Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Výlet Bagetky

  vydáno  •  Pohádky

  Povím vám o Bagetce. Její nejlepší kamarád je Páreček, a proto se rozhodne ho navštívit. Většina z toho se odehrává v Očkovací ambulanci, kterou můžete navštívit zde www.alik.cz/n/ockovaci-ambulance-mudr-paratko2323-a-mudr-kika44.

  Bagetka a Páreček (s povolením od lékařského :D), © paratko2323

  Bagetka se nedávno přihlásila do soutěže o vaření. Udělala bagetovou polévku, bagetové jednohubky, bagetové lečo a také velmi těžký dezert bagetový cheesecake. Porotcům i porodcům moc chutnalo. Byla moc nervózní, když vyhlašovali vítěze. Moderátor řekl: A soutěž o vaření vyhrává Bagetka Celozrnná! Byla moc šťastná, ale když uviděla na obrazovce své jméno, všimla si velké chyby. Místo Celozrnná bylo na obrazovce napsáno Celozrná! Bagetka je velice klidná osoba, ale jediná věc, kterou nesnáší, je, když jí někdo zkomolí jméno. Šla na podium pro zlatou cenu Bagetšéfa a šek v hodnotě 150 000 Bagetcoinů. Cenu však hodila po moderátorovi, protože zkomolit Bagetce jméno se nedělá.

  S radostí se vracela domů. Doma se rozhodla, že si udělá menší výlet. Vždy si přála jet do Babiččiny republiky České, ale protože byly zájezdy moc drahé, nikdy tam nebyla. Je tam známá očkovací ambulance a tam bydlí její nejlepší kamarád Páreček. Bagetka bydlela na ostrově jménem Bagetkov. Navštívila stránky www.baget-travel.com a koupila si letenky. Jedna letenka stála 7 000 Bagetcoinů. Ihned zavolala Párečkovi, že přijede. Oba byli moc šťastní.
  Jela hned další den, takže si musela co nejrychleji sbalit. Na svém Bagetbooku našla pár článků, co si vzít do Babiččiny republiky české. Ale stejně si sestavila svůj seznam.
  Vypadal nějak takhle:

  Výlet - seznam věcí, © paratko2323


  Moc ráda něco vytváří, maluje nebo něco píše. Píše krásně. Jako kdyby to tiskl stroj.
  Koupila si neonově žlutý kufr s hvězdičkami, srdíčky, hotdogy a bagetocorny. Také chtěla nějaké příruční zavazadlo, tak si ještě koupila baťůžek se třpytkami. Vše dala do kufru a něco do baťůžku. Měla toho tolik, že kufr nemohla ani zavřít.

  A protože po náročném dni byla vyčerpaná, šla spát. Zdálo se jí, že se stala hotdogem a následně se proměnila v psa a pak v krtka, a tak se to stále opakovalo. Naštěstí zazvonil budík a bláznivý sen skončil. Už víte, že bagetka je klidná osoba a že nesnáší, když ji někdo zkomolí jméno, ale také nesnáší svůj budík. Hodila ho na zem a bylo po budíku. Koukla se tedy na mobilní telefon, kolik je hodin. Bylo 9:30 a letadlo letělo za 4 hodiny tedy v 13:30. V klidu se vysprchovala a posnídala sendvič s šunkou. Málem zapomněla cestovní pas, ale naštěstí si vzpomněla. Na letišti by se mělo být 2 hodiny před letem a cesta na letiště trvá tak 45 minut.

