Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vodníci v moderním světě

  vydáno  •  Povídky
  Malá dívka jménem Anička si četla knihu pohádek o vodnících, avšak brzy usnula a kniha spadla na zem, kde zůstala rozevřená.

  Vodníci, kteří byli nadšeni příležitostí vylézt ze svého pohádkového světa, kde je to pořád stejné, vyškrábali se z knihy ven a rozutekli se do města. Ve městě ale žádný rybník nenašli a tak se vydali do sousední vesnice. Ani zde nebyl příliš velký rybník, natož tři, aby měl každý vodník svůj. Obhlédli tedy okolí, ale nakonec se museli smířit s malým rybníkem, který našli prve.

  Rozdělili si rybník přesně na čtyři čtvrtiny, aby se nehádali. Každý vodník měl jednu čtvrtinu pro sebe a potom měli jednu společnou, která sloužila jako sklad duší. Jakmile se zabydleli, zjistili, že chytání duší bude vcelku snadné. Lidé z této doby totiž skákali do vody salta a podobně, tudíž často nemusel přijít na řadu ani vodník a duše byla v hrníčku.

  Každý z vodníků si střádal své duše, ale jednoho dne si jeden z vodníků jménem Vokoun všiml, že nemá tolik duší, kolik by měl mít. I druhý vodník jménem Škeblík si všiml, že mu nějaká ta duše schází. Jen třetímu Perlíkovi zůstaly všechny duše a dokonce jich má několik navíc. Oba dva vodníci, kterým duše ubyly, začali na Perlíka křičet, že jim je ukradl. Ten se však hájil, že on nic, podle něho je prý ukradl Škeblík.

  A jak se tam tak hádali, ani si nevšimli, že jim lidé pomalu upouští rybník, jelikož ho chtěli před zimou vyčistit. Když už si to uvědomili, bylo pozdě a museli rychle utéct z rybníka, aby je lidé neviděli. A jelikož díky všem stavbám a silnicím nebyla v blízkosti žádná větší vodní plocha, byli vodníci nuceni odejít z tohoto světa zpět do knihy.

  Nebudu psát, že byli smutní z toho, že jdou zpátky do svého velkého čistého rybníku, který měli v pohádkovém světě, protože by to nebyla pravda. Vodníci byli značně znechuceni tím, že voda z povrchu země zmizela a téměř nikde ji nenašli.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 15. dubna 2016 ve 23:03.
  5ppppp v něm napsal:

  Reakce na mimikla9:

  Moc děkuji, hodně si toho vážím. 19

  Příspěvek z 15. dubna 2016 v 15:09.
  mimikla9 v něm napsala:

  hezké

  Moc hezky zpracované téma. Jednou z tebe bude spisovatelka3