Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vybíráme sportovní kroužek: Házená

  vydáno  •  Volný čas venku · Sport
  Házená je kolektivní hra, která všestranně rozvíjí hráče: rychlost, obratnost, vytrvalost, síla, prostorové vnímání a také smysl pro kolektiv. U dětí odstraňuje jako každý sport závislost na moderním stylu života. Je nenáročná na vybavení. Dá se provozovat v halách i na venkovních hřištích.

  Národní házená žen, mezizemské utkání Čechy - Morava., © MAFRA

  Sporťáček

  Největší náborový festival v ČR představuje všechny sporty tak, aby se daly v maximální možné míře vyzkoušet. Prezentující sportovní kluby doplňuje informacemi od sportovcích psychologů, lékařů a fyzioterapeutů. Sporťáček myslí i na handicapované sportovce. Sporťáček nově ve spolupráci s Prahou sportovní pořádá festival sportu pro děti a celou rodinu 7.9.2013, u Vltavy v areálu Hamr Braník.

  Nejlepší věk pro začátek s naším sportem je cca 6 let. Problémem není ani začátek ve věku vyšším.

  Házená se do kategorie mladšího žactva (tj. kategorie minižactva) hraje na menším hřišti se speciálním gumovým míčem. Výhodou této miniházené pro nejmenší je hra čtyř hráčů a jednoho brankáře, kdy se do hry zapojí všechna dítka. V miniházené se děti naučí všeobecné pohybové průpravě, naučí se základy chytání, házení, zodpovědnosti, týmovosti a to vše zábavnou formou.

  Po přechodu do kategorií vyšších se již jedná o házenou klasickou o šesti hráčích a jednom brankáři, která se hraje na dobře známem hřišti o rozměrech 40x20 metrů. 

  Česká házená ve světě

  Házená patří mezi Olympijské sporty, kdy jsou téměř nepřetržitě všechny kategorie českých hráčů a hráček pravidelnými účastníky mistrovství světa i Evropy. Poslední úspěch je nedávný postup mužů na mistrovtví Evropy, ženy zase postoupili na  mistrovství světa.

  Jestliže budete mít zájem okusit házenou v Praze, stačí navštívit internetové stránky www.hcduklapraha.cz, kde zjistí podrobnější informace.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 6. září 2013 ve 20:33.
  ginny_w v něm napsala:

  Národní házená :-)

  Já hraju národní házenou. 3 střelci 3 obránci a brankář.

  Příspěvek z 23. srpna 2013 ve 14:13.
  bubík v něm napsala:

  Reakce na kiguga:

  nejsi náhodou eliška?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????181818181818181818181818181818181818181818181818181818

  Příspěvek z 23. srpna 2013 ve 14:11.
  bubík v něm napsala:

  házená tachov

  hraju házenou už rok.řeknu vám tvrdej sport a unavující.neberte to zle.ale jezdíme do plzně ted pojedeme do prahy na jednu noc.jsou tam:přípravka,minižačky,mladší žačky,starší žačky a ženy.musíte se naučit:vískok,kličku,střílet na bránu.jestli chcete vědět více pište na bubík252525441818čekam na vás44446616161616