Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Výhra v soutěži na Alíkovi – výprava do pražské zoo

  vydáno  •  Příroda · Zvířata · ZOO Praha
  Už jsem navštívila hodně zoologických zahrad, ale v zoo Praha jsem ještě nebyla. A tak jsem zkusila štěstí a zapojila se do soutěže na Alíkovi. Usmálo se na mne štěstí a já vyhrála vstupenky do pražské zoo. Na Alíka chodím už asi třičtvrtě roku a tohle byla moje první výhra!

  ZOO Praha, © Radkaa

  Měla jsem velikou radost a hned jsem to řekla mamce a taťkovi. Maminka na cestu připravila velkou svačinu a já už jsem se nemohla dočkat rána. Konečně bylo ráno a my vyrazili na cestu, od nás to je přes 80 kilometrů.

  Cesta utíkala rychle. Konečně jsme byli na místě, kde na nás čekala milá paní z Alíka. Ještě jsme čekali na ostatní výherce a na našeho pana průvodce – Františka Šustu. Naše první zastávka byla u lemurů. Pan průvodce se s nimi dobře zná a tak nám předvedl co všechno dovedou. Umí přeskakovat z větve na větev. Nejvíc se mi líbilo, jak za sebou zavřel lemur dveře od přepravky. Za každé úspěšné vystoupení dostali lemuři za odměnu rozinky. My jsme jim nic nedali, protože zvířátka v zoo se krmit nesmějí.

  Orangutan posvačil a přichystal se k odpočinku.Potom jsme se vypravili do pavilonu indonéské džungle. Bylo tam 25 °C a 75% vlhkosti. Tak tam bylo opravdu pěkné teplo. Viděla jsem tam opice. S nimi je vždycky sranda. Pan průvodce nám toho o nich hodně vyprávěl.

  Pak nastalo překvapení – pan průvodce přinesl hada – hroznýše královského. Byl asi 2 metry dlouhý, jmenoval se Kryšpín a dokonce jsme si na něj mohli i sáhnout! Vůbec není slizký, jak se povídá. Dozvěděli jsme se, že ani nemůže být slizký: kdyby lezl po písku, byl by hned celý obalený a nemohl by se dál plazit.

  Žirafa RothschildovaPak jsme navštívili i další zvířátka, jako třeba ledního medvěda, který údajně čeká mládě. Abychom mohli vidět i další zvířátka, tak jsme jeli lanovkou- nejdřív jsem se trochu bála, ale nakonec jsem to zvládla. Navštívili jsme pavilon goril nížinných, kde je i malá Moja.

  Pak pavilon se želvama, kde žijí želvy sloní a obrovské. Byly opravdu velké. Nakonec společné prohlídky jsme se zastavili v pavilonu šelem. Tam se s námi pan průvodce rozloučil. Ale já pokračovala v prohlídce zoo s rodiči. Viděli jsme ještě tučňáky, žirafy, slony a nakonec jsme se svezli vláčkem po zoo.

  V zoo se nám moc líbilo a moc děkuji paní z Alíka a panu průvodci za hezky strávený den. Určitě se jeďte do zoo Praha podívat, je tam opravdu hezky.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi SLUNE2

  Další zajímavé články:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (26)

  barča200 v něm napsal:

  Reakce na maty8:

  hm  asi je to tasm  hezke

  barča200 v něm napsal:

  zoo v brně je suprr

  byla sem  tam s rodiča,školkou , školou a je to tam super a nej. jje tam ti lední medvědi a mladata1010101010111114444444425252525

  Příspěvek z 3. listopadu 2008 v 18:20.
  Tučnák007 v něm napsal:

  BLA BLA BLA

  9111112113120155555555ZDAAAAAAAAAAR8