Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vnější krása, jako fakt?

  vydáno  •  vztahy
  Proč takový nadpis? Proč takový článek? Ano, správně. Proč! Vlastně jde o to, a všichni o tom ví, ale neuvědomují si to, že „dnešní“ svět vzývá především vnější krásu.

  Dnes je mnohým lhostejné, zda jste milá, zlá, štědrá či upovídaná. Ono jde hlavně o to, abyste vypadaly dobře. Aby se na vás dalo dívat. Tím myslím malování.

  Jasně, přiznáváme všichni. Každá se maluje. Tedy já osobně ne, ale hodně holek se maluje a malovat začne. Kdo z nás si nedá trochu řasenky? To špatné není, samozřejmě nesmí se to přehánět.

  Ale nechápu, jak některé holky musí nosit make-up, korektor, pudr, linky, řasenku, lesk na rty a silně nalakované vlasy. Bez toho všeho ani nevyjdou z domu. Kluci jim říkají, jak jsou krásné, ale pravda je opak. Kdyby se nemalovaly, tak si o ně nikdo neopře ani kolo a proč? Protože nebudou namalované a kdo není namalovaný je divný.

  Často slýchávám otázky všech, jestli se maluji. Odpovím, že ne a oni udělají ten obličej, jakoby chtěli říct, že jsem jiná. Já si myslím, že každá je krásná i bez toho všeho. Příroda nás nějak udělala a nikdo není hnusný. Spíše mi přijde hnusné to, že nikdo nehodnotí krásu zevnitř. 

  Miluji lidi, co jsou vtipní. Moc ráda se směji. A za to je mám ráda. Když mi někdo sedí a rozumím si s ním, tak nepotřebuji, aby se maloval.

  Ostatní se s vámi nebudou bavit, protože jste pro ně ošklivé?! Jako vážně? Je nezajímá, jak se chováte, ale jak vypadáte?

  A vážně stojíme o přízeň těch, kteří lpějí jen na vnějším pozlátku? My? My normální, co se chtějí někomu líbit takové, jaké jsou. Ne tak, jak vypadají. My, protože doufám, že nejsem jediná.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 29. července 2018 v 9:32.
  _kebaba_ v něm napsala:

  Nesouhlasim

  Šlaufová v něm napsala:

  Taky se nemaluji. Buď v klidu jo?

  Příspěvek z 25. června 2015 v 19:09.
  Pupendo910 v něm napsala:

  Máte pravdu

  Jsem ráda, že nejsem jediná, která se nemaluje. Je to možná tím, že mi to táta nedovolí, ale stejně-já jediné, co bych možná unesla, je lak na nehty a trochu řasenky. V dospělosti, to chápu, ale třeba v 1.třídě?
  17 Moje kamarádka mě do toho pořád nutí, ať už se konečně začnu malovat. Mě to dovádí k šílenství.3