Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Všechno se dá zvládnout - i rozvod rodičů

  vydáno  •  Rodina · Kamarádství
  Když se moji rodiče rozváděli, byla jsem na to sama. Proto bych teď chtěla pomoci vám, kterým se to taky stalo, nebo možná teprve stane, abyste to měli trochu jednodušší. Když se z různých důvodů boří rodina, není nikomu do smíchu. Často každý vzpomíná na čas, kdy byla rodina celá, a říká si: "Jak to, že jsem si toho nevážil?"

  Tím, že budete do sporů kolem rozvodu vtahovat děti, jim jen ublížíte, © Profimedia.cz

  Mně se něco takového stalo a zažít to na vlastní kůži nikomu rozhodně nepřeji. Ale komu se to stalo také, měl by si uvědomit, že svět se nezboří! Možná si říkáte: "Té se to mluví, ale není to tak jednoduché, jak se zdá." Ano, to já vím, ale když budete smutnit a přemýšlet o věcech, které nezměníte, tak stejně nic nevyřešíte.

  Máš problém?

  Možná máš problém, s kterým se nedokážeš poprat sám/sama. Zkus nahlédnout do poradny Alík radí dětem a najít tam příslušné téma. Pokud není, vyhledej dotazy podle určitého slova, třeba rozvod. Možná odpověď na svou otázku najdeš hned. Pokud ne, můžeš se (anonymně) zeptat.

  Jakmile se vám začne bořit rodina, musíte se především soustředit na sebe, abyste všechno zvládli. Ale berte to tak, že než aby si vaši rodiče nerozuměli, stále se hádali a byl u vás doma jen křik, je lepší, když už spolu nejsou. Důležité je, abyste si sami rozhodli, s kým chcete být, a ne abyste se nechali zmanipulovat. Nebojte se a řekněte svůj názor!

  Často si vaši rodiče za čas někoho najdou, aby nezůstali sami. To však neznamená, že vám někdo chce nahrazovat rodiče! Vždyť může být taková velká rodina celkem fajn. Já byla hodně sama a neměla jsem příliš přátel. Mezi svými nevlastními sestrami jsem pak našla kamarádky. Sice si občas lezeme na nervy, ale jinak je nám fajn. A u nás doma je stále veselo.

  Tak to berte tak, že po rozvodu sice nic už nebude jako dřív, ale čekají vás nové věci! Věci, které někdy budou horší a někdy lepší. Zkuste se na to podívat z té lepší stránky.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (22)

  Příspěvek z 6. prosince 2010 v 16:26.
  Roxulka v něm napsala:

  Moje mamka s tatkou se rozvedly když mi byly 3 nebo 2 ted nevim.Zstala jsem u mamky a pak s¨me se přestěhovaly do Podbořan mamka má přítele s kterým má 1ročního brášku kterýho strašně Milujuuuuuuuu Lukášek muj zlatej a tatka má přítelkyni a jim se ted 26.listopadu narodila holčička Klárka!!!MILUJU je oba a kdyby se nerozvedly tak bych ty moje zlatíčka neměla!!!!!!!!!!!!101010

  Příspěvek z 6. prosince 2010 v 16:18.
  Roxulka v něm napsala:

  Reakce na DemiLovato200:

  to nemůžeš nikdy vědět

  Příspěvek z 6. prosince 2010 v 16:12.
  Roxulka v něm napsala:

  Reakce na almete:

  chudinko já bych to nepřežila!