Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Výlet do Görlitzu

  vydáno  •  Volný čas venku
  V létě jsme jeli s rodinou na výlet do Tier parku v Görlitzu. Brzy ráno jsme se sestrou vstávaly, byly jsme nedočkavé a těšily jsme se na odjezd. Kolem deváté hodiny jsme odjely já, maminka, sestra a David směr Görlitz. Na cestu nám svítilo sluníčko a v autě nám bylo velké horko. Těšili jsme se až dorazíme do Görlitzu.

  Okolo jedenácté hodiny jsme dorazili na okraj Görlitzu, kde jsme zaparkovali a šli jsme směrem do Tier parku.Cestou jsme procházeli parkem, kde se mi líbila socha muže s biblí. Když jsme prošli celý park, vyšli jsme u vysněného Tier parku, kde vstupné bylo za rodinu 15 Euro.

  Když jsme procházeli Tier parkem, tak jsme viděli různé zajímavé prolézačky, věže a mohli si vyzkoušet různé hlavolamy a hry, které byly určeny pro děti a nejen pro ně. 

  Nejvíce se mi líbil most, který byl vyroben z prken. Tier park je domovem nejen exotických zvířat, ale nalezneme zde i zvířata domácí. Nejdéle jsme se zdrželi u prasátek domácích, která byla černě zbarvena a mohli jsme si je pohladit.

  Na plotě jsme si všimli kartáče, kterým jsme si mohli prasátka podrbat. Po cestě se pyšně procházel krásný páv. Moc jsme si přáli, aby roztáhl pestrobarevný ocas, ale nestalo se tak.

  Pod nohama se nám proplétaly hnědé slepice, které nás doprovázely, až k výběhu, kde se pásly krávy. U výběhu tam stály dvě dřevěné krávy, které měly na hřbetě otvor, kam se lila z vědra voda, která stékala do vemene. Mohly jsme si vyzkoušet jak těžké je ruční dojení. 

  Moc se nám tu líbilo a určitě se opět vrátíme, abychom prožili znovu spoustu legrace. Pokud pojedete kolem, určitě se tu zastavte, nebudete litovat.

  Autor: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 31. března 2018 ve 4:36.
  verbum v něm napsal:

  Dobry zazitek, takove veci sem mel taky rad... a kdyz jsem jako klul byl nekde tak obycejna prolejzacka me zabavila na dlouhoR^