Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Výlet do Berlína

  vydáno  •  Cestování

  Berlín je jedno z největších měst v Evropě, je plný krásných památek. Pokud se chcete dozvědět, co všechno se tam dá poznat, tak si přečtěte tenhle článek.

  Výhled , © majdula2000

  Berlín je hlavní město Německa, nachází se na severovýchodě této země, zhruba 200 kilometrů od hranic s Českou republikou. Co se velikosti týče, tak je o dost větší než naše Praha, ale dá se tam dobře cestovat městskou dopravou. Mimo klasické metro, autobusy, tramvaje a lodě tam jezdí také S-bahn, což je něco jako městský vlak, na většině míst jezdí nad úrovní ulic, takže se z něj dá dobře sledovat město.

  My jsme se tam v létě vydali na výlet, vyrazili jsme vlakem. Cesta trvala něco přes 2 a půl hodiny. Na hlavním nádraží v Berlíně jsme sice původně nevěděli kudy kam, protože celé nádraží má asi 5 pater a je to zároveň i obrovské nákupní centrum, ale nakonec jsme se zorientovali a vyrazili jsme jedním z městských vlaků směrem k hotelu.

  Ještě ten den jsme vyrazili zpátky do centra, protože jsme toho chtěli stihnout co nejvíc. Nejprve jsme si prošli náměstí Alexanderplatz a pak jsme šli k televizní věži. Tam jsme vyjeli výtahem nahoru, kde se nachází pozorovatelna a je odtamtud nádherný výhled na celé město.

  Televizní věž, © majdula2000

  Odtamtud jsme došli až k Braniborské bráně, která je jednou z nejvýznamnějších památek v Berlíně. V historii byla součástí opevnění Berlína (jako třeba Berlínská zeď, ale z té už toho moc nezbylo) a sloužila jako vstupní brána do města. Na bráně se nachází řecká bohyně vítězství na voze, který táhnou čtyři koně, což symbolizuje mír ve městě.

  Braniborská brána, © majdula2000

  Kousek od Braniborské brány je Říšský sněm, což je budova parlamentu, kde se konají zasedání. Nejzajímavější je skleněná kopule, kterou můžete už z dálky na Říšském sněmu vidět. Z vrcholu je pěkný výhled na město, hlavně v noci, když všechno svítí.

  Kupole, © majdula2000

  Další den jsme se vydali do zoo, která patří k největším a nejnavštěvovanějším zoologickým zahradám na světě. Ze zvířat je tam nejvýznamnější panda, kterou můžete v celé Evropě vidět jen na pár místech.

  Panda, © majdula2000

  V areálu zoo se nachází také obří akvárium, ve kterém je spousta různých vodních živočichů, obojživelníků, pavouků a plazů.

  Pavouk, © majdula2000

  Poslední den jsme navštívili zámek Charlottenburg, což je obrovský královský palác, který je obklopený krásnými zahradami. Venku bylo krásně, takže jsme šli rovnou do zahrad, kde jsme se nejdříve jen procházeli a pak jsme si tam jen tak lehli do trávy a dávali si šlofíka.:-D

  Charlottenburg, © majdula2000

  Nakonec jsme se vydali zpátky k hotelu pro věci, pak zase na hlavní nádraží a odtamtud už vlakem zpátky domů.


  Výlet se mi moc líbil, myslím si, že Berlín je moc hezké město. Co si o tom myslíte vy?

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 8. června 2019 v 9:26.
  marbo1212 v něm napsala:

  Super článek $>
  Pěkné fotky a myslím, že to musel být krásný výlet do Německa přímo do Berlína $>

  Příspěvek z 16. ledna 2019 ve 23:28.
  verbum v něm napsal:

  Super... Berlín jsem chtěl vždy navštívit...

  Příspěvek z 16. ledna 2019 v 1:50.
  klobáska v něm napsal:

  Super článek! :->R^ Vidět ho v noci muselo být úžasné!
  Bohužel jsem v Berlíně byl jen jednou, když jsme se vraceli z Dánska (kde jsem byl v rámci jedné školní akce), takže jsem viděl jen tak kus tady a kus támhle. Co si ale nejvíc pamatuji, je dětské hřiště u jakéhosi obchoďáku, kde jsme my, osmnáctiletí výrostci, dováděli jako malé děti. :-D Jak málo stačí k dětské radosti... O:-)