Alíkovina

Výlet do Prahy

vydáno  •  Cestování

Už jste byli někdy v Praze? My jsme se tam vydali letos o prázdninách a chtěla bych vám napsat, co se mi tam nejvíc líbilo.

Praha, © sprite01

O prázdninách jsem byla se svou rodinou na výletě v Praze. Většina z vás asi v Praze byla už několikrát, ale my bydlíme skoro na druhém konci naší republiky a do Prahy to máme docela daleko. Je mi 13 let a v našem hlavním městě jsem byla teprve podruhé, moje desetiletá sestra dokonce poprvé v životě.

Auto jsme zaparkovali v obchodním domě Palladium a hned jsme se vydali na obhlídku města. Nejdříve jsme viděli Prašnou bránu a pak jsme šli směrem na Václavské náměstí. Ještě předtím jsme se ale zastavili v obchodě s hračkami Hamleys. R^

Hamleys, © sprite01

Abych se přiznala, to byl pro mě ten největší a nejkrásnější zážitek z celého dne. Je to obrovský dům s hračkami. Uprostřed je veliký skutečný kolotoč s dřevěnými koníky. Celý obchod je rozdělen do několika hracích koutků a každý si tam najde to své. Je tam oddělení plyšáků, Ledové království, oddělení robotů, stolních a kreativních her a spousta dalších. Také je tam koutek, kde najdete hračky a pomůcky do vody. Tam to bylo docela prima, je tam i veliký stůl, kde si můžete vyzkoušet různé pokusy s vodou. Kluci si zase můžou zkusit závodní auta. Skvělý nápad byl udělat z patra do přízemí velikou skluzavku. Mohla bych o tomto obchodě psát ještě dlouho, ale článek je hlavně o Praze.

Takže, i když neradi, museli jsme jít dál. Pomaličku jsme došli na Václavské náměstí. Socha svatého Václava na koni je ve skutečnosti fakt obrovská, to mě docela překvapilo.

Václavské náměstí, © sprite01

Z Václavského náměstí jsme jeli metrem - to byl pro nás také docela zážitek - směrem ke Karlovu mostu. A to byla vlastně naše poslední zastávka. Prošli jsme si celý most tam i zpátky a dívali se na sochy, Vltavu, lodě a také na Pražský hrad, který byl z mostu krásně vidět.

Pražský hrad, © sprite01


Bylo veliké horko, a tak jsme výlet zakončili velikou točenou zmrzlinou.

Zmrzka, © sprite01

Bohužel už nám nevyšel čas na další krásné památky, které v Praze jsou. Moc jsme si výlet užili a snad se do našeho hlavního města zase brzy podíváme. R^

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (4)

Příspěvek z 6. listopadu 2018 v 19:07.
VeverkaČiperka123 v něm napsala:

V Hamley’s se mi taky moc líbilo!

Příspěvek z 6. listopadu 2018 v 17:52.
sprite01 v něm napsala:

Děkuji, moc se mi tam líbilo, hlavně v Hamleys, chtěla bych se do Prahy zase brzy podívat.

Příspěvek z 5. listopadu 2018 ve 20:34.
Copinka v něm napsala:

Velice pěkný článek