Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Výlet do země bájí a mýtů

  vydáno  •  Doma a ve světě · Cestování · Čtenáři píší Alíkoviny · Zahraničí
  Ahoj kluci a holky, ještě před vysvědčením mě babička s dědou vzali na 10 dní na dovolenou do Řecka na ostrov Rhodos...

  zátoka v Lindosu na ostrově Rhodos, © Jan Křivský

  V Řecku se pěstují různé druhy ovoce: granátová jablka, olivy, melouny, citróny, meruňky, broskve apod. Jako alkohol je myslím typický nápoj se jménem Ouzo. Z Řecka také pochází olivový olej, na kterém Řekové dělají snad všechny pokrmy.

  Hlavním městem Řecka jsou Athény, ve kterých bylo v době našeho pobytu zemětřesení (nás to naštěstí nepostihlo). Nejvíce se mi tam líbilo moře. V Řecku je nádherně průzračné a pláže jsou písčité i kamenité - podle toho, kde se ta pláž zrovna nachází. V Řecku jsou skály a když jsem šla kolem moře po písku, tak tam byl i černý písek, což bylo vlastně ze sopky - proto se Rhodosu říká sopečný ostrov.

  Pod Řecko patří i další ostrovy - Kréta, Kypr, Lesbos apod. Lesbos je ostrov, na kterém založila kdysi dávno básnířka Sapfó školu pro dívky. A protože psala verše i o lásce mezi dívkami, vzniklo podle názvu ostrova pojmenování "lesbická láska". Rhodu se neříká jen sopečný ostrov, ale i slunečný ostrov. Má svého boha slunce, který se jmenuje Hélios.

  Doprava v Řecku je taková, že tam motorky a skůtry jezdí velmi rychle - ale nejen ty, i některá auta... (tím myslím, že jsou řidiči většinou nezodpovědní). Stejně jako v jiných zemích, tak i v Řecku se špinavé toaletní papíry hází do koše, což nám Čechům, a zřejmě i jiným, kteří na to nejsou zvyklí, může připadat dost nechutné.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi -------_-Barbie

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 15. září 2008 v 17:50.
  natalinka999 v něm napsal:

  Reakce na Michal5555:

  ANO. JA VYLETY MILUJU.MYSLAM SA,ZA  VYLETA JSOU SUPER VJEC A ZA SE PRE NAM HODNE NAUCIS!!MIMOCHODEM JSEM NATALIA PANSKA A ZIJA U JASNOVICDICHA NA SLOVENSKU.A RADA MAM CUCORYETKY!!!1916

  Příspěvek z 6. srpna 2008 v 19:32.
  Michal5555 v něm napsal:

  Ty výlety jsou fakt super.

  Ahoj! Jsem Michal. Ty výlety jsou super kam se můžete dostat a navíc se taky věnovat svým koníčkům.