Alíkovina

Vodní záchrana není jen pro dospělé

vydáno  •  Volný čas venku
Mnoho z vás si myslí, že vodní záchranáři mohou být jen dospělí. Ale mýlíte se! Já dělám vodní záchranu už od šesti let! Teď je mi jedenáct a jezdím na různé závody. I když máme závody jen třikrát ročně, tak si myslím, že jsem docela úspěšná.

Vodní záchranáři u Dalešické přehrady předvádějí, jak se zachraňuje topící se člověk. Postižený dostal ještě na hladině umělé dýchání., © MF DNES

Vodní záchrana je v podstatě speciální druh plavání. Jen se při něm používají jiné pomůcky a máme rozdílné závody. Normální plavci plavou úplně obyčejně, ale my používáme například tahací pásy či figuríny na nácvik záchrany tonoucího.

Plavci mají polohový závod složený z klasického plavání, ale my musíme plavat 50 metrů volný způsob, potom 12,5 metru pod vodou a 37,5 metru táhnout figurínu. Není divu, že jsme po závodech vždy příšerně unavení!

Když jsem byla minulý rok na jedněch závodech, byla jsem na třetím místě. Doma mám z plaveckých závodů již dva poháry a čtyři madaile! My si sice na tréninku vždy stěžujeme, že nás trenéři "týrají", ale později na závodech vidíme, že se nám trénink vyplatil!

Když budete chtít začít s vodní záchranou, jděte do nejbližšího bazénu a zeptejte se, jestli zde náhodou netrénují i vodní záchranáři.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (7)

Příspěvek z 1. června 2010 v 19:16.
vasikmwav v něm napsal:

tý jo

to je dobrej výkon18

Příspěvek z 19. dubna 2010 v 18:00.
kiki_simralka v něm napsal:

Reakce na Yume:

to vím.... ty bývají občas na nějakých závodech... moc ráda s nima soutěžím =D

Příspěvek z 27. března 2010 v 15:30.
5terka5 v něm napsal:

5terka5

ja sem byla plavat pred 3 tydny to je super22252621