Alíkovina

Vlci, disciplinovaná a elegantní zvířata

vydáno

Máte rádi vlky? Vlci jsou úžasná tajemná zvířata a kdekdo by si aspoň na den vyzkoušel být členem jejich smečky.

Vlk obecný, © Karel Brož, archiv Správy CHKO Beskydy

Vlci žijí ve smečkách čítajících až dvacet členů.
Každý vlk má ve smečce své místo podle pořadí důležitosti. Jaké je postavení vlka ve smečce, se dá poznat podle jeho postoje. U psů můžeme pozorovat totéž.

Vlci obývají horské lesy mnoha částí Asie a Severní Ameriky. Žijí ve smečkách. Osamocený vlk nemůže ulovit velké zvíře sám, proto vlčí smečka vyráží na lov pohromadě.

Vlci jsou na vrcholu potravního řetězce (sítě). Mívají šedou nebo bílou srst. Žijí i v polárních oblastech. Vyskytují se i ve slovenských lesích. Dnes patří mezi chráněné živočichy. Asi před několika lety byli vlci v naší zemi kompletně vymýceni. Nyní se opět začínají vyskytovat i v naší republice.
V okolí Doks byla nalezena (nebo spatřena) vlčí rodinka.

Já osobně psy a vlky zbožňuju ;-D a doufám, že vy taky.

Doufám, že vám článek alespoň trochu pomohl a že jste se dozvěděli něco nového.

Hezký den $>

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (22)

Příspěvek z 20. července v 6:01.
anavercadav v něm napsal:

AnezkaB: To máš jako s lidma, lidé ničí přírodu, pohazují po lesích odpadky, střílí ohrožená zvířata pro zábavu, týrají nevinná zvířata v cirkuse, vytváří skládky...

A pak potom všem, co přírodě a zvířatům provedou si stěžují na to, když jim vlk zabije nějakou ovci, vlci se musí nějak živit, a to je koloběh přírody, vždyť to.u vlkovi nikdo neřekne, že to nesmí zabíjet ovce ve stádech a smí zabíjet jen ty zvířata v lese, a pak je tu ten rozdíl vtom, že vlci loví pro přežití, a většina lidí pro zábavu.

Lidé si pak doma pověsí lebku daného zvířete a ukazují ji ostatním, jak se lov vydařil.
Zatímco vlk nakrmí svou hladovou rodinu, a ovce mu tedy poslouží daleko správněji, než chudák člověkem ulovené zvíře, které člověku poslouží jen pro zábavu.

Samozřejmě u indiánů, kteří zvířata loví pro přežití je to něco jiného...

Příspěvek z 11. října 2017 v 8:16.
Alfa_Beta v něm napsala:

anezkaB: ja vim

Příspěvek z 10. října 2017 v 15:57.
AnezkaB v něm napsala:

Alfa Beta - ty škody pro chovatele jsou fakt velký. Když si to vlk chytí na jídlo, no prosím. Ale oni jim likvidují celá stáda, prostě to rozervou a nic. Mě se moc nelíbí, že tady v přírodě znova jsou.