Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vlci - moji stříbrní oblíbenci

  vydáno  •  Příroda · Zvířata
  Každý z vás má rád nějaké zvířátko. Ani já nejsem výjimkou. Mezi moje nejoblíbenější zvířata nepatří psi, kočky, papoušci, rybičky, křečci, osmáci ani koně. Neznamená to, že bych je neměla ráda - právě naopak! Mám je moc ráda... Ale má opravdová láska patří vlkům. Nikdo ze třídy to nechápe.

  Vlk karpatský, © Filip Chludil

  Eva říká, že si mám radši pořídit psa, že ten je potomkem vlků. Klára zase tvrdí, že si mám koupit kočku, protože s ní se můžu mazlit, jak budu chtít, ale kdybych chtěla jenom pohladit vlka, jsem na kusy. Mája chytračí, že vlk je jenom šedý a bílý, zato andulka září všemi možnými barvami.

  Zuzka zase prohlašuje, že vlk by mi všechno sežral, zato rybičkám dám drobky od večeře a nemusím nic řešit. Lenka říká, že vlka bych si nemohla vzít ani na procházku, protože by mně chytili policajti, zatímco s osmáčkem bych si mohla chodit kdekoliv. Terka se směje, že si mě představuje, jak jezdím na vlkovi, že na koni by to bylo milionkrát jednodušší!

  Zajímají vás vlci?

  Doporučuji návštěvu vlčích webových stránek: www.vlci.info

  Ale já nechci nějakého potomka vlka ani kočku, protože bych se s ní musela mazlit. Vlk podle mě není šedý, ale stříbrný. Taky nechci žádného klauna zářícího milionem barev a vůbec by mi nevadilo, že by mi vlk všechno snědl, protože jsem vegetarián. A navíc s ním na procházky chodit nebudu, protože žádného mít nebudu - vlci mají radši běhání po lese. Už vůbec na něm nebudu jezdit, protože jezdím na koni a to stačí!

  Moc bych chtěla mít vlka, ale on má mnohem radši svobodu. A já udělám vše pro jejich dobro! Mít doma psa můžou všichni, ale kdybych já si mohla své oblíbené zvířátko jen pohladit, byla bych moc ráda.

  Další zajímavé články:

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (19)

  Příspěvek z 12. května 2009 v 17:09.
  2poníci v něm napsal:

  Reakce na Alča219:

  Ty by se u tebe utrápili51314

  Příspěvek z 12. května 2009 v 16:44.
  sarakaleta v něm napsal:

  Reakce na Petrak:

  vůbec ti nerozumím18

  Příspěvek z 11. května 2009 v 18:52.
  Radkaa v něm napsala:

  Reakce na Elvička1998:

  Ahoj, kus si pečlivě pročíst pravidla českého pravopisu. Velké V se píše totiž pouze v některých případech a v tomto určitě ne. Když si nebudeš vědět rady, doporučuji najít na internetu Jazykovou poradnu Ústavu pro jazyk český. Je tam řada věcí velmi srozumitelně vysvětlená. Psaní malých a velkých písmen v zájmenech je konkrétně zde: http://www.ujc.cas.cz/poradna/odpo.html#vy