Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vše o hře Among Us

  vydáno  •  počítačové hry

  Znáte tuto populární hru? Máte ji rádi? V tomto článku si o ní něco povíme. Tento článek je určen především pro lidi, kteří tuto hru vůbec neznají.

  Among Us, © BroJePro

  Nejdříve vám nastíním, jak se tato hra vůbec hraje a jaký je její děj. Hra začíná připojením se do hry, kdy se objevíte na palubě vesmírné lodě. Poté hra začne a vám bude přidělena role.

  Čekání ve vesmírné lodi na ostatní hráče

  Když byla tato hra nová, byly v ní jen dvě role: Crewmate (člen posádky) a Impostor (něco jako vrah). Pak tam byla ještě jedna postava Ghost (duch), ale tu měli všichni, kteří byli mrtví.

  Role Crewmate

  Impostor s mrtvým tělem

  Crewmate má za úkol udělat různé úkoly, které jsou rozmístěny po mapě a také odhalit, kdo je Impostor.

  Naopak Impostor zabíjí Crewmaty tak, aby se na něj nepřišlo. Když stihne zabít všechny Crewmaty, než stihnou udělat svoje úkoly nebo než ho odhalí, vyhrál. Impostor také může cestovat kanály a přemisťovat se tak po mapě. (Toto je první klasický mód hry.)

  Úkol

  Postupem času se do hry začaly přidávat i další postavy a to jsou:

  • Shapeshifter: Je to vlastně vylepšený Impostor, který může nejen zabíjet a cestovat kanály, ale také měnit svoji podobu.
  • Engineer: Jeho výhoda je, že stejně jako Impostor může cestovat kanálem.
  • Scientist: Tato postava má u sebe takovou tabulku, na kterou když se klikne, objeví se vám všichni hráči a jestli jsou živí nebo mrtví.
  • Guardian Angel: Poté, co vás někdo zabije, můžete dostat tuto roli, se kterou můžete chránit ostatní hráče před zabitím.

  Shapeshifter, který mění svoji podobu

  Role Engineer (Inženýr)

  Momentálně má hráč k dispozici pět herních map.

  Mapy

  Druhý mód této hry se jmenuje Hide n Seek.
  Také se jako u prvního módu vybere takový Impostor, který se liší od ostatních otevřenou pusu, takže všichni ví, kdo to je. Ten má za úkol najít všechny schované hráče, ale má na to omezený čas. Hráči mají také výhodu, že se před ním můžou schovat do kanálu. Když najde všechny hráče v časovém limitu, vyhrál.

  Hide n Seek

  Hráč za každou odehranou hru získává Beans, které ve hře slouží jako peníze. Může si za ně koupit například: obleček, čepičku nebo mazlíčka, který ho bude v následujících hrách doprovázet. Kdyby někdo náhodou nevěděl, co má moje postavička stále u nohou za černý balíček s červenou mašličkou, tak je to jeden z mých mazlíčků/zvířátek.

  Takové herní peníze, za které si můžeš koupit další kostýmy

  Vývojáři se o tuto hru opravdu starají a vždy, když je třeba Halloween nebo Apríl (1. 4.), přidají něco nového, co je tam jen na krátkou chvíli. Na Halloween přidávají většinou do všech map halloweenskou výzdobu jako třeba sliz, pavučiny nebo netopýry.

  Letošní rok (2024) na apríla, který byl před několika dny, přidali něco velice zajímavého (viz obrázek níže). Myslím si, že vývojáři mají určitě smysl pro humor. Bohužel už to ve hře nenajdete, protože to tam bylo jen dva dny.

  Aprílový krátkodobý update s Among Us koněma

  A co vy? Hráli jste, hrajete nebo byste chtěli hrát Among Us? Podělte se do diskuze pod článkem. ;-)

  Autor: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 16. dubna ve 20:25.
  Magdafox v něm napsala:

  Mám moc ráda. Dostala jsem k tomu svého času několik plyšáků Amonguse jako dárečky od našich. :-)

  Příspěvek z 14. dubna ve 22:10.
  Pucik v něm napsala:

  Fakt? Tak to já měla něco jiného🤔

  Příspěvek z 9. dubna v 17:23.
  BroJePro v něm napsal:

  Nene, koně byly opravdu tenhle rok.ok;-)