Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vlk a lev: Nečekané přátelství – recenze

  vydáno  •  Filmy

  Kočkovitá a psovitá šelma – dvě úplně odlišná zvířata… A ještě k tomu člověk! Můžou vůbec tyto bytosti vydržet pospolu a nezabít se? Pokud vás to zajímá, můžete to sledovat od 14. října v kinech.

  Mozart a Snílek, © Gilles de Maistre

  Něco k filmu

  Možná si ještě pamatujete na Miu a bílého lva, dobrodružný film o dívce, která chce zachránit svého neobvyklého mazlíčka – bílého lva Charlieho. Jenže její otec s ním má jiné úmysly...

  Vlk a lev je tak trochu podobný film, i od stejného režiséra, také se odehrává venku v přírodě a se skutečnými divokými zvířaty, ovšem tentokrát jsou hned dvě, a to lev a vlk. Je to dobrodružný příběh, který je vhodný pro celou rodinu a hlavně pro milovníky zvířat a přírody.

  Snílek a Mozart, © Gilles de Maistre

  Děj

  Hlavní hrdinkou filmu je dívka Alma, která miluje hru na klavír a už roky se připravuje na důležitou zkoušku, která by jí mohla splnit její sen. Jenže osud to zamýšlí jinak, umírá jí dědeček a ona vyráží na chatu na ostrově, kde bydlel a kterou po něm i s celým ostrovem zdědila. Nikoho jiného už totiž nemá. Na klavír však cvičí i tam. Vlčice je zvyklá na jejího dědečka a normálně do chaty chodí. Jednou tam přinese i vlče, své mládě…

  Shodou okolností se na ostrov v té době zřítí letadlo, které mimo jiné přepravuje také malé lvíče, jež má koupené jistý cirkus. V troskách Alma náhodou na lvíčka narazí a vezme ho domů. Ví, že patří cirkusu, ale zároveň i ví, že děda týrání zvířat v cirkusech nesnášel, a proto zapírá a tvrdí, že mládě, po kterém v troskách pátrají, nenašla.

  Na ostrově se také potulují chlápci, kteří chtějí chytat vzácná zvířata, co tam žijí, a odvážet je do zajetí, jenže Almě se to nelíbí. Ten ostrov je její a chce, aby si tam mohla zvířata svobodně žít. Ovšem proti nim nemá sama šanci… Mámu vlčete, která mimo jiné kojí i lvíče, opravdu uspí a odvezou pryč. Alma tak zůstává na ostrově jen s lvíčetem a vlčetem. Mimo to obě zvířata také dostávají jména – vlk Mozart a lev Snílek.

  Alma se Snílkem a Mozartem, © Gilles de Maistre

  Čas plyne, mláďata rostou a stávají se z nich dospělé šelmy. Alma jednou nešťastnou náhodou upadne, ale díky zvířatům zůstává naživu až do příjezdu pomoci. Končí v nemocnici a zvířata v útulku. Jenže nikdo z nich se s tím nehodlá smířit, chtějí zpátky domů. Mají ale šanci něco změnit? Dívka v nemocnici, lev v kleci a vlk v ohradě… To už se dozvíte v samotném filmu.

  Plusy

  Líbilo se především využití hudby ve filmu, nebyla tam jenom jako doplnění, ale byla to důležitá součást děje. Také bylo moc pěkné, že se to natáčelo opravdu venku v přírodě, zvířata, která byla mimochodem jako mláďátka strašně roztomilá, se mohla pohybovat ve svém přirozeném prostředí, tedy až na to týrání v cirkuse.

  Mláďata z filmu Vlk a Lev, © Gilles de Maistre

  Mínusy

  Některé záběry mi ve filmu přišly celkem nelogické. Když třeba vlk a Alma po plavání vylezli z vody, tak byli úplně suší. Stejně tak jsem moc nepochopila, jak to bylo s tím ostrovem a jestli to vůbec byl skutečně ostrov. To, že tam jezdili na motorových člunech, by tomu odpovídalo, ale nesedělo tam to, že zvíře bylo schopné se po souši dostat z ostrova na pevninu. Ve filmu přitom o tom mluvili jako o ostrovu a i na něm byla cedule „private island“, kterou sice překládali jako soukromý pozemek, ale asi všichni víme, že to znamená soukromý ostrov.

  Závěr

  Jestli máte rádi přírodu a zvířata, tak film určitě doporučuji, užije si ho opravdu celá rodina, i když podle mého názoru byla Mia s bílým lvem přece jen o něco lepší.

  Celkově bych filmu dala asi 77 %.

  Tady se můžete podívat i na trailer:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 17. října v 19:52.
  Kubik111 v něm napsal:

  V kině jsme na tom byli včera večer, bylo to moc pěkné, dojemné, zvířátka strašně roztomilá... Opravdu doporučuji a díky za tuto recenzi Majdo. ;-)ok

  Příspěvek z 12. října v 15:36.
  Anež v něm napsala:

  5 tlapek filmy se zvířátky mám moc ráda

  Příspěvek z 12. října v 7:19.
  KrálíčekSušenka v něm napsala:

  Jů! To bych chtěla vidět! 5 tlapiček