Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Výlet do Prahy

  vydáno  •  Cestování

  Už jste byli někdy v Praze? My jsme se tam vydali letos o prázdninách a chtěla bych vám napsat, co se mi tam nejvíc líbilo.

  Praha, © sprite01

  O prázdninách jsem byla se svou rodinou na výletě v Praze. Většina z vás asi v Praze byla už několikrát, ale my bydlíme skoro na druhém konci naší republiky a do Prahy to máme docela daleko. Je mi 13 let a v našem hlavním městě jsem byla teprve podruhé, moje desetiletá sestra dokonce poprvé v životě.

  Auto jsme zaparkovali v obchodním domě Palladium a hned jsme se vydali na obhlídku města. Nejdříve jsme viděli Prašnou bránu a pak jsme šli směrem na Václavské náměstí. Ještě předtím jsme se ale zastavili v obchodě s hračkami Hamleys. R^

  Hamleys, © sprite01

  Abych se přiznala, to byl pro mě ten největší a nejkrásnější zážitek z celého dne. Je to obrovský dům s hračkami. Uprostřed je veliký skutečný kolotoč s dřevěnými koníky. Celý obchod je rozdělen do několika hracích koutků a každý si tam najde to své. Je tam oddělení plyšáků, Ledové království, oddělení robotů, stolních a kreativních her a spousta dalších. Také je tam koutek, kde najdete hračky a pomůcky do vody. Tam to bylo docela prima, je tam i veliký stůl, kde si můžete vyzkoušet různé pokusy s vodou. Kluci si zase můžou zkusit závodní auta. Skvělý nápad byl udělat z patra do přízemí velikou skluzavku. Mohla bych o tomto obchodě psát ještě dlouho, ale článek je hlavně o Praze.

  Takže, i když neradi, museli jsme jít dál. Pomaličku jsme došli na Václavské náměstí. Socha svatého Václava na koni je ve skutečnosti fakt obrovská, to mě docela překvapilo.

  Václavské náměstí, © sprite01

  Z Václavského náměstí jsme jeli metrem - to byl pro nás také docela zážitek - směrem ke Karlovu mostu. A to byla vlastně naše poslední zastávka. Prošli jsme si celý most tam i zpátky a dívali se na sochy, Vltavu, lodě a také na Pražský hrad, který byl z mostu krásně vidět.

  Pražský hrad, © sprite01


  Bylo veliké horko, a tak jsme výlet zakončili velikou točenou zmrzlinou.

  Zmrzka, © sprite01

  Bohužel už nám nevyšel čas na další krásné památky, které v Praze jsou. Moc jsme si výlet užili a snad se do našeho hlavního města zase brzy podíváme. R^

  Autorka: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 6. listopadu 2018 v 19:07.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  V Hamley’s se mi taky moc líbilo!

  Příspěvek z 6. listopadu 2018 v 17:52.
  sprite01 v něm napsala:

  Děkuji, moc se mi tam líbilo, hlavně v Hamleys, chtěla bych se do Prahy zase brzy podívat.

  Copinka v něm napsala:

  Velice pěkný článek