Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Výlet do Jeseníků

  vydáno  •  Pozvánky
  V létě minulého roku mi rodiče řekli, ať si vyberu, kam bych chtěl jet na výlet. Prolistoval jsem všechny brožury a zalíbily se mi Jeseníky, pohoří na severovýchodě naší země. Tam jsem si vybral místa, která bych chtěl navštívit: Jeskyni Na Pomezí, která je tvořena mramorem a rozhlednu Zlatý Chlum.

   Jako první jsme vyrazili na rozhlednu Zlatý Chlum. Jeli jsme autem až na kopec, kde se rozhledna nachází. Pak jsme se šli podívat na čerty vytesané do živého stromu. Je to opravdu nádherná práce. Hlídač aut nám povídal, že se o pár metrů dál nachází skála, na kterou se dá vylézt a je tam výhled na Priessnitzovy léčebné lázně, různé kopečky a hlavně na obec Jeseník. Dál jsme se šli podívat do chaloupky, kde se prodávaly turistické známky. Také se tam nachází hodiny, které tikají opačně.

  Dívali jsme se na ukazatel, kde bylo napsáno, že se rozhledna nachází jeden kilometr daleko. Tak jsme se vydali k rozhledně. „Ta je ale krásná,“ říkali jsme si. Nevím, kolik stojí vstupné pro děti a dospělé, ale asi nebude drahé. Vedle rozhledny se nachází chaloupka, kde je hospůdka a prodávají se tam suvenýry. Z rozhledny je vidět na další jesenické rozhledny, na Praděd, vodní elektrárnu Dlouhé Stráně, Lázně Jeseník a je vidět až do Polska. Pak jsme šli zpět k autu a taťka volal tetě, jestli je zrovna v Jeseníkách, protože pár kilometrů odtamtud mají chatu. Sešli jsme se s ní v lázních a koupili jsme si tam oplatky.

  Potom jsme jeli do Jeskyně Na Pomezí. Bylo tam krásně. Náš průvodce mluvil česky i polsky, protože jeskyně je blízko Polska. V jeskyni bylo pěkně. Teta říkala, ať si zajedeme i do Karlovy Studánky. Cesta k ní byla pěkná, protože jsme jeli přes různé kopečky. Karlova Studánka je místo s nejčistším vzduchem ve střední Evropě. Pak jsme šli do cukrárny, mňam. Teta mi pak dala na výběr, jestli chci jít ještě k vodopádu, nebo ke kamenům. Vybral jsem si, že nejprve půjdeme ke kamenům a potom k vodopádu. Kameny byly vystaveny vedle sebe a na nich byla cedulka, kde bylo napsáno, kde se v Jeseníkách našly a jaký druh kamene to je. Kameny se mi líbily.

  Pak jsme se šli podívat k vodopádům řeky Bílá Opava. Ten byl nádherný. Skoro jako ve Venezuele. A také se tam nachází pramen vody, která prý vyléčila nějakého krále. Voda měla trošku divnou chuť, ale je zdravá. Ještě se tam nachází socha ze dřeva, na které je zobrazen Praděd. Jeseníky jsou nádherné místo ke strávení jednodenního výletu, ale i dlouhé dovolené. „Ahoj, Jeseníky, zase někdy příště!“ loučil jsem se, když jsme odjížděli domů. Výlet byl nádherný.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 11. října 2014 v 7:47.
  kikisek013 v něm napsala:

  tam je pěkně

  Tam jsem taky byla nádhera25