  V 10:30 přijel taxík. Jízda byla klidná, jen sem tam nějaká ta menší kolona, ale i s tím Bagetka počítala, takže dorazila včas. Taxík stál 1000 Bagetcoinů, což je přehnaná cena. S taxikářem se trošku pohádala, jelikož také nesnáší drahé taxíky, ale i s tímto počítala. Poté ji čekaly kontroly, které také nemá zrovna v lásce. Čekala a čekala a konečně otevřeli vstup do letadla. Letadlo bylo docela velké, ale když si Bagetka sedla, zjistila, že se jí tam nevejdou nohy. Ach, ti výrobci letadel! To si snad myslí, že ten malý prostor na nohy stačí? To ta letadla navrhují trpaslíci?! Povzdechla... Let trval 1 hodinu, jelikož to bylo super letadlo na salátový pohon! Bohužel si vedle Bagetky sednul pan Syreček. Před bagetkou seděla paní Mozzarella s třemi malými Mozzarellkami, které stále jen brečely a brečely. A aby toho nebylo málo, za Bagetkou seděl pan Gouda se svým synem Eidamem, který kopal do sedadla, kde seděla Bagetka. Překvapivě byla docela v klidu. Konečně přistáli. Následoval potlesk pilotovi a vystoupení z letadla. Zase nějaké kontroly, ale potom před letištěm uviděla Párečka s krásným kabrioletem. Rozeběhla se a skočila na Párečka. Přátelsky se objali a samozřejmě pozdravili.

  Cesta krásným kabrioletem v párečkové barvě byla krásná. Jen se trochu bála, aby jí neuletělo sombrero. V Babiččině republice České byl jiný vzduch než v Bagetkově. Méně bagetový a více párečkový. Líbil se jí. Cesta do Očkovací ambulance trvala tak 25 minut. Vystoupili a Páreček jí představil dům na stromě a ambulanci. Bagetka bylo ohromena. Uviděla ale, jak se před vchodem domu na stromě práší a někdo se tam pere. Bagetka lehce vykřikla a zeptala se, co se to tam děje. Páreček se usmál, ačkoliv nemá pusu, a vysvětlil, že se perou všichni zaměstnanci očkovací ambulance, jen Akční_Babička se nepere. Potom zašli do kavárny. Páreček si objednal Párek latté a Bagetka si dala Párek macchiato. Zaplatili a šli do domu na stromě. Sednuli si do kavárny ve výtahu a jeli do patra, kde má Páreček pokoj. Popovídali si a za 6 hodin tam byli. Páreček si lehnul do své kečupové postele a Bagetka měla postel hned naproti. Lehla si a okamžitě usnula.

  Ráno otevřela oči a první, co uviděla, byl Páreček, který ji budil. Lekla se a vykřikla.
  Páreček jí dal dárek. Bagetka mu poděkovala a dárek rozbalila. V krabici byly krásné chlupaté bačkůrky ve tvaru baget. Vstala z měkoučké postele a nasadila nové bačkory. Přesně ji seděly. Nebyly ani velké ani malé a nikde netlačily. Byly jednoduše perfektní. Potom šli do výtahu a jeli do kuchyně. Páreček otevřel obrovskou lednici a vytáhl rohlík, ale také kečup a hořčici. Páreček se schoval do rohlíku. Bagetka vůbec netušila, o co jde a co to dělá a také proč to dělá. Zeptala se tedy. Páreček se udiveně podíval (ano, udiveně se podíval, i když nemá oči ani pusu) a vysvětlil jí, že si zahrají hru. Vrazil bagetce do rukou kečup a hořčici a zařval: Bitvááá!!! Bagetka se rozeběhla a bitva začala. Páreček utíkal, co mu nohy stačily, ale bagetka, jelikož má trošku delší nohy, ho stále doháněla. Zmáčkla nádobku s kečupem a už byl ochranný oblek (rohlík) celý od kečupu. Páreček se však nevzdával. Chytil první věc, co uviděl. Chytil kus mramoru, který se jen tak válel u domu na stromě. Bagetka se zděsila, jelikož ví, že když Páreček s něčím zamává, stane se vždy něco nevídaného! Vykouzlil obrovskou matraci z teleshoppingu! Ale nebyla to jen ta hrozná matrace z teleshoppingu. Páreček jí přidal schopnost létat! Bagetka nesnáší matrace z teleshoppingu a určitě není jediná. Matrace však zavalila bagetku. Nebojte se, byla to lehká a nekvalitní matrace.

