Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Výhody ročních období

  vydáno  •  Příroda · Počasí · Zima · Jaro · Předškolákům · Léto · Podzim
  Máme čtyři roční období. A víte jaká? Měli jste pravdu, jestli jste mysleli tato: jaro, léto, podzim, zima. Já mám ze všech ročních období nejraději léto a hned potom zimu.

  teploměr, počasí, © Profimedia.cz

  Léto proto, že se můžeme koupat v bazénu nebo v rybníce. Je velké teplo a dlouhý den. Neustále grilujeme a sem tam uspořádáme nějakou letní party. Máme také prázdniny a jezdíme na dovolenou k moři nebo na různé výlety.

  Zimu naopak proto, že jezdíme na hory a tam lyžujeme nebo snowboardujeme. Když je hodně sněhu, a to k zimě patří, stavíme sněhuláky nebo iglů. Hrají se koulovačky a sáňkuje se. Zimu mám ráda také kvůli oslavě Vánoc a Slivestra.

  Pro jaro je typické rozkvétání rostlin, oteplování a sem tam sluníčko. Já ho ale moc nemusím, protože je občas sychravo, stejně jako na podzim.

  Krása podzimního listí zvlášť vynikne při nasvícení sluncem.Na podzim padají listy, všecko mění barvu a vítr začíná mírně foukat. Pouštíme draka a to mě baví na podzimu ze všeho nejvíce. Sbíráme také kaštany a děláme s nich zvířátka.

  Každé roční období má něco kladného a také něco záporného. V létě jsou bouřky, na jaře bláto, v zimě "břečky" a na podzim silný vítr.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi natysek11


  Zimni pohled na jezero LakaDalší informace o ročních obdobích, určené spíš pro mladší děti, najdete v Domečku v části Poznání - kalendář.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 5. února 2009 v 15:46.
  Nanet v něm napsal:

  Me obdobi

  me nejlepsi obdobi  je trochu jaro ae jeste lepsi je leto21

  Příspěvek z 31. prosince 2008 v 18:23.
  Michal73 v něm napsal:

  Výhody ročních období

  Vzdičky je venku děsná zima

  Příspěvek z 29. prosince 2008 v 15:52.
  klárifuk v něm napsal:

  Já mám nejraději léto.

  Já mám nejraději léto.Je teplo nemusíme se oblékat do tlustých svetrů, mikin atd.Taky člověk v létě chytne barvu, můžeme se osvěžit v suepr koupalištích a bazénech   a hlavně v létě se nejvíc chodí mezi lidi a tak se můžeme seznámit se super lidičkama a třebe zažít nějakou létní lásku.1025