Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vrcholné dílo

  Ahoj Zuzu Endy, zdravím tě z planety Země, někdy jí nazýváme modrá perla. Je docela malá, ale hezká.

  Orloj bez soch Hvězdáře a Kronikáře., © praha.eu

  Ahoj Zuzu Endy, zdravím tě z planety Země, někdy jí nazýváme modrá perla. Je docela malá, ale hezká. Chci tě poznat na návštěvu, jelikož ráda poznávám bytosti nejen z mé planety, ale i z těch okolních. Minulý rok jsem trávila prázdniny na Venuši, kde jsem poznala úžasné bytosti. Ale letos bych chtěla spíše někoho pohostit na mé planetě a tak jsem si vzpomněla na tebe, jako na mojí dlouholetou kamarádku. Sama jsi již několikrát zmínila, že bys chtěla poznat mojí planetu. A co jinak? Jak se máš na planetě Zuzu? Co děláš když máš volno? A už máš nějakého Zuzu kluka?

  Máme tady hodně zámků, hradů a významných budov. Chci ti ukázat Zoo, kde je hodně zvířátek, jak velké tak malé. Uvidíme například medvědy, slony, divoké šelmy i různý hmyz a hady. Mohli bychom jít do Rajských ostrovů, které jsou součástí ZOO. Je tam hodně malých zvířátek. Najdeme tam mořské koníky, ryby, sovy, hady, želvy a ještěrky. Poté bychom navštívili zámky, které jsou chloubou naší země. Ukazují, jak se žilo v minulosti a najdeme zde historii naší planety. Ráda je navštěvuji večer, jelikož vyzařují zvláštní atmosféru.

  A potom by jsme šly do Hřenska, kde jsou divoké soutěsky, zde bychom přespaly v luxusním hotelu. Ráno bychom vyrazily do obchodu ať máš co si odvést domu jako suvenýr, ale i případně jako dárek pro své blízké či rodiče. Určitě musíme navštívit knihovnu, kde si můžeme vypůjčit knihy, které mi pak ale případně musíš zaslat, abych je mohla vrátit zpět. Jsou tam také počítače ty mají internet a tak můžeš poslat Zuzu zprávu rodičům.

  Navštívíme také i děčínský útulek, jsou tam velcí i malí psi a kočky, ano, ty kočky, které jsi chtěla poznat. To jsou ty tvorové, jak jsem ti posílala Zuzu fotku mých 19 koček. Lidé si tam mohou vzít kotě či dospělé kočky nebo pejska. Děti si můžou vypůjčit pejska, aby ho mohly vyvenčit. Je tam také na zahradě poník.

  Večer bych tě ráda vzala do kina na Případ číslo 39, je to můj oblíbený horor, kde malá holčička ničí lidi ve svém okolí. No to musíš vidět, vyprávět se to nedá. Když jsem na tom byla poprvé tak pár lidí muselo letět na wc a někteří to bohužel nestihli a tak museli přerušit film, aby se uklidil sál. No ten smrad se nedal vydržet. Ale neboj, už se to dlouho nestalo.

  Jo, a musíš vyzkoušet naší národní specialitu – pizzu semtele. Přespat můžeme v nedalekém kempu. V dnešních novinám se totiž objevila zpráva, že tam straší. Pár mrtvol už nalezly, ale stále pátrají po 4 lidech. Možná ve stanech ještě budou jejich končetiny. V mobilních koupelnách nabízejí luxusní koupel s vnitřnostmi. A to fakt stojí za to! Jestli přežijeme, tak ráno pojedeme vlakem do Prahy nesmíme si, ale zapomenou koupit jízdenku, protože jestli by nás chytil průvodčí, tak by zavolal upíra a ten by nás vysál, takže by z nás zbyly jen ostatky.

  Praha je hlavní město České republiky. Je plná historických památek. Například Orloj, který pravidelně seřizuje mrtvý kostelník, ale neboj se, ještě ho nikdo neviděl, možná je to tím, že se čas od času objeví nějaký ten mrtvý ubožák. Ale nevěs hlavu, když navštívíme Orloj o půlnoci 29. února můžeme ho vidět spolu s nemluvnětem, aniž bychom přišly o život. Bohužel v tom období se vždycky nějaké to miminko v okolí záhadně ztratí. Historicky zajímavý je Vyšehrad, Strahovský klášter, Židovský hřbitov, Národní divadlo, Pražský hrad a Karlův most. Nechci tě moc vyděsit a tak ti řeknu něco o těchto památkách osobně.

  Teď snad jen o Karlově mostu. Pověst vypraví, že při jeho stavbě se používala vajíčka. O půlnoci tam chodí dělníci a opravují ho, ale nedoporučuji se tam jít podívat. Ono jen na to hezký pohled z dálky, ale kdybys byla blízko přišla bys o sluch. Jelikož strašně u práce zpívají. Jejich práci kontroluje dělník, který byl při stavbě zabit a je součástí mostu, protože tam byl pohřben.

  Jako poslední návštěvu doporučuji židovský hřbitov. Zde působí Harry Potter a učí tam obranu proti černé magii. Pokud máš zájem o jeho kouzla musím ještě dnes rezervovat místo, jelikož Harry je hrozně zaneprázdněný, ale i drahý. Jedno kouzlo stojí 1 000 euro. Ale co bych pro tebe neudělala. Po cestě na hřbitov se musíme zastavit v místním krámě. Tam ti koupím hůlku, Harryho šaty a boty a pak půjdeme do cukrárny. Tam si dáme mozek se zmrzlinou a s polevou krví a nápoj medvědí kosti s polevou mořské panny. To prostě musíš ochutnat! Myslím si, že nás čekají nezapomenutelné dny plné zážitků.

  Vybrala jsem pouze to, co tě nemůže nějak ohrozit. Labyrint smrti raději vynecháme, odtud se ještě nikdo nedostal. A další rok se můžeme podívat na Pluto. Prý tam jsou zombíci. Už budu muset končit. Chystám se do knihovny, pořádají tam hon za knihou. Jsem zvědavá, kolik knih zase ulovím. Zatím se držím mezi deseti nejlepšími. Ale chci už konečně vyhrát zlatou knihu.

  Tak posílám Zuzu pozdrav a neboj se, se mnou se ti nic stát nemůže. A kdyby něco, máme tu dobré pojištění i pro cizince. Tak žádný strach. Pá Aďa obyvatel planety Země

  Autorka: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuze

  Diskuze k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!