Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Výlet do pohádky k perníkové babce

  vydáno  •  Volný čas venku
  Jednoho táborového dne jsme jeli s našimi vedoucími autobusem k perníkové babce. Když jsme vystoupili z autobusu, první co jsme uviděli, byl park, kterým jsme museli projít, abychom se dostali k perníkové bábě.

  Perníkové kočky nemohou v Bohuslavicích chybět., © MAFRA

  Cesta se nám zdála nekonečná. Konečně jsme v dálce zahlédli perníkovou chaloupku a než jsme se nadáli, vítala nás perníková babka, která všem dětem darovala perník.

  Nebyla to jen taková obyčejná chaloupka. Tahle chaloupka měla sedm kouzelných místností. První místnost měla babka vyzdobenou a provoněnou perníky od nejslavnějších perníkářů z celé České republiky.

  Když jsme vešli do druhé místnosti nestačili jsme se divit, tam babka schovala celý les s pohádkou, vodník Česílko na nás šibalsky mrkal, Šípková Růženka klidně spala v posteli, motýl Emanuel stál s Makovou panenkou vedle kytičky a dokonce sem zavítal i loupežník Rumcajs lesa Řáholce.

  Ani jsme se nestačili pořádně rozhlédnout a už nás babka lákala do další ze svých místností, kterou byla kuchyně. Protože ji znám z pohádky, moc jsem jí nevěřila a rozmýšlela jsem se,  zda jí mám být v patách a jít s ní, ale nakonec zvědavost zvítězila nad strachem a šla jsem za ní. V kuchyni jsem zahlédla velikánskou pec, kterou babka měla připravenou, pro odvážlivce, kteří si chtěli zkusit, jak to opravdu bylo s tím Jeníčkem. 

  Dokonce jsem se dozvěděla, jak to vypadá v nebi. Stáli tam dvě postele a pod nimi leželo zrcadlo. Všude kolem nás na stěnách byly namalovány mráčky. Cesta do pekla je podstatně snazší, tam mají klouzačku, po které hříšníci sjíždějí rovnou k čertům, kteří sedí u ohně a ohřívají se. Samotný Lucifer dokonce hříšníky zapisuje do knihy hříchu. 

  Takže, milí rodičové, perníková chaloupka, vůbec není taková, jak se o ní píše v pohádce a babka z perníkové chaloupky není vůbec zlá. Nevěříte? Tak se k ní zajeďte podívat.

  Autorka: (8 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!