Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vyhrajte deskovou hru Muníci

  vydáno  •  Volný čas doma · Rodina · Hry, hračky
  Klukovské sny bývají různé. Zatímco někteří touží být hasičem nebo popelářem, jiní by nejraději cestovali nejméně na Mars či aspoň na druhý konec světa. Některé sny jsou těžko splnitelné, ale jsou i jiné, které při troše snažení uskutečnit jde. K takovým patřilo přání Pavla Tomcsányiho vytvořit vlastní společenskou hru.

  © TMG

  Jako kluk to měl snadné - namaloval nebo sestavil nějaký labyrint a mladší sestra pak musela hru otestovat. Jenže jako dospělý zjistil, že to tak lehké není. U zavedených výrobců her pochopil, že by na výrobu čekal dlouho. Proto se rozhodl vyrábět hry sám.

  Od nápadu k realizaci to po večerech zabralo téměř půl roku. Ukázalo se, že už nestačí náčrtek, který si autor nakreslí, ale je potřeba někoho, kdo dá figurkám výtvarnou podobu. Pak je potřeba vymyslet dobře zapamatovatelný a přitom originální název a vyřešit i takové "oříšky" jako je získání čárového kódu na krabici či otestování pravidel více hráči.

  soutěž o hru

  Až do neděle 23. května můžete soutěžit o 5 her Muníci - podzemní dobrodružství. Otázky najdete v rubrice soutěže.

  Všechny nástrahy kolem výroby hry Pavel Tomcsányi zdárně překonal. Hra se jmenuje Muníci – podzemní dobrodružství. Určena je pro 2 – 4 hráče ve věku od 8 let. Jejich úkolem je nejen hledání pokladů (stříbro, zlato, drahé kameny, diamanty) a surovin (železná ruda, uhlí, síra), při kterém jim pomáhají užitečné předměty (krumpáč a lucerna, dynamit, lomcovák, sbíječka s helmovou svítilnou, vozík, vrtací traktůrek, kombajn 3000, růžové brýle, palice válečného permoníka, Robo-Krtek), ale také překonávání nástrah.

  Nutno dodat, že Muníci jsou hrou především pro ty, kteří si opravdu rádi a dlouho hrají. Hrací doba obvykle trvá 2 – 3 hodiny. Určitě nezáleží jen na náhodě (i když ta taky hraje svou roli), ale také na strategických schopnostech hráčů.

  Proč zrovna muníci? Pavel Tomcsányi to vysvětluje takhle: "Věděl jsem jen, že se tato hra bude odehrávat v podzemí, kde žijí fantastické a roztomilé bytosti, které tam kopou tunely. Chtěl jsem vymyslet nějaké vlastní bytosti a rozhodně se vyhnout nějakým trpaslíkům, skřítkům či permoníkům. Jednou jsem se zeptal manželky, jak by se takové bytosti měli jmenovat. Bez jakéhokoliv přemýšlení z ní vypadlo Muníci. Moc se mi to zalíbilo, už kvůli té spontálnosti, tak od té doby to jsou Muníci."

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 22. května 2010 v 10:58.
  barunka113 v něm napsal:

  docela dobráhra herní doba nic moc ale chci to vihrát26

  Příspěvek z 20. května 2010 ve 13:00.
  batorcek v něm napsal:

  Parada

  Alik je parada na entu.26262626262626

  Příspěvek z 18. května 2010 v 6:57.
  Matykule v něm napsala:

  Hry

  Pěkný  článek  .  Ale  hra  2  až  3  hodiny  to  je  doba22