Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Výlet do Hřenska

  vydáno

  Ahoj, chtěl bych se s vámi podělit o můj školní výlet se super panem učitelem do malého městečka u německých hranic s názvem Hřensko.

  Soutěska v Hřensku, © Pralinka2

  Dne 12.9. jsme jeli se školou na výlet do malého města Hřensko. Když nám pan učitel řekl, že pojedeme na školní výlet do Hřenska, moc jsme se těšili, až nastane ten velkolepý den. Hned brzo ráno jsme se sešli před školou a okolo 7. hodiny jsme se vydali na vlakové nádraží. Když jsme přišli, pan učitel koupil jízdenky a vydali jsme se na nástupiště, kde už čekal vlak. Nastoupili jsme a odjeli směr Hřensko.

  Ve vlaku jsme hráli různé hry a po hodině cesty jsme přijeli na nádraží, kde jsme nastoupili do autobusu, který nás dovezl až do Hřenska, kde jsme vystoupili a vydali se na soutěsky. Koupili jsme si jízdenky a nastoupili do lodičky, která tam jezdí. Hodný pan průvodce povídal, kdy a jak vznikly ty soutěsky, dokonce nám pustili i vodopád zvláštním způsobem, protože zatáhl pan průvodce za lano a najednou se spustil na pár minut vodopád. Když jsme dojeli na výstupní zastávku, tak jsme zdolali cestu cca 1,5 km zpět do obce Hřensko, kde jsme se pořádně napucli a vydali se na nějakou skálu, kde jsme si mohli prohlédnout, jak vypadá náš sousední stát Německo. Poté jsme okolo 4 hodiny vydali zpět na autobus a domů za rodiči.

  Vezeme si z výletu drobné suvenýry a krásnou náladu a už se těšíme na další takový skvělý výlet. Původně jsme měli jet v prosinci do Berlína, jenomže to nám pan ředitel nepovolil, a tak jsme jeli alespoň do Hřenska. Snad se to někdy vydaří a pojedeme i do Berlína do Legolandu.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 2. srpna 2018 ve 21:02.
  _kebaba_ v něm napsala:

  Souhlas se smejkym. Byli jsme tam a tam, videli to a to, odjeli dom a mozna pojedem tam a tam.. O nicem.
  "Hodný pan průvodce povídal, kdy a jak vznikly ty soutěsky, dokonce nám pustili i vodopád zvláštním způsobem, protože zatáhl pan průvodce za lano a najednou se spustil na pár minut vodopád." – docela zamotana veta a slovo "napucli" se mi libi, ikdyz mi to ze zacatku nedochazelo

  Příspěvek z 2. srpna 2018 ve 20:34.
  číča800 v něm napsala:

  hezký článek!!!!!

  Příspěvek z 13. října 2017 v 16:16.
  roleta07 v něm napsala:

  taky jsem tam byla ale o prazdninach s rodinou:-):-)