Alíkoviny

Voodoo

vydáno  v 7:11
Určitě jste někdy slyšeli slovo voodoo, ale víte, co to znamená?
Voodoo

Voodoo (čti: vúdú) je náboženství z ostrova Haiti. Pro ty, co nevědí, kde se Haiti nachází, je to ostrov střední Ameriky a jeho sousedem je Dominikánská republika.

Voodoo je velmi staré náboženství, ve kterém má nejvyšší pozici šaman. Šaman může taky provádět zombifikaci - tzn. že někomu podstrčí jed, který dotyčnému „vymaže paměť“. Potom dotyčný neví, jak se jmenuje, kdo je. Tyto „zombie“ pak slouží šamanovi jako sluhové.

Dnes je zombifikace trestný čin a považuje se za vraždu, i když člověk zůstane naživu. Panenka se špendlíky je znak zombifikace - člověk (panenka) nemůže ovládnout to, co jí udělá šaman (špendlíky).

Doufám, že se vám můj článek líbil, a něco jste se dozvěděli.

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (5)

Příspěvek z 15. května v 19:30.
AnezkaB v něm napsala:

No, viděla jsem to několikrát ve filmu. Ale nevěřím že je to v životě možné. Mrtvolu člověk neoživí. A být omámený je zase něco jiného.

Příspěvek z 22. března v 18:26.
Prasíček123 v něm napsala:

Myslím si:

Myslim si, že nějaká látka existuje, co člověka omámý natolik, až neví kdo je.
Ale podle mě není možné ho ovládat.

Příspěvek z 20. března v 10:02.
buffy-forever v něm napsala:

Zombiefikace není možná

Něco takového jako Zombiefikace je mýtus, není to možné. Zombie je už ve významu "živá mrtvola" takže se živý člověk nemůže stát zombie. Zombie postrádá duši a poslouchá pouze rozkazy toho kdo ho vyvolal. A člověk, jelikož duši má, nemůže být zombie, jeho pud sebezáchovy, jeho instinkty atd. by mu nedovolovali poslouchat jakýkoliv rozkaz. Duše by bojovala s magií.