 2018 v 19:49.
  číča800 v něm napsala:

  Jo ale tohle je jeden velkém shluk nesmyslů :-E

  Příspěvek z 29. září 2018 v 19:49.
  buffy-forever v něm napsala:

  Pralinka: no tak to teda je ještě horší..jelikož nechci rozpoutat politické rozepře tak dál radši nebudu pokračovat..díky za info

  Příspěvek z 29. září 2018 v 19:07.
  Pralinka2 v něm napsal:

  buffy-forever: Je to naopak. Současný stav, kdy v redakci jsou uživatelé Alíka, je novinka, kterou zavedlo nové vedení Alíka po červnu 2017. Dříve, například v tom roce 2015, ze kterého pocházejí některé zde kritizované články, rozhodovali o zařazení a úpravách článků profesionální redaktoři z Mafry, která Alíka vlastnila (a kterou od roku 2013 vlastnil Andrej Babiš). A mnohdy ani správcům Alíka nebyly vydávány články, které napsali.