Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vydržíte dva dny bez televize a bez počítače?

  vydáno  •  Volný čas doma · Věda a technika
  Mnoho lidí je stále více závislých na elektronice. Já sama mám televizi a ostatní věci ráda, ale nejsem na nich závislá. Někteří lidé by se asi na naší chatě unudili. Neteče tam voda a elektrické spotřebiče můžou být puštěné jen v malém množství, jinak by vypadl proud.

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Proto nemáme na chatě televizi ani počítač, ale jen rádio a gramofon. S tím si vystačíme. Když je venku ošklivě, posloucháme rádio a zabavíme se třeba hraním karet či jiných her.

  Obávám se, že někteří lidé by na naší chatě nedokázali přežít víc dní. Museli by mít alespoň nějakou techniku, elektronickou hračku nebo videohru. Ale můžete být závislí a ani o tom nebudete vědět. Jak tedy tuto závislost poznat?

  Zkuste si dva dny nepustit televizi ani počítač. Zvládnete to? To je na vás. Jestli to nezvládnete, jak se budete snažit, jste pravděpodobně závislí. V tomto případě si to zkuste jen na jeden den. Třeba o víkendu. Jestli ani to nevydržíte, je to vážné. Jestli to zvládnete, není to tak hrozné.

  Chcete začít s léčbou? Nevíte jak na to? Naprosto jednoduše! Začínejte třeba po hodinách. Prostě se snažte si pár hodin nezapnout elektroniku, pokud se ovšem nejedná o rádio, myčku, pračku, sušičku, větrák, lampičku a jiné takové věci. Když to zkusíte, co se vám může stát? Nic! Tak to zkuste. Možná budete překvapeni, kolik jiných činností je možné dělat!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 100)

  Příspěvek z 13. října 2009 v 16:12.
  TeeNna v něm napsal:

  No, nevim...

  Páni, dva dny21To teda fakt netušim, jestli bych vydržela 33 ... To bych se asi zbláznila 14 13 Nééé 22 , jenom si to asi ňák moc beru,... Jo, jasný, že bych to určo vydržela jenom bych byla nervózní12, jestli mi někdo nenapsal na Facebook, nebo by mi chyběla společenskost z ICQ, přitom si za kámošema můžu zajít v reálu 16, ne přes ňákou síť. 26 Moje mamča mi řikala že za ní počuse ani nebyly, a že to taky přežila... 21
  Prostě, technologie se vyvíjí dál a dál, a lidi budou závislí dál a dál... 15

  Příspěvek z 6. října 2009 v 16:15.
  nika-hr v něm napsal:

  bez počítače

  já bez počítače vidržim třeba 1 nebo 2 měsíce15

  Příspěvek z 3. října 2009 v 11:09.
  Hačiko v něm napsal:

  123

  já to vydržím bez problému na chatě furt a vžy jsme blízko lesa poslouvháme radio povídame si věčer opíkáme hrajeme karty a kostky až do 00:00 i víc.Když dem spát vyprávíme si různé příběhy,naposed jsme si vyprávěli o světluškách které lidi lákají do bažin které se objevují jen v noci aby nakrmili své druhy,pak je tam řeka ve které je brána  a mi si vždy říkáme že za ní je něco jak když obří krokodíl kterého tam uvěznili aby neohrožovali město26