Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Všechny krásy Turecka

  vydáno  •  Cestování · Zahraničí
  V Turecku je vždy o hodinu víc, než v České republice. Tady třeba odbijí hodiny jedenáctou, tam už dvanáctou. Talismanem je tu skleněné oko, které se dá koupit skoro všude. Má zahnat každé zlo a přinést štěstí. Dále si můžete koupit sadu koření, ručně dělaný koberec, výrobky z kůže a hlavně oblečení a zlato.

  Turecko, Alanye, © Profimedia.cz

  Všichni víme, že v Turecku mají moře. Dokonce tři. Jedno je Egejské, druhé Středozemní a třetí Černé. Hlavním městem je Ankara. Skoro u každého pobřeží je škola windsurfingu, možnost proleťet se padákem. Po pláži se můžete také svézt na koni. Chodí tu prodejci s ovocem, nanuky nebo kukuřicí. Také tam někdy chodí chlapci s keramickými pískátky.

  Byli jsme v hotelu v městečku Side. Jeho název znamená v překladu granátové jablko. V minulosti tu byly trhy s otroky. Vyrazili jsme také na výlet do Pamukkale. To jsou vápencové terásky s jezírky s teplou vodou, ve které si můžete smočit nohy. Také jsme navštívili výrobnu ručně dělaných koberců a mohli si koberec zakoupit.

  Turci mají moc rádi děti a jsou hodně pracovití. Jejich oblíbený nápoj je čaj, který najdete skoro v každé kavárně. V turistických městech jezdí dolmuše - minibusy, které vás zavezou do centra města. Platí se tu tureckými lirami, eury nebo dolary. Úplně nejlepší je ovšem moře - čisté, teploučké a s písečnými plážemi.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (22)

  Příspěvek z 16. září 2009 ve 13:58.
  Sabasek98 v něm napsal:

  turecko báááájjjjjoo

  byl někdo v hotelu SUSESI222

  Příspěvek z 12. září 2009 v 19:26.
  Sabasek98 v něm napsal:

  turecko supeeeeeeeeeeeeer

  ahoj, byli jsme v antalii v hotelu SUSESI.vsem doporucuji.bylo to supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrr.10-26 

  Příspěvek z 23. srpna 2009 ve 21:26.
  general98 v něm napsal:

  Reakce na Appalloosa:

  Muslimové??? Pozvěte je na vepřový řízek...171717