  Najednou se však matrace otočila a vzletěla. Páreček naskočil k bagetce a letěli. Po té bitvě se naštěstí usmířili, takže žádná rvačka na matraci naštěstí neproběhla. Letěli do obchodu Párkaufland. Mají to tam příšerně drahé, ale páreček šel koupit těstoviny, které jako jediné jsou tam levnější. Přistáli na střeše Párkauflandu a poté seskočili dolů ke vchodu. Snažili se najít regál s těstovinami, ale nemohli ho najít. Tak šli k ovoci a chtěli si koupit mandarinky. Stará, ale na pohled milá stařenka přehrabávala všechny bedny s mandarinkami. Přehrabávala je docela rychle. Mandarinky, co se ji nelíbily, házela za sebe. Bagetce ani Párečkovi to nijak nevadilo. Vzali si pár mandarinek z jedné přepravky a šli k váze. Když odešli od přepravky, stařenka se ihned vrhla na přepravku, kde si vybírali mandarinky. Páreček povzdechl: Taková docela moderní prodejna a oni tady ještě mají váhy! U nás v domě na stromě máme obchod v 746. patře a váhy už tam dávno nemáme. Bagetka se udivila. Copak mají v domě na stromě i obchod? Ale nic neříkala a šli dál hledat těstoviny. Konečně je našli. Byly nesmyslně vedle zmrzlin a různých cukrovinek. Měli jich tam však hodně. Klikaté, kulaté, hranaté, špičaté a placaté těstoviny. Páreček vzal od každých těstovin jeden balíček a šli k pokladně. Zaplatili půl litru kečupu. V Babiččině republice České totiž může Páreček platit kečupem. U stánku před Párkauflandem si koupili džus a nasedli na matraci, které byla překvapivě zaparkovaná.

  Bagetka byla trošičku smutná, protože tu bude už jen chvilku a hrozně to utíká. Navíc ji docela bolela hlava. Páreček to na Bagetce viděl, že není úplně v pořádku, a tušil to. Let byl klidný, jen ty mouchy a různý létající hmyz byl docela nepříjemný. Přistáli u domu na stromě a šli do výtahu. Za 5 hodin a 59 minut byli v Párečkově pokoji. Bylo už hodně hodin, tak šla spát. Páreček nemohl usnout, a protože viděl, jak je bagetka zklamaná, jel výtahem do patra, kde je místnost na různé oslavy. Vytáhl balonky, trampolínu, polštáře, čepičky na oslavu a také ledničku, ve které byl dort a jiné dobrůtky. Poté zašel do obchodu koupit nějaký menší dáreček pro Bagetku, ale nevěděl jaký. Najednou uviděl nějaký stroj. Vypadal jako větší a výší toustovač. Byl to Bagetovač 2000. Stál čtvrt litru kečupu, což je skvělá cena. Na výběr měl několik barev. Páreček však nevěděl, jakou barvu má Bagetka nejraději. Proto se zeptal prodavačky, jestli mají Bagetovač 2000 v bagetovém designu. Prodavačka se šla podívat do skladu. Za 5 minut se prodavačka vrátila i s Bagetovačem v bagetovém designu. Páreček byl nadšený. Zaplatil a šel domů. Dárek zabalil do papíru s fotkou Bagetky a samozřejmě nezapomněl ani na mašli.

  Šel do pokoje a podíval se na Bagetku. Byla trochu zelená. Páreček ji šáhnul na čelo, jestli nemá teplotu. Bagetka se vzbudila. Řekla Párečkovi, že jí není dobře. Páreček je však chytrý a chytil do ruky stolní lampičku. Zamával sní a namířil na Bagetku. Bagetka lehce zazářila a zelená barva zmizela. Bylo jí dobře. Hlava ji nebolela a špatně jí také nebylo. Vyskočila z postele a dala si na nohy Bagetové bačkory. Páreček ji však upozornil, že dnes se nikam nejde, protože jí může by zas špatně. Bagetka přikývla a souhlasila. Co ale mají dělat? Páreček navrhl polštářovou bitvu. Otevřel skříň a zní vypadl obrovský pytel. V pytli byly polštáře. Oba je vytáhli a začali je po sobě házet. Peří lítalo všude! Polštářů bylo opravdu hodně a už skoro všechny zničili. Bagetka hodí polštář po Párečkovi a spadne na zem mezi peří. Rychle přiběhla k němu. Páreček dělal mrtvého a najednou rychle popadl nejbližší polštář a hodil ho po Bagetce. Bitva pokračovala asi tak 1 hodinu a poté jim došly polštáře. Oba byly udýchaní a padli na zem. Když bylo na zemi peří, pád vůbec nebolel. Naopak to bylo docela příjemné. Peří nashromáždili do rohu pokoje, dali ho do pytle a ten zavázali. Zbylo však plno prázdných povlaků na polštáře. Páreček vytáhl ze šuplíku velký pytel a dali do něj povlaky. Oba pytle dali do skříně. Páreček se podíval na hodiny a už bylo 21:47. A proto šli spát. Zítra je v Babiččině republice České poslední den.

  Oba se vzbudili. Páreček popadl Bagetu, kterou měl položenou vedle postele. Zamával sní a kouzelně se objevili v pokoji na oslavě. Bagetka uviděla balonky, dorty, a hlavně všechny zaměstnance Očkovací ambulance. Byla nesmírně šťastná. Páreček ji podal balíček. Rozbalila ho a uviděla ten krásný Bagetovač 2000. Poděkovala a šli slavit. Tančili, skákali, hráli si, povídali si, zpívali a jedli. Všichni se bavili. Potom ji Páreček odvedl kousek od davu lidí a zeptal se, v kolik odlétá zpátky do Bagetkova. Bagetce ukápla slza a řekla, že v 20 hodin letí letadlo. Páreček podal Bagetce papírek. Bylo na něm napsáno: Zamávej tak jako já lednicí. Na papírku byl také Párečkův podpis. Bagetka však moc nechápala. Páreček ji vysvětlil, že když to udělá, získá letenky, takže se kdykoliv může vrátit zpět. Bagetka byla šťastná a poděkovala mu.

  Bagetka už si musela balit. Sbalila si vše, co sebou měla, ale také Bagetovač 2000, bačkory od Párečka a pár dalších drobnůstek. Bylo 17:30, tedy čas kdy musí vyrazit na letiště. Bagetka už nebyla tolik smutná, když od Párečka dostala návod, jak vyčarovat letenky. Tentokrát letěli na matraci a vzali s sebou i všechny zaměstnance Očkovací ambulance. Matrace byla velká, takže se tam ani nemačkali. V 17:55 dorazili na letiště. S Bagetkou se všichni rozloučili. Také ji všichni objali. Bagetka zamávala a šla. Cestou k první kontrole si utírala slzy. Kontroly zas radši přeskočíme, jelikož už víte, že je Bagetka nesnáší. V 19:35 otevřeli vchod do letadla. Sedla si a naštěstí bylo letadlo poloprázdné, takže se klidně mohla natáhnou přes 3 sedačky. Let byl kratší než minule. Letadlo přistálo a otevřel se východ.

  Prošla další kontrolu a poté si vzala svůj krásný kufr. Cestou z letiště potkala pana Syrečka, který ji nabídl, že ji odveze domů. Pan Syreček totiž bydlí ve vedlejším domě. Bagetka nabídku přijmula a jeli. Cesta vůbec nebyla klidná. Skákalo to a pan Syreček vůbec neuměl brzdit. Při parkování před domem si odřel auto o lampu, ale to není nic zvláštního. Odemkla byt, lehla si a usnula.

  Související Alíkovina:

  Autorka: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 22. září 2020 ve 21:38.
  sonicNfnf v něm napsala:

  Ty fotky to mám i já jmenuje se to malování 3D to mám i já i ty:->

  Příspěvek z 17. prosince 2019 v 11:30.
  Adee v něm napsala:

  úplě vidím čiperku:-D:
  moc dlouhé!!! a je to blbost!!;-D;-Dnic proti ní

  Příspěvek z 12. prosince 2019 v 16:55, upravený vzápětí.
  paratko2323 v něm napsala:

  Děkuji!:-D>X